mieszkanie

    mieszkanie

    Rośliny, antyki, meble i rowery – klatki schodowe kryją najrozmaitsze skarby. Mimo że zagracanie korytarzy w blokach jest zabronione, jest to coraz poważniejszy problem. Zakaz zostawiania rzeczy nie wynika jedynie z kwestii estetycznych, ale przede wszystkim bezpieczeństwa, ponieważ wydłuża czas dotarcia do poszkodowanych i tym samym utrudnia ratowanie życia. 

    Do niedawna sprawdzanie księgi wieczystej wiązało się z koniecznością udania się do sądu i złożenia wniosku o odpis. Dziś sprawdzanie ksiąg wieczystych jest wyjątkowo łatwe, ponieważ stworzono internetową bazę, która pozwala na znalezienie stosownego dokumentu bez wychodzenia z domu. Od czerwca 2010 roku na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości znajduje się portal mieszczący ogólnokrajowy zbiór ksiąg wieczystych.

    Małgorzata Tylec z pasji wytwarza ceramiczne umywalki. Początkowo potrzebowała tylko praktycznego rozwiązania do swojego domu. Wkrótce przekuła to w biznes. Dzisiaj pokazuje, jak istotną rolę w naszych domach odgrywają umywalki oraz jak pięknie i pomysłowo można je stworzyć.

    Mimo pandemii i wygórowanych cen, rynek nieruchomości wciąż prężnie się rozwija. Popyt na mieszkania zwiększył się głównie ze względu rekordowo niskie stopy procentowe. Coraz chętniej bierzemy kredyty hipoteczne i inwestujemy w nieruchomości, zarówno od dewelopera, jak i te z rynku wtórnego. Co zatem sprawdzić kupując używane mieszkanie, aby inwestycja nas nie przerosła i nie wpędziła w niekończący się remont i kłopoty formalne? Na te pytania odpowiedzieli nam Karol Fudala, inżynier, specjalista ds. audytów technicznych nieruchomości oraz Maciej Mindak, ekspert nieruchomości.