Wyjątkowa polska architektka. "Ona chce zostać najbardziej znaną projektantką wnętrz na świecie"

Aktualizacja:

Marta Borsodi to niezwykła architekt, która wiele lat temu wyprowadziła się z naszego kraju. Teraz tworzy projekty nie tylko dla polskich firm, ale i węgierskich. Jak jej się wiedzie? Opowiedziała o tym w Dzień Dobry TVN.

Kim jest Marta Borsodi?

Marta Borsodi nazywa siebie architektem i malarką w jednej osobie. Pochodzi z Poznania. Skończyła architekturę i urbanistykę na Politechnice Poznańskiej, a teraz, od 9 lat, mieszka w Budapeszcie. Była główną architektką biura nieruchomości, jest także autorką projektów wnętrz wielu firm w Polsce i na Węgrzech. Od dziecka tak dużo rysowała, że wiele prac zostało wyrzuconych . Bożena Jankowska, mama architektki przyznała w naszym programie, że nie była w stanie ich wszystkich zebrać.
- Ja, jak robię coś kreatywnego, coś, co ma znaczenie, to naprawdę ja się bardzo cieszę. I przez to, że się w pracy cieszę, to ja w domu jestem taka rozweselona i szczęśliwa. Wszyscy na tym korzystają, także powinnam pracować jak najwięcej - stwierdziła z uśmiechem Marta Borsodi w Dzień Dobry TVN.

Kariera architektki z Poznania

To właśnie Marta Borsodi jest autorką charakterystycznego malunku na ścianie przy kasie głównej Teatru Polskiego w Warszawie.
- Praca nad tym dziełem zajęła około 10 dni. Biała farba akrylowa malowana 5-krotnie bądź 4-krotnie, dlatego to naprawdę wymagało ode mnie dużo pracy i dużo skupienia , żeby te wszystkie kontury powykańczać - wyznała architekt.
Marta lubi zajmować się jednak nie tylko malowaniem ścian, ale i innymi pracami budowlanymi.
- Uwielbiam paprać się w gipsie, uwielbiam malować ściany, uwielbiam kłaść płytki... - wymieniała w naszym programie.
Obecnie takie rzeczy sprawiają jej wielką radość. Wcześniej jednak musiała się zmierzyć z wielkim kryzysem. Zawodowo było jej bardzo ciężko po przeprowadzce na Węgry. Nie mogła znaleźć pracy, ani zajęcia. Nie znała też języka. Przyszedł moment małej depresji, ale zebrała się w sobie i stanęła na nogi. Co teraz planuje?
- Ona chce zostać najbardziej znaną projektantką wnętrz na świecie - wyznał mąż Marty, Zsolt Borsodi.
Zobacz też:
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl
Autor: Sabina Zięba
Reporter: Bianka Zalewska
Pozostałe wiadomości