architekt

  architekt

  Krzysztof Miruć jest architektem i prowadzącym m.in. program "Weekendowa metamorfoza". Pozytywnym usposobieniem i profesjonalnym podejściem do pracy zjednał sobie rzeszę fanów. W cyklu Darii Pacańskiej "PO MĘSKU" w dziendobry.tvn.pl, zdradził dotąd nieznane fakty ze swojego życia.

  Projekt studentki Politechniki Wrocławskiej był jedną ze 180 zgłoszonych propozycji.

  Jak urządzić 22-metrową przestrzeń?

  Młody architekt stworzył dla siebie dom, który łączy nowoczesność z duchem wiejskich zabudowań gospodarczych. W jego wnętrzach wykorzystał przedmioty z odzysku, które samodzielnie odnowił. Ten projekt początkowo szokował wiele osób. Teraz Mariusz Osik opowiedział o nim w Dzień Dobry TVN.

  Tomasz Czajkowski zaprojektował lodowe wnętrze. Architekt wygrał konkurs, a następnie wyjechał do Szwecji, by w ekstremalnych mrozach zbudować pokój ze śniegu.

  "Krążymy wokół głównego materiału, którym jest beton".

  Architektka porządku przychodzi z pomocą wszystkim tym, którzy lubią zorganizowane przestrzenie. Męski przybornik to idealny pomysł na prezent oraz zachowanie porządku. Agnieszka Witkowska radzi, jak go wykonać.

  "Tak małe mieszkania wcale nie są rzadkością".

  Małgorzata Gajos zaprojektowała m.in. wnętrze wozu dla polskiej misji w Afganistanie, ruchomy stół oraz tron dla Dalajlamy. Niezwykła architektka ma na swoim koncie wiele nietypowych realizacji. Z czego jeszcze słynie?

  Przed Krzysztofem Miruciem z programu "Zgłoś remont" ekscytujące wyzwanie – całkowita zmiana wystroju salonu, w którym dominują czerwone ozdoby. Aby nadać wnętrzu nowoczesny charakter, trzeba m.in. pozbyć się przytłaczającej tapety. Ekspert podpowiada, czym ją zastąpić.

  Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor jakiś czas temu pochwalili się swoim fanom, że czeka ich przeprowadzka na nowe. Para postanowiła kupić dom. Celebryci w sieci zamieścili już nawet pierwsze filmiki z budowy. Nagle w tajemniczy sposób mąż aktorki przyznał, że Joanna zmieniła zdanie. Co się stało? To postanowiła wyjaśnić Basia Pasek.

  Kilka dni temu zakończyła się symulacja misji załogowej z udziałem naukowców z Politechniki Śląskiej. W analogowej stacji kosmicznej LunAres przeprowadzano badania poświęcone m.in. wpływowi izolacji na ludzką psychikę oraz architekturze stacji kosmicznych. O szczegółach misji w Dzień Dobry TVN opowiedzieli Leszek Orzechowski i Wiktoria Dziaduła.

  Marta Borsodi to niezwykła architekt, która wiele lat temu wyprowadziła się z naszego kraju. Teraz tworzy projekty nie tylko dla polskich firm, ale i węgierskich. Jak jej się wiedzie? Opowiedziała o tym w Dzień Dobry TVN.

  W zeszłym roku, po trwającym ponad 2 lata remoncie, oddano ponownie do użytku dworzec autobusowy w Kielcach. To kultowe dla mieszkańców tego miasta miejsce odnowiono po ponad 35 latach od budowy. Teraz w Dzień Dobry TVN jego odświeżone wnętrza podziwiał Łukasz Rydwan.

  Niezwykła kostka powstała w centrum Wrocławia. Krzysztof Grześków kupił 22-metrowy lokal w kamienicy, zabudował przylegający do niego taras i tak powstało ponad 40-metrowe mieszkanie. Wnętrze nie tylko zachwyca wystrojem, ale także przemyślanymi i ergonomicznymi rozwiązaniami. Szafy w podłodze, stół rozkładany ze ściany i amfiladowy układ robią wrażenie.

  Katherine i Fred Sternowie postanowili oddać do muzeum meble, które należały do ich rodziny od ponad stu lat. Zgodnie z wolą ojca, piękne fotele i szafa przetransportowane zostały z Nowego Jorku prosto do Wrocławia. O rodzinnym prezencie otrzymanym od słynnego architekta Hansa Poelziga opowiedzieli nam spadkobiercy mebli.

  Zegar, który przestał się nam podobać nie musi wylądować w śmietniku. Można go w łatwy sposób zmienić, aby ponownie pasował do naszego wnętrza. O tym, jak to zrobić podpowiedziała architektka wnętrz, Magda Borowiak-Wróblewska.

  W Białym Borze, niewielkiej miejscowości w Zachodniopomorskiem, stoi najmłodszy zabytek w Polsce. Jest to cerkiew projektu Jerzego Nowosielskiego, która ma zaledwie 23 lata. Jakie były okoliczności jej powstawania? Dlaczego świątynia na początku nie przypadła wiernym do gustu? Zobaczcie!

  Polskie miasta są zakorkowane. Jak to można zmienić? Czy pomoże zamknięcie i zwężenie ulic? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN architekta dra Tomasza Zaborowskiego.

  Dziennikarka Katarzyna Bosacka zdecydowała się na remont domu. Zgłosiła się więc do architekta Krzysztofa Mirucia, który pomógł jej go przeprowadzić. Kasię i Krzysztofa zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN, aby powiedzieli, jak zaplanować remont, aby nie był koszmarem.

  Wielu z nas marzy o własnym mieszkaniu. Może być ciasne, ale ważne by było własne. Potwierdzają to dane, zgodnie z którymi ponad 80 proc. Polaków ma dom lub mieszkanie na własność. Skąd bierze się pragnienie posiadania własnego M? O rynku nieruchomości w naszym kraju i Europie rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z architektem Radosławem Gajdą, wokalistką Joanną Rudą Czarnecką-Lazer i muzykiem Łukaszem Lazerem. Czy Ruda i Łukasz wolą wynajmować mieszkanie, czy marzą o własnym?

  Walka o główną nagrodę w programie Dom Marzeń trwa. Na jakim etapie jest budowa? Z architektem Hernanem Gomezem rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska. Zapytała go również o nowinki w branży budowlanej.

  W nowym programie TVN dziesięć par będzie konkurować o dom marzeń. Jego prowadzącą została dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz. Wraz z architektem Hernanem Gomezem powiedzieli o szczegółach projektu. Zobaczcie, w jakich okolicach powstanie rezydencja.

  Dom powinien być wygodny, ale również funkcjonalny. I właśnie o nietypowych domach superfunkcjonalnych i zastosowanych w nich rozwiązaniach rozmawialiśmy z goszczącym w Dzień Dobry TVN architektem Robertem Koniecznym. Zobaczcie, jak wyglądają: tani dom z kapsułą, dom Arka, dom OUTrialny, dom Aatrialny i dom Typowy.

  Przemo Łukasik jest jednym z najciekawszych polskich architektów. Po studiach pracował w znanych biurach projektowych w Berlinie i Paryżu. Ostatecznie wrócił do Bytomia, gdzie z Łukaszem Zagałą prowadzą swoje pracownie. Zobaczcie ich zrealizowane projekty.

  Jeśli chcielibyście zmienić wystrój swojego mieszkania, ale nie stać was na radykalną metamorfozę, warto chociażby zainwestować w dodatki. W Dzień Dobry TVN architektka i projektantka wnętrz Patrycja Zaczyńska pokazała te najmodniejsze, które ożywią każde wnętrze.

  Bauhaus to popularna metoda projektowania powstała w latach 20. XX wieku. Ten styl po dziś dzień inspiruje architektów. Dlaczego technika ta zyskała tak wielu zwolenników? Po czym poznać bauhaus? Wytłumaczył to nasz ekspert. Gościem Dzień Dobry TVN był Ryszard Nakonieczny, architekt, wykładowca akademicki.

  Urodził się w Łodzi, do USA przypłynął w wieku 13 lat, chciał zostać muzykiem. Życie napisało dla niego zupełnie inny scenariusz. Zobaczcie rozmowę Kingi Rusin z Danielem Libeskindem, architektem światowej sławy, którego budynki można podziwiać na całym świecie.