Fotografowie nigdy nie rozstają się z aparatem. Uwieczniają każdą sekundę swojego życia. Pisarze – zapisują wszystkie strony w pamiętnikach. Natomiast Ania, gościni naszego programu, rzeczywistość odtwarza na obrazkach. Tworzy jeden każdego dnia.
O Bursztynowej Komnacie krążą legendy. Wyjątkowy wystrój gabinetu Fryderyka I zamówiony u gdańskich mistrzów w przeciągu kilkudziesięciu lat od jego zaginięcia - bądź zniszczenia - stał się symbolem zgubionego skarbu. Czy to możliwe, że właśnie odnalazł się w bałtyckim wraku z czasów II wojny światowej?
Przeciętny człowiek wstrzymuje oddech na około 40 sekund do minuty z bardzo dużym dyskomfortem. Ona potrafi zrobić to na ponad 6 minut. Magdalena Solich-Talanda jest mistrzynią świata we freedivingu. Co to za dyscyplina?
Ręczne malowanie porcelany to doskonała forma upiększenia naczyń i nadania im oryginalności. Trwałe dekorowanie umożliwiają dwa rodzaje farb: do wypiekania i do nakładania na mokro. Sprawdź, jak wybrać dobre farby do malowania porcelany.
Wysysa krew, atakuje tylko nocą, nienawidzi czosnku, a jeśli chcemy go uśmiercić, musimy użyć osikowego kołka. Tyle mówią legendy o wampirach, dzięki którym nie chcielibyśmy nigdy spotkać się z tymi istotami oko w oko. A co, jeśli wampir pojawi się we śnie?
To naprawdę niesamowita historia. Pieśń szantowa w wykonaniu szóstki mężczyzn ze Śląska zyskała międzynarodową sławę, dzięki słynnemu DJ-owi z Francji. Jak to się stało?
Bookcrossing nazywa się "uwalnianiem książek". To przekazywanie przeczytanych pozycji dalej, najczęściej polega na pozostawianiu ich w miejscach publicznych, skąd każdy zainteresowany może je zabrać. Bookcrossing ma sprawić, że książki staną się bardziej dostępne, a liczba osób czytających wzrośnie.
Farmerzy z Łuszczowa to zawodnicy najbardziej utytułowanej szkolnej drużyny rugby w Polsce. W ciągu 8 lat zdobyli trzy mistrzostwa kraju, jedno wicemistrzostwo, siedem razy byli mistrzami województwa, a także wygrali kilkanaście innych turniejów i niezliczoną ilość meczów.
Ludzkie sny potrafią być zaskakujące. Nieraz dotyczą dziwnych i niezrozumiałych aspektów, które dopiero po zinterpretowaniu wszystkich szczegółów stają się bardziej jasne. Jakie znaczenie może mieć sen, w którym pojawia się kaczka?
Jak odróżnić kanię od muchomora? Nie jest to proste, ponieważ oba grzyby mają podobny, płaski kapelusz pod smukłym trzonem. Grzyb kania a muchomor – te dwa okazy trzeba porównywać bardzo dokładnie i zwracać uwagę na wiele charakterystycznych szczegółów.
W poniedziałkowym wydaniu Dzień Dobry TVN na naszej scenie wystąpiła genialna skrzypaczka - YLO Violin, czyli Ilona Perz-Golka. Ilona jest pionierką jeśli chodzi o Elecktro Violin Sound - zupełnie nowy nurt muzyczny. Posłuchaj skrzypaczki w utworze "Latino Story".
W ostatnim czasie w polskim społeczeństwie, szczególnie wśród młodych ludzi, można zauważyć nowy trend - spora liczba osób zainteresowała się pielęgnacją i kolekcjonowaniem kwiatów. Jakie gatunki cieszą się największą popularnością?
Takich pielęgnowanych rodzinnych tradycji jest już niezwykle mało. Historia firmy rzemieślniczej Schiffersów z Warszawy sięga aż XIX wieku. Jak udało jej się przetrwać?
Laura ma zaledwie dziesięć lat, a na koncie już wielkie sukcesy. Choć na co dzień jest bardzo nieśmiała i wyciszona, gdy siada przy fortepianie, zmienia się w prawdziwą pianistkę. Jak zaczęła się jej historia z muzyką? O tym opowiedziała nam mama dziewczynki, Justyna Pietryka. Młodziutka artystka specjalnie dla naszych widzów zagrała etiudę Fryderyka Chopina.
Wydawałoby się, że wytwarzanie koronek to typowo kobiece zajęcie. Nic bardziej mylnego! Udowodnił to Dominik Legierski z Koniakowa. Mężczyzna ten pracuje jako kucharz, a w wolnym czasie wytwarza koronkowe cuda. Jak do tego doszło?
Lalki państwa Zawieruszyńskich trafiły do kolekcji Britney Spears i Demi Moore. Ich ceny powalają z nóg - jedna z lalek zrobiona przez małżeństwo ze Stalowej Woli została wyceniona na 35 tysięcy dolarów. Lalkami zajmuje się także Weronika Buczek ze Stąporkowa. Potrafi nadać drugie życie zabawkom, które liczą sobie 120 lat.
Wiktoria Nnaka to kulturystka z Koszalina, która pomimo swojego młodego wieku osiągnęła spektakularne sukcesy. Zawodniczka bikini fitness we wrześniu wróciła z mistrzostw Europy z czterema złotymi medalami. Skąd u nastolatki pomysł na tę dyscyplinę?
Dla wielu osób określenie intarsja brzmi dość enigmatycznie i tajemniczo. Jednak technika zdobnicza, której podstawą jest drewno, znana była już w starożytności. W obecnych czasach nie jest aż tak popularna, dzięki czemu wyroby, które dzięki niej powstają, są naprawdę unikatowe. O tej niezwykłej technice w naszym programie opowiedział artysta, Zenon Pląskowski.
Obecnie ubrania vintage nie tylko doskonale wpisują się w trend zrównoważonej mody, ale także każdej stylizacji dodają oryginalności, bowiem często są wykonane tylko w jednym egzemplarzu. Dlaczego dziś, gdy światem rządzą znane marki i sieciówki, warto zainteresować się lumpeksami?
Lata 80. to jeden z najbardziej wartościowych okresów w dziejach światowej kinematografii. To właśnie wtedy narodziło się wiele kinowych hitów, które do dziś cieszą się popularnością. Kultowe filmy lat 80. zagwarantowały rozwój kariery takim aktorom, jak John Cusack, Sean Penn czy Matthew McConaughey. Dziś niektóre pozycje mogą budzić rozbawienie u młodszych pokoleń, przyzwyczajonych do bardziej zaawansowanych technologicznie produkcji. Niemniej jednak warto obejrzeć choć kilka z nich, aby przekonać się, jak bardzo rozwinęła się światowa kinematografia.
Bez wątpienia telefony komórkowe to sprzęt, który w ostatnich latach ewoluuje najszybciej. Początkowo urządzenia te służyły wyłącznie do dzwonienia, teraz zaś skupiają w sobie wiele funkcji jednocześnie. Ich niezwykła ewolucja fascynuje Bartosza Gajka od ponad 20 lat. Zobacz niezwykłą kolekcję pasjonaty.
70 lat na scenie, ponad 9 tysięcy koncertów i 27 milionów widzów. Zespół Mazowsze był nie do zatrzymania. Do czasu. W tym roku pandemia znacząco pokrzyżowała plany artystów. Część z nich trafiła na przymusową kwarantannę, a praca nad nowymi projektami została wstrzymana.
Klara Kowalczyk to dziewczynka wielu talentów! Choć ma dopiero 9 lat jest już złotą medalistką w skokach synchronicznych oraz brązową i srebrną medalistką w indywidualnych skokach do wody z trampolin. Skąd wzięło się u niej zainteresowanie takimi sportami? Jak dzieli pasję z nauką? O tym opowiedziała w Dzień Dobry TVN razem z tatą, Krzysztofem Kowalczykiem.
Krzysztof Pawełek i jego żona Stefania są jedną z nielicznych, jeśli nie jedyną parą w Polsce, tańczącą profesjonalnie taniec liniowy. W małej miejscowości prowadzą warsztaty i aktywują lokalną społeczność. W Dzień Dobry TVN wraz ze swoją grupą "Silesian Line Dance" zaprezentowali swoje umiejętności oraz opowiedzieli o pasji do country.
Klaudia Jadwiszczyk i Krzysztof Lewicki to zimowi podróżnicy i instruktorzy survivalu. Są również pedagogami leśnymi i trenerami etyki outdoorowej. Połączyła ich wspólna pasja, pragnienie poznawania życia lasu i czerpania jak najwięcej cennych nauk, jakie daje im natura. Wraz ze swoim pupilem zagościli w Dzień Dobry TVN i opowiedzieli o przygodach.
Dziś jest pierwszym solistą Polskiego Baletu Narodowego i docenianym artystą, jednak jeszcze nie tak dawno musiał walczyć o godne jutro. Paweł Koncewoj uciekł ze swojego kraju, by zrobić karierę. Teraz nie może wrócić, by odwiedzić mamę.
Będąc na linie, czuję przede wszystkim wolność – mówi Łukasz Dudek. To wspinacz górski pochodzący z Częstochowy, któremu udało się jako pierwszemu człowiekowi na świecie samotnie pokonać jeden z najtrudniejszych i najbardziej spektakularnych szlaków. Mowa o Pan Aromie we włoskich Dolomitach.
Paweł Młodkowski jest paralotniarzem i cenionym fotografem. Jego zdjęcia były wielokrotnie nagradzane i wyróżniane. Jak połączył obie pasje i dlaczego nie fotografuje za pomocą dronów?
Ma 12 lat, ale już jest gwiazdą Internetu, pracuje w telewizji, wydaje książki i ma swój sklep. To wszystko zrodziło się z pasji do szydełkowania. W czapce, którą wydziergał, chodzi m.in. aktorka Drew Barrymore. Jak Jonah Larson odkrył swój talent?
Trwa festiwal Mastercard OFF Camera 2020. Od 11 września na platformie player.pl i stacjonarnie, w Krakowie, miejsce mają pokazy kina niezależnego. Nowa, hybrydowa formuła to odpowiedź na pandemię koronawirusa. Tym bardziej warto więc skorzystać z okazji i wziąć udział w wydarzeniu. Filmy obecnie dostępne na Player.pl znikną z serwisu wraz z końcem festiwalu.