architekt

  architekt

  Przed Krzysztofem Miruciem z programu "Zgłoś remont" ekscytujące wyzwanie – całkowita zmiana wystroju salonu, w którym dominują czerwone ozdoby. Aby nadać wnętrzu nowoczesny charakter, trzeba m.in. pozbyć się przytłaczającej tapety. Ekspert podpowiada, czym ją zastąpić.

  Niezwykła kostka powstała w centrum Wrocławia. Krzysztof Grześków kupił 22-metrowy lokal w kamienicy, zabudował przylegający do niego taras i tak powstało ponad 40-metrowe mieszkanie. Wnętrze nie tylko zachwyca wystrojem, ale także przemyślanymi i ergonomicznymi rozwiązaniami. Szafy w podłodze, stół rozkładany ze ściany i amfiladowy układ robią wrażenie.

  Dziennikarka Katarzyna Bosacka zdecydowała się na remont domu. Zgłosiła się więc do architekta Krzysztofa Mirucia, który pomógł jej go przeprowadzić. Kasię i Krzysztofa zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN, aby powiedzieli, jak zaplanować remont, aby nie był koszmarem.

  Wielu z nas marzy o własnym mieszkaniu. Może być ciasne, ale ważne by było własne. Potwierdzają to dane, zgodnie z którymi ponad 80 proc. Polaków ma dom lub mieszkanie na własność. Skąd bierze się pragnienie posiadania własnego M? O rynku nieruchomości w naszym kraju i Europie rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z architektem Radosławem Gajdą, wokalistką Joanną Rudą Czarnecką-Lazer i muzykiem Łukaszem Lazerem. Czy Ruda i Łukasz wolą wynajmować mieszkanie, czy marzą o własnym?

  Walka o główną nagrodę w programie Dom Marzeń trwa. Na jakim etapie jest budowa? Z architektem Hernanem Gomezem rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska. Zapytała go również o nowinki w branży budowlanej.

  W nowym programie TVN dziesięć par będzie konkurować o dom marzeń. Jego prowadzącą została dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz. Wraz z architektem Hernanem Gomezem powiedzieli o szczegółach projektu. Zobaczcie, w jakich okolicach powstanie rezydencja.

  Dom powinien być wygodny, ale również funkcjonalny. I właśnie o nietypowych domach superfunkcjonalnych i zastosowanych w nich rozwiązaniach rozmawialiśmy z goszczącym w Dzień Dobry TVN architektem Robertem Koniecznym. Zobaczcie, jak wyglądają: tani dom z kapsułą, dom Arka, dom OUTrialny, dom Aatrialny i dom Typowy.

  Przemo Łukasik jest jednym z najciekawszych polskich architektów. Po studiach pracował w znanych biurach projektowych w Berlinie i Paryżu. Ostatecznie wrócił do Bytomia, gdzie z Łukaszem Zagałą prowadzą swoje pracownie. Zobaczcie ich zrealizowane projekty.

  Jeśli chcielibyście zmienić wystrój swojego mieszkania, ale nie stać was na radykalną metamorfozę, warto chociażby zainwestować w dodatki. W Dzień Dobry TVN architektka i projektantka wnętrz Patrycja Zaczyńska pokazała te najmodniejsze, które ożywią każde wnętrze.

  Bauhaus to popularna metoda projektowania powstała w latach 20. XX wieku. Ten styl po dziś dzień inspiruje architektów. Dlaczego technika ta zyskała tak wielu zwolenników? Po czym poznać bauhaus? Wytłumaczył to nasz ekspert. Gościem Dzień Dobry TVN był Ryszard Nakonieczny, architekt, wykładowca akademicki.

  Urodził się w Łodzi, do USA przypłynął w wieku 13 lat, chciał zostać muzykiem. Życie napisało dla niego zupełnie inny scenariusz. Zobaczcie rozmowę Kingi Rusin z Danielem Libeskindem, architektem światowej sławy, którego budynki można podziwiać na całym świecie.