#kamyczki, czyli nowa kreatywna zabawa dla dzieci i dorosłych. Na czym polega?

Aktualizacja:

Zbliżają się chłodniejsze dni, w których dzieci nie będą tak często wychodziły bawić się na zewnątrz. Z tego powodu warto znaleźć im kreatywne zajęcie. Na ciekawy pomysł wpadła Katarzyna Sulewska, która założyła na Facebooku grupę #kamyczki. W Dzień Dobry Wakacje opowiedziała, na czym polega nowa zabawa.

Czym są #kamyczki?

Zabawa w kamyczki to świetny sposób spędzania wolnego czasu zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Łączy ze sobą wspaniałą zabawę i rozwijanie zdolności manualnych, a przy okazji daje wielką radość. Na czym to polega krok po kroku?
- Znajdujemy sobie surowy kamień i malujemy go w dowolny sposób. Ważne jest, żeby użyć farb akrylowych, ponieważ one są odporne na warunki pogodowe. Później zabezpieczamy gotowy obrazek lakierem akrylowym i taki gotowy kamyczek z obrazkiem oznaczamy na odwrocie logiem Facebooka, hasztagiem #kamyczki i kodem pocztowym miasta, w którym taki kamyczek powstał. Dzięki tym oznaczeniom, ktoś, kto kiedyś taki kamyczek gdzieś znajdzie, będzie mógł dotrzeć do naszej grupy i dołączyć do zabawy - opowiadała w Dzień Dobry Wakacje Kasia Sulewska.

Grupa #kamyczki na Facebooku

Katarzyna założyła na Facebooku grupę, która skupia obecnie ponad 46 tysięcy osób. Pomysł zaczerpnęła jednak od naszych czeskich sąsiadów. Dołączyła tam do podobnej grupy i marzyła, by coś takiego powstało również w Polsce. Jej inicjatywa spotkała się z dużą aprobatą.
- Na początku chcieliśmy zachować tę zabawę tylko w Polsce, ponieważ myśleliśmy, że jeżeli ktoś wywiezie kamyczek za granicę, to małe prawdopodobieństwo, że znajdzie go osoba, która będzie wiedziała o co chodzi, ale udało się. Nawet w Chorwacji się znalazły już nasze kamyczki - mówiła w programie Kasia Sulewska.
Można malować kamyki o różnych kształtach i w dowolnych kolorach. Trzeba je jednak później zostawiać w widocznych miejscach, by inne osoby miały szansę je odnaleźć. A co należy zrobić po znalezieniu takiego dzieła?
- Cały proces wygląda w ten sposób - a przynajmniej powinien - że po znalezieniu takiego kamyczka, powinniśmy zrobić mu zdjęcie, wrzucić je na grupę #kamyczki na Facebooku, napisać w jakim miejscu go znaleźliśmy w Polsce oraz umieścić tam też ten kod pocztowy z tego kamyczka, żebyśmy mogli wiedzieć, jaką drogę ten kamyczek przebył - dodała twórczyni grupy.
Zobacz także:
Wszystkie odcinki Dzień Dobry TVN i Dzień Dobry Wakacje znajdziesz w serwisie Player.pl
Autor: Sabina Zięba
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości