Mikromieszkanie - jak je urządzić?
Na rynku nieruchomości pojawiła się jakiś czas temu oferta sprzedaży mikromieszkania o powierzchni 13 metrów kwadratowych. Obecny właściciel chce je sprzedać za ćwierć miliona złotych. W ocenie Aldony Banasiuk-Suchorzewskiej 13 metrów to wcale nie tak mało - pod warunkiem, że wiemy, jak zagospodarować taką przestrzeń.
- W kuchni zmieści nam się lodówka podblatowa. Mała płyta indukcyjna na dwa palniki, ale jeszcze lepszym rozwiązaniem będzie płyta, którą można podłączyć do prądu, a później schować do szafki. To bardzo ważne, aby w takim wnętrzu wszystko było kompaktowe i pochowane - mówiła specjalistka.
Jej zdaniem tak małe mieszkania wcale nie są rzadkością i powstają z myślą o konkretnych osobach, tj. studentach czy młodych ludziach, którzy żyją w mieście lub osobach, które na jakiś czas przyjeżdżają gdzieś do pracy.
Małe mieszkanie, czyli jakie?
Zgodnie z prawem o mieszkaniu można mówić dopiero wtedy, gdy dana przestrzeń ma co najmniej 25 metrów kwadratowych. Zatem dlaczego można spotkać mieszkania o jeszcze mniejszym metrażu? - Deweloperzy mają na to swoje sposoby. 13-metrowe lokale użytkowe nazywane są mikroapartamentami. Powstają one na zupełnie innych zasadach - tłumaczyła architektka wnętrz.
Choć mieszkanie na 13-metrach kwadratowych wydaje się trudne do wyobrażenia, to na rynku znajdują się jeszcze mniejsze "mieszkania". - Przygotowując się do programu, znalazłam w Warszawie mikroapartament, który miał zaledwie siedem metrów kwadratowych - zaznaczyła w Dzień Dobry TVN Aldona Banasiuk-Suchorzewska.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.
Zobacz także:
- Jak ocieplić białe wnętrza? Wystarczy postawić na kilka dodatków
- Wymarzony dom w środku lasu. Wnętrza w stylu amerykańskim zachwycają
- Agnieszka i Wojciech Modest Amaro pokazali, jak mieszkają. "Kuchnia jest dla mnie ważna"