Wędkowanie to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu. Sprawia jeszcze więcej przyjemności, jeśli łowy są udane, a takimi może się pochwalić Sylwester Adamus. Chłopak złapał suma, który ważył ponad 40 kg. O swoich przygodach młody wędkarz opowiedział w Dzień Dobry TVN.
Już jako dziecko uwielbiała rysować, jednak z czasem jej hobby zmieniło się w niezwykle udaną karierę. Natalia Madej to polska rysowniczka, której prace w ostatnim czasie cieszą się ogromnym uznaniem i popularnością. W programie opowiedziała o swojej pasji i sukcesie.
- Najpiękniejsze zdjęcia to te wykonane o świcie lub też przed nim - mówi fotograf, Przemysław Pulka. O tej "złotej" dla fotografów godzinie można wykonać najpiękniejsze fotografie, nie płosząc przy tym ptaków, które wciąż jeszcze śpią. Jakie jeszcze rady ma dla nas mistrz w fotografowaniu ptaków?
Odpowiednia prezentacja może sprawić, że nawet najbardziej pospolite danie będzie wyglądało na ekskluzywny przysmak. O estetyczny wygląd potraw dbają styliści jedzenia i to oni sprawiają, że na widok pięknie przygotowanych potraw cieknie nam ślinka. Sprawdź, jakie są tajniki tego zawodu.
Anna Senkara zabrała nas do malowniczego Cotswolds, w której swoją restaurację prowadzi Polak, Kuba Winkowski. Choć jego wnętrze liczy jedynie 9 m kw. potrawy przygotowywane są na najwyższym poziomie. Dowód? To właśnie Winkowski w 2019 roku zdobył tytuł najlepszego brytyjskiego kucharza.
Laura Bziukiewicz koronką zajmuje się od 19 lat. Nam zdradziła, gdzie zaczęła wykorzystywać frywolitkę, i w jaki sposób nadała nowoczesnego sznytu rodzinnej tradycji.
Joanna Kotas miała zostać logopedą. Ewentualnie rysowniczką, ponieważ forma ta była jej bliska od dziecka. Gdy urodziła dzieci, sprawy obrały inny kierunek, a Joanna spróbowała swoich sił w pisaniu ikon. Jedno z jej dzieł podbiło serca księży i innych miłośników obrazów z intencją.
Maciek Święcicki jest prawdziwym człowiekiem renesansu. Na co dzień pracuje jako inżynier, zaś po godzinach zajmuje się m.in. fotografowaniem i muzyką. Podczas kwarantanny odkrył też talent do rysowania, a jego dziełami zachwyciły się polskie gwiazdy. Zobacz, kogo sportretował.
Roboty wszelkiego typu już dawno przestały być jedynie wymysłem filmowców i pisarzy science-fiction. Zarówno naukowcy, jak i artyści tworzą nadzwyczajne maszyny, obok których nie sposób przejść obojętnie. Jednym z nich jest Sebastian Kucharski, rzeźbiarz, który konstruuje imponujących rozmiarów autoboty.
Pandemia nie oznacza, że artyści siedzą z założonymi rękami. Nawet ci, którzy swój debiut mają jeszcze przed sobą, mają szansę pochwalić się swoim talentem. Mogą wziąć udział w Kino 2020, czyli pierwszym w dobie kwarantanny konkursie filmowym. Jego organizatorem jest TVN Fabuła.
Umiejętność latania to marzenie wielu osób. Niektórym udaje się je spełnić. Żeby zostać pilotem trzeba posiąść ogromną wiedzę i nabyć wiele umiejętności. Wie o tym doskonale Magdalena Woch, pilotka, która z sukcesami realizuje swoją pasję od 10 lat.
Przedłużający się pobyt w domu wszystkim nam dają się we znaki, jednak czas ten jest szczególnie trudny dla osób starszych. Z powodu przymusowej izolacji wielu seniorów cierpi z powodu ograniczonego kontaktu z bliskimi i samotności. Z myślą o nich powstała inicjatywa, która zachęca do kontaktu z rodziną poprzez zabawę. Dowiedz się, na czym polega akcja Twój Dobry Duch.
Dobra wiadomość dla wszystkich miłośników twórczości Małgorzaty Musierowicz. Już 6 maja 2020 r. ukaże się najnowsza książka autorki „Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę”. Najnowsza pozycja pisarki, to efekt wspólnej pracy z jej córką, Emilią Kiereś.
Nic tak nie poprawia humoru, jak taniec. Doskonale wie o tym Izabela Torres, instruktorka salsy. Podczas programu zaprezentowała kilka podstawowych kroków, które można wypróbować u siebie w domu. Nasi prowadzący – Anna Kalczyńska i Andrzej Sołtysik już dołączyli, teraz czas na Ciebie!
Linda Miller-Nicholson od dziecka chciała zastać artystką. Realizacja tego marzenia okazała się o tyle trudna, że brak jej było wystarczających umiejętności plastycznych. Na szczęście miała w zanadrzu inny talent – robienie makaronu. Dowiedz się, jak wyglądała jej droga do sukcesu.
23. kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. W związku z tym świętem Biblioteka Narodowa opublikowała wstępne wyniki na temat czytelnictwa w Polsce w 2019 roku. Z danych dowiadujemy się również, jakie tytