Studio Dzień Dobry TVN na chwilę zamieniło się w parkiet, na którym wirowało małżeństwo Anna i Tomasz Wojasowie, mistrzowie Polski i wicemistrzostwie świata w kategorii 50+. Zostali nagrodzeni gromki brawami, a następnie tanecznym krokiem powędrowali na kanapy, by opowiedzieć o swojej pasji.
Najmniejsze akwarium świata wyszło spod rąk Marcina Zająca, który pasjonuje się aquascapingiem. Tym samym, dzięki swojemu mikroskopijnemu dziełu pobił rekord Guinessa. O tym niezwykłym osiągnięciu oraz mało popularnej dziedzinie opowiedział w Dzień Dobry TVN.
Nie trzeba wyjeżdżać za granicę, żeby zostać alpinistą. Coraz większą popularność zdobywa bowiem alpinizm przemysłowy. Podstawą tego zawodu jest profesjonalizm i odwaga. Na czym polega ta praca? Kto może ją wykonywać?
Palina Karnei nie sądziła, że kiedykolwiek zamieszka w Krakowie, by studiować historię sztuki i szyć gorsety. Uzdolniona Białorusinka opowiedziała nam o swojej twórczości. Poznajcie jej niezwykłą historię oraz dzieła sztuki, które wychodzą spod jej ręki.
Harrison Crane w ostatnim czasie zyskał niebywałą sławę. Ten zdolny 13-latek zachwycił już nie tylko Brytyjczyków, ale ludzi na całym świecie. Filmiki nastoletniego pianisty mają miliony odtworzeń. Jak do tego doszło?
Kilkanaście dni temu miłośnik podróży Daniel Kołtun wybrał się wraz z 15-letnim synem Mikołajem na pływanie kajakiem... po lesie. Jak to możliwe? Taka okazja nie zdarza się często. Wspomnienia zostaną z nimi na długo.
Witold Koprucha zdobył w swoim życiu wiele zawodów. Jest taksówkarzem, aktorem, który zagrał w wielu serialach oraz filmach fabularnych, a także... kustoszem we własnym muzeum. Jak otworzył Muzeum Agatów w Rudnie?
Niezwykłe stoły z kolorowymi elementami żywicy to zasługa pana Amadeusza Kotrysa. Mężczyzna zainspirowany jednym z projektów znalezionym w sieci postanowił sam wykonać podobny mebel. Pierwsze doświadczenia z deskami i barwnikami niespodziewanie zamieniły się w wielką pasję. Obecnie Amadeusz wykonuje profesjonalne stoły dla znajomych. Nam zdradził, na czym polega jego praca.
Natalia i Karolina - mieszkanki Tarnowskich Gór, postanowiły stuningować klasycznego garbusa, by wyglądał jak ten rodem z filmu. Nasza reporterka Dagmara Kowalczyk pojechała na miejsce, by sprawdzić, jak poszło dziewczynom.
O Matteo Brunetti jest głośno od kiedy został finalistą 6. edycji programu MasterChef. Choć urodził się we Włoszech, od kilku lat mieszka w Polsce. Do naszego kraju przeniósł się także jego brat. Z jakiego powodu?
Sebastian Niemczycki jest organistą i kompozytorem. Ma zaledwie 21 lat, a na swoim koncie kilkanaście koncertów w Polsce i za granicą. Na co dzień artysta zaraża pasją do dźwięków swoich podopiecznych ze szkoły interpretacji i rozumienia muzyki. Jak rozpoczęła się jego muzyczna przygoda?
Filip Drogos specjalnie dla naszych widzów przygotował pokaz pole dance. Po zakończeniu w studiu posypały się gromkie brawa. To właśnie tym tańcem zachwycił jurorów gruzińskiego "Mam Talent!".
Na swoim koncie ma kilkadziesiąt turniejów, a w jej pokoju zaczyna brakować miejsca na puchary. 12-letnia Wiktoria Wojnarowska jest niezwykle zdolną tancerką z Gdańska. Jak zaczęła się jej przygoda?
Klaudiusza Ševkovića widzowie poznali w 2001 roku, kiedy był jednym z najbardziej wyrazistych uczestników pierwszej edycji "Big Brothera". Dziś stroni od show-biznesu i prowadzi spokojne życie na Śląsku. Czym się zajmuje?
Fotografowie nigdy nie rozstają się z aparatem. Uwieczniają każdą sekundę swojego życia. Pisarze – zapisują wszystkie strony w pamiętnikach. Natomiast Ania, gościni naszego programu, rzeczywistość odtwarza na obrazkach. Tworzy jeden każdego dnia.
