5 nawiedzonych miejsc w Polsce. Czy znacie krwawe historie z nimi związane?

Opuszczony dom
Opuszczony dom
Źródło: Nikola Golubovic/Getty Images
Na świecie istnieje wiele miejsc, w których odnotowuje się aktywność sił paranormalnych. Nie brakuje ich również w naszym kraju. Sprawdź, gdzie w Polsce są "nawiedzone" miejsca.

Nawiedzone miejsca: Ruiny zamku w Ogrodzieńcu

Zadziwiające jest to, że jedna z najchętniej odwiedzanych atrakcji turystycznych Jury Krakowsko-Częstochowskiej uznawana jest za miejsce nawiedzone, a przy tym wyjątkowo aktywne paranormalnie. Jak głosi okoliczna legenda, dziedzińca zamku strzeże piekielny czarny pies, który ma być kasztelanem Stanisławem Warszyckim. Był to XVII-wieczny władca, który zapisał się w historii jako ten najkrwawszy, najchętniej torturujący swoich poddanych. Zdaniem mieszkańców pobliskich domostw zjawa najczęściej pojawia się w czasie księżycowych nocy i niekiedy towarzyszą jej głosy biesiadujących rycerzy oraz dźwięk drewnianego kołowrotka.

Nawiedzone miejsca: Las w Witkowicach

Nawiedzonych lasów w Polsce jest kilka, jednak wieść o każdym z nich wyjątkowo niepokoi, a i historie z nimi związane przerażają. Podkrakowski las w miejscowości Witkowice od lat cieszy się złą sławą. Ludzie powiadają, że od zawsze przyciąga samobójców, a trup ścieli się tam gęsto. Żadnej z osób odbierających sobie życie nie zdołano uratować, ani zmienić jej zamiarów. Najmroczniejsza historia związana ze wspomnianym lasem dotyczy grupy dziewięciorga studentów, którzy świętowali tam rozpoczęcie roku akademickiego i od tamtej pory słuch o nich zaginął. Policja zbagatelizowała sprawę, natomiast mieszkańcy szukali młodych ludzi na własną rękę – niestety bezskutecznie.

Nawiedzone miejsca: Dom na ulicy Kossocińskiej w Krakowie

Badacze są zgodni co do tego, że w domu stojącym przy ulicy Kossocińskiej w Krakowie roi się od złej energii. Ich zdaniem miejsce to jest wyjątkowo aktywne paranormalnie. Nocą z budynku dobiegają krzyki. Mówi się, że kiedyś w tym miejscu chłopom ukazywał się szatan, ale są też głosy, że doszło w nim do morderstwa. Chory umysłowo mieszkaniec przybytku miał zabić swojego brata. Nie pozostawia jednak wątpliwości, że dom przy Kossocińskiej lepiej omijać szerokim łukiem.

Nawiedzone miejsca: Szpital psychiatryczny w Owińskach

Kilkanaście kilometrów od Poznania leży szpital psychiatryczny, dokładnie zlokalizowany jest w miejscowości Owiński. Mieści się on w budynku dawnego klasztoru cystersów. Zaznaczyć należy również, że szpital pełnił swoją funkcję od 1838 roku. Jednak w czasie II wojny światowej został zajęty przez wojska hitlerowskie, które bezlitośnie wymordowały pensjonariuszy, nie pozostawiając nikogo przy życiu. Mówi się, że z wnętrza budynku dobiega niekiedy płacz dzieci, a także zaobserwować można rozbłyski świetlne, których nie sposób wyjaśnić.

Nawiedzone miejsca: Skała Czarownic w Beskidzie Małym

Skała Czarownic, zlokalizowana w pobliżu szlaku prowadzącego na szczyt Magurki Wilkowieckiej, to kolejne miejsce o niepokojącej historii. Legendy głoszą, że ukrywał się tam Wojciech Bulak ze Spytkowic, rozbójnik okradający kupców przemierzających Cysarkę. Bulak miał romansować z dwiema okolicznymi znachorkami, które dysponowały dużą wiedzą na temat stanu posiadania swoich pacjentów i wykorzystały ją, by razem z mężczyzną okradać ludzi. Trójka zbójców pewnej nocy włamała się do kościoła św. Michała w Wilkowicach. Bulak został jednak pojmany i stracony w trakcie publicznej egzekucji w Żywcu. Torturowany, nie wydał swoich wspólniczek, które podobno zabrały skarb i zniknęły. Nikt nie zdołał ich odnaleźć.

Wygląda jednak na to, że duchy zbójcy i jego dwóch kochanek przetrwały. W 1890 roku tym szlakiem szedł do Wilkowic żebrak. Na skale, dziś zwanej Skałą Czarownic, zobaczył blask ognia. Podszedł bliżej i zauważył dwie stare kobiety i starego mężczyznę, wypowiadających zaklęcia. 

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Czy wierzymy w duchy?
Źródło: x-news

Autor: Milena Jaworska

Źródło: national-geographic.pl

Źródło zdjęcia głównego: iStockphoto

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Joanna Liszowska polską Jennifer Lopez? "Mam latynoską duszę"

Joanna Liszowska polską Jennifer Lopez? "Mam latynoską duszę"

Zamknęła 4-letniego synka w bagażniku. Tłumaczenie kobiety zaskakuje

Zamknęła 4-letniego synka w bagażniku. Tłumaczenie kobiety zaskakuje

Dwie spore asteroidy przelecą blisko Ziemi. Grozi nam zderzenie?

Dwie spore asteroidy przelecą blisko Ziemi. Grozi nam zderzenie?

Jonah Hill przeszedł ogromną metamorfozę. Aktor jest nie do poznania 

Jonah Hill przeszedł ogromną metamorfozę. Aktor jest nie do poznania 

Nowy przedmiot w szkołach. Zastąpi wychowanie do życia w rodzinie

Nowy przedmiot w szkołach. Zastąpi wychowanie do życia w rodzinie

Nikodem Rozbicki edukuje się w Los Angeles. Wykładowca nie ma wątpliwości

Nikodem Rozbicki edukuje się w Los Angeles. Wykładowca nie ma wątpliwości

Magda Boczarska i Mateusz Banasiuk - razem w życiu, pierwszy raz razem na scenie

Magda Boczarska i Mateusz Banasiuk - razem w życiu, pierwszy raz razem na scenie

Co kryje w sobie kebab? "Zdradzę wam sekret"

Co kryje w sobie kebab? "Zdradzę wam sekret"

Małgorzata Rozenek-Majdan wskoczyła do wanny pełnej lodu: "Nie wypada tego nie zrobić"

Małgorzata Rozenek-Majdan wskoczyła do wanny pełnej lodu: "Nie wypada tego nie zrobić"

Niewyjaśnione zaginięcie 10-letniej Ani. "Nadzieja nigdy nie umiera"

Niewyjaśnione zaginięcie 10-letniej Ani. "Nadzieja nigdy nie umiera"