Hobby

  Hobby

  W życiu każdego twórcy nadchodzi taki moment, gdy zaczyna interesować się przedstawieniami ludzi. To prawda, że z początku woli rysować prostsze kształty i skupiać się chociażby na zwierzętach, które fascynują go dużo bardziej niż człowiek. Z czasem jednak pojawia się największy dylemat: jak narysować twarz, by przypominała kogoś, kogo rzeczywiście chce się przedstawić na rysunku?

  Wiele osób zaczynających przygodę z rysowaniem nie może się doczekać tworzenia portretów. Ludzie to zresztą jeden z najczęstszych tematów przenoszonych na papier. To normalne, że sporo trudności może sprawić właściwe odwzorowanie twarzy. Nie wszyscy jednak wiedzą, jak narysować włosy, by były podobne do naturalnych. Tymczasem wystarczy postępować zgodnie ze wskazówkami.

  Usta to jeden z kluczowych elementów znajdujących się na twarzy. Właśnie dlatego, gdy ktoś chce stworzyć portret, musi najpierw zastanowić się, jak narysować usta, by sprostać całemu zadaniu. Dobrze też od razu oszacować ich relacje z nosem, by nie umknął żaden cenny szczegół. Choć potrzeba wielu ćwiczeń, aby osiągnąć perfekcję, warto postępować zgodnie z wcześniej opracowanymi wskazówkami.

  Sezon jesienno-zimowy zbliża się wielkimi krokami. To czas grubych swetrów, skarpet, szali i czapek. Można z powodzeniem znaleźć tego typu produkty w sklepie, jednak większą satysfakcję przynosi wykonanie ich własnoręcznie. W dzisiejszym artykule pokażemy Wam ciekawe robótki na szydełku dla początkujących. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie!

  W ofercie sklepów ze sprzętem fotograficznym coraz częściej pojawiają się statywy elastyczne w różnych rozmiarach i kolorach. Jakie są zalety tego typu statywów i czy warto je kupić? Czy taki statyw na aparat to bardziej zabawka, czy przydatne akcesorium?

  Współcześnie większość fotografii jest wykonywana i przechowywana w technice cyfrowej. Niektórzy wciąż mogą mieć w domu aparaty na klasyczne klisze, wtedy pojawia się zasadnicze pytanie - czy można je jeszcze gdzieś wywołać?

  Panoramiczne zdjęcia 360 stopni, które możemy obracać w pionie i w poziomie, są zachwycające. Ich oglądanie sprawia mnóstwo frajdy. Dzięki temu, że możemy je obracać, mamy wrażenie, jakbyśmy byli w fotografowanym miejscu.

  W karierze każdego fotografa przychodzi moment, by wybrać odpowiedni statyw do aparatu. Statyw fotograficzny minimalizuje ilość poruszonych zdjęć, dlatego warto mieć go w swoim wyposażeniu. Tylko jaki statyw do aparatu wybrać? Czy mały statyw do aparatu sprawdzi się w praktyce, a może lepszy będzie model elastyczny? Na co zwrócić uwagę podczas wybierania statywu do aparatu?

  Softboks to podstawowy modyfikator oświetlenia używany zarówno w fotografii, jak i na planie filmowym. Lampa softbox to stały element studia fotograficznego. W zależności od jego kształtu i wielkości uzyskamy różne zmiękczenie, rozproszenie oraz ukierunkowanie światła. Stosowanie go w fotografii portretowej minimalizuje ilość cieni na twarzy modelki. Softboksu będziemy używać również w terenie, np. na lampie reporterskiej. Często pada również pytanie, co wybrać: softbox czy parasolka? Pomimo przydatności parasolki, to zestaw lampa plus softbox daje nam o wiele większe możliwości.

  Chcemy fotografować dziką naturę, sportowe wydarzenia, a może pełnię księżyca? Idealny do tego będzie teleobiektyw. Jest to rodzaj obiektywu wąskokątnego o naprawdę długiej ogniskowej. Dzięki temu na pierwszym planie naszych zdjęć mogą znaleźć się nawet bardzo oddalone od nas obiekty. Teleobiektyw znajdzie zastosowanie zarówno w rękach amatorów, jak i profesjonalnych fotografów. Wszystko przez naprawdę szeroki wybór tego typu szkieł na rynku sprzętu fotograficznego.

  Aparat fotograficzny dla dzieci może być doskonałym pomysłem na prezent. Jeśli dziecko posiada swój sprzęt, z pewnością będzie z niego chętnie i często korzystać. Przy wyborze należy jednak kierować się nieco innymi kryteriami niż w przypadku aparatów dla osób dorosłych. Przede wszystkim ważny jest wiek i posiadane umiejętności.

  Aparat kompaktowy to model dedykowany dla fotografów-amatorów lub tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze zdjęciami. Ponieważ nie posiada zmiennych obiektywów, jego funkcje są uproszczone, a mimo to powstają zdjęcia bardzo dobrej jakości. Nie jest skomplikowany w obsłudze i cieszy się dużą popularnością.

  Blenda fotograficzna to jeden z najbardziej podstawowych i użytecznych akcesoriów używanych przez fotografów zajmujących się przede wszystkim portretem, ale też fotografią produktową. Dzięki blendzie możemy tak operować światłem, by uzyskać poprawną ekspozycję i dobrze oświetlić fotografowany obiekt.

  Filtry polaryzacyjne mają za zadanie pochłanianie światła spolaryzowanego. Dzięki temu można uniknąć niechcianych odblasków, polepszyć kontrast zdjęcia czy uwypuklić niektóre elementy. Filtr polaryzacyjny, potocznie filtr polaroid, przyda się zarówno profesjonalistom, jak i fotoamatorom.

  Spotkanie w gronie znajomych i rodziny to wyjątkowy czas, rządzący się swoimi prawami. Niezbędnym element takich przyjęć są zdjęcia, które stanowią później cenną pamiątkę nie tylko dla zebranych gości, ale i dla następnych pokoleń. Rekwizytem dodającym fotografiom humoru i pikanterii, są np. maski do zdjęć.

  Zakup aparatu to jedna z pierwszych czynności wykonywanych przez młodych rodziców. W kolejnych latach zapełniają oni niemal terabajty dysków twardych zdjęciami swoich pociech. Jednak w ostatnich latach coraz częściej decydują się powierzyć to zadanie profesjonalistom. Fotografia dziecięca to przecież prężna gałąź sztuki. Sprawdź pomysły na sesję dziecięcą i akcesoria do zdjęć.