O Bursztynowej Komnacie krążą legendy. Wyjątkowy wystrój gabinetu Fryderyka I zamówiony u gdańskich mistrzów w przeciągu kilkudziesięciu lat od jego zaginięcia - bądź zniszczenia - stał się symbolem zgubionego skarbu. Czy to możliwe, że właśnie odnalazł się w bałtyckim wraku z czasów II wojny światowej?
Przeciętny człowiek wstrzymuje oddech na około 40 sekund do minuty z bardzo dużym dyskomfortem. Ona potrafi zrobić to na ponad 6 minut. Magdalena Solich-Talanda jest mistrzynią świata we freedivingu. Co to za dyscyplina?
Ręczne malowanie porcelany to doskonała forma upiększenia naczyń i nadania im oryginalności. Trwałe dekorowanie umożliwiają dwa rodzaje farb: do wypiekania i do nakładania na mokro. Sprawdź, jak wybrać dobre farby do malowania porcelany.
Wysysa krew, atakuje tylko nocą, nienawidzi czosnku, a jeśli chcemy go uśmiercić, musimy użyć osikowego kołka. Tyle mówią legendy o wampirach, dzięki którym nie chcielibyśmy nigdy spotkać się z tymi istotami oko w oko. A co, jeśli wampir pojawi się we śnie?
To naprawdę niesamowita historia. Pieśń szantowa w wykonaniu szóstki mężczyzn ze Śląska zyskała międzynarodową sławę, dzięki słynnemu DJ-owi z Francji. Jak to się stało?
Bookcrossing nazywa się "uwalnianiem książek". To przekazywanie przeczytanych pozycji dalej, najczęściej polega na pozostawianiu ich w miejscach publicznych, skąd każdy zainteresowany może je zabrać. Bookcrossing ma sprawić, że książki staną się bardziej dostępne, a liczba osób czytających wzrośnie.
Farmerzy z Łuszczowa to zawodnicy najbardziej utytułowanej szkolnej drużyny rugby w Polsce. W ciągu 8 lat zdobyli trzy mistrzostwa kraju, jedno wicemistrzostwo, siedem razy byli mistrzami województwa, a także wygrali kilkanaście innych turniejów i niezliczoną ilość meczów.
Ludzkie sny potrafią być zaskakujące. Nieraz dotyczą dziwnych i niezrozumiałych aspektów, które dopiero po zinterpretowaniu wszystkich szczegółów stają się bardziej jasne. Jakie znaczenie może mieć sen, w którym pojawia się kaczka?
Jak odróżnić kanię od muchomora? Nie jest to proste, ponieważ oba grzyby mają podobny, płaski kapelusz pod smukłym trzonem. Grzyb kania a muchomor – te dwa okazy trzeba porównywać bardzo dokładnie i zwracać uwagę na wiele charakterystycznych szczegółów.
W poniedziałkowym wydaniu Dzień Dobry TVN na naszej scenie wystąpiła genialna skrzypaczka - YLO Violin, czyli Ilona Perz-Golka. Ilona jest pionierką jeśli chodzi o Elecktro Violin Sound - zupełnie nowy nurt muzyczny. Posłuchaj skrzypaczki w utworze "Latino Story".
W ostatnim czasie w polskim społeczeństwie, szczególnie wśród młodych ludzi, można zauważyć nowy trend - spora liczba osób zainteresowała się pielęgnacją i kolekcjonowaniem kwiatów. Jakie gatunki cieszą się największą popularnością?
Takich pielęgnowanych rodzinnych tradycji jest już niezwykle mało. Historia firmy rzemieślniczej Schiffersów z Warszawy sięga aż XIX wieku. Jak udało jej się przetrwać?
Laura ma zaledwie dziesięć lat, a na koncie już wielkie sukcesy. Choć na co dzień jest bardzo nieśmiała i wyciszona, gdy siada przy fortepianie, zmienia się w prawdziwą pianistkę. Jak zaczęła się jej historia z muzyką? O tym opowiedziała nam mama dziewczynki, Justyna Pietryka. Młodziutka artystka specjalnie dla naszych widzów zagrała etiudę Fryderyka Chopina.
Wydawałoby się, że wytwarzanie koronek to typowo kobiece zajęcie. Nic bardziej mylnego! Udowodnił to Dominik Legierski z Koniakowa. Mężczyzna ten pracuje jako kucharz, a w wolnym czasie wytwarza koronkowe cuda. Jak do tego doszło?
Lalki państwa Zawieruszyńskich trafiły do kolekcji Britney Spears i Demi Moore. Ich ceny powalają z nóg - jedna z lalek zrobiona przez małżeństwo ze Stalowej Woli została wyceniona na 35 tysięcy dolarów. Lalkami zajmuje się także Weronika Buczek ze Stąporkowa. Potrafi nadać drugie życie zabawkom, które liczą sobie 120 lat.