W wieku 99 lat odszedł Zbigniew Pawelski. Architekt i plastyk zaprojektował wiele legendarnych budynków w całej Polsce. Brał także udział w odbudowie Warszawy. W oficjalnym wpisie pożegnali go koledzy z pracowni, której był członkiem.
Jak wygląda ich codzienność?
Oto lista tych, przez które tracimy pieniądze.
Stacja TVN Style złożyła mu specjalne życzenia.
W ostatnich latach obserwujemy wyraźny wzrost zainteresowania profesjonalną aranżacją wnętrz. Domy i mieszkania nie są już tylko miejscem odpoczynku, ale odzwierciedleniem stylu życia oraz aspiracji mieszkańców. Specjalistyczna wiedza i doświadczenie architektów wnętrz umożliwiają stworzenie nie tylko estetycznie urządzonych, ale przede wszystkim funkcjonalnych i dopasowanych do indywidualnych potrzeb przestrzeni. W niniejszym artykule przyjrzymy się, dlaczego usługi tego typu cieszą się coraz większą popularnością i jakie korzyści płyną z zaangażowania dekoratora do aranżacji własnej przestrzeni życiowej.
"Wyciągam z tego esencję".
Styl nowojorski sprytnie łączy nowoczesność z klasyką oraz tradycję z modernizmem. Widać to po detalach - materiałach, wzorach i kolorach. Warto go poznać z bliska i wdrożyć do pomieszczeń domowych.
We wsi pod Częstochową znajduje się inteligentny dom skrojony na miarę XXI wieku. Czym się charakteryzuje? Jakie są jego zalety?
Harrison Marshall jest właścicielem wyjątkowego lokum. 28-letni artysta nie mógł pozwolić sobie na wynajęcie mieszkania w stolicy Wielkiej Brytanii, dlatego zdecydował się wprowadzić do kontenera na śmieci. Mężczyzna przystosował nietuzinkowy dom do swoich potrzeb i zamierza w nim spędzić co najmniej rok. Ma ku temu ważny powód.
Budynki jego projektu zapierają dech.
Zobaczcie wyremontowany stary dom w Beskidzie Sądeckim.
Krzysztof Miruć jest architektem i prowadzącym m.in. program "Weekendowa metamorfoza". Pozytywnym usposobieniem i profesjonalnym podejściem do pracy zjednał sobie rzeszę fanów. W cyklu Darii Pacańskiej "PO MĘSKU" w dziendobry.tvn.pl, zdradził dotąd nieznane fakty ze swojego życia.
Projekt studentki Politechniki Wrocławskiej był jedną ze 180 zgłoszonych propozycji.
Jak urządzić 22-metrową przestrzeń?
Młody architekt stworzył dla siebie dom, który łączy nowoczesność z duchem wiejskich zabudowań gospodarczych. W jego wnętrzach wykorzystał przedmioty z odzysku, które samodzielnie odnowił. Ten projekt początkowo szokował wiele osób. Teraz Mariusz Osik opowiedział o nim w Dzień Dobry TVN.
Tomasz Czajkowski zaprojektował lodowe wnętrze. Architekt wygrał konkurs, a następnie wyjechał do Szwecji, by w ekstremalnych mrozach zbudować pokój ze śniegu.
"Krążymy wokół głównego materiału, którym jest beton".
Architektka porządku przychodzi z pomocą wszystkim tym, którzy lubią zorganizowane przestrzenie. Męski przybornik to idealny pomysł na prezent oraz zachowanie porządku. Agnieszka Witkowska radzi, jak go wykonać.
"Tak małe mieszkania wcale nie są rzadkością".
Małgorzata Gajos zaprojektowała m.in. wnętrze wozu dla polskiej misji w Afganistanie, ruchomy stół oraz tron dla Dalajlamy. Niezwykła architektka ma na swoim koncie wiele nietypowych realizacji. Z czego jeszcze słynie?
Przed Krzysztofem Miruciem z programu "Zgłoś remont" ekscytujące wyzwanie – całkowita zmiana wystroju salonu, w którym dominują czerwone ozdoby. Aby nadać wnętrzu nowoczesny charakter, trzeba m.in. pozbyć się przytłaczającej tapety. Ekspert podpowiada, czym ją zastąpić.
Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor jakiś czas temu pochwalili się swoim fanom, że czeka ich przeprowadzka na nowe. Para postanowiła kupić dom. Celebryci w sieci zamieścili już nawet pierwsze filmiki z budowy. Nagle w tajemniczy sposób mąż aktorki przyznał, że Joanna zmieniła zdanie. Co się stało? To postanowiła wyjaśnić Basia Pasek.
Kilka dni temu zakończyła się symulacja misji załogowej z udziałem naukowców z Politechniki Śląskiej. W analogowej stacji kosmicznej LunAres przeprowadzano badania poświęcone m.in. wpływowi izolacji na ludzką psychikę oraz architekturze stacji kosmicznych. O szczegółach misji w Dzień Dobry TVN opowiedzieli Leszek Orzechowski i Wiktoria Dziaduła.
Marta Borsodi to niezwykła architekt, która wiele lat temu wyprowadziła się z naszego kraju. Teraz tworzy projekty nie tylko dla polskich firm, ale i węgierskich. Jak jej się wiedzie? Opowiedziała o tym w Dzień Dobry TVN.
W zeszłym roku, po trwającym ponad 2 lata remoncie, oddano ponownie do użytku dworzec autobusowy w Kielcach. To kultowe dla mieszkańców tego miasta miejsce odnowiono po ponad 35 latach od budowy. Teraz w Dzień Dobry TVN jego odświeżone wnętrza podziwiał Łukasz Rydwan.
Niezwykła kostka powstała w centrum Wrocławia. Krzysztof Grześków kupił 22-metrowy lokal w kamienicy, zabudował przylegający do niego taras i tak powstało ponad 40-metrowe mieszkanie. Wnętrze nie tylko zachwyca wystrojem, ale także przemyślanymi i ergonomicznymi rozwiązaniami. Szafy w podłodze, stół rozkładany ze ściany i amfiladowy układ robią wrażenie.
Katherine i Fred Sternowie postanowili oddać do muzeum meble, które należały do ich rodziny od ponad stu lat. Zgodnie z wolą ojca, piękne fotele i szafa przetransportowane zostały z Nowego Jorku prosto do Wrocławia. O rodzinnym prezencie otrzymanym od słynnego architekta Hansa Poelziga opowiedzieli nam spadkobiercy mebli.
Zegar, który przestał się nam podobać nie musi wylądować w śmietniku. Można go w łatwy sposób zmienić, aby ponownie pasował do naszego wnętrza. O tym, jak to zrobić podpowiedziała architektka wnętrz, Magda Borowiak-Wróblewska.
W Białym Borze, niewielkiej miejscowości w Zachodniopomorskiem, stoi najmłodszy zabytek w Polsce. Jest to cerkiew projektu Jerzego Nowosielskiego, która ma zaledwie 23 lata. Jakie były okoliczności jej powstawania? Dlaczego świątynia na początku nie przypadła wiernym do gustu? Zobaczcie!
Polskie miasta są zakorkowane. Jak to można zmienić? Czy pomoże zamknięcie i zwężenie ulic? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN architekta dra Tomasza Zaborowskiego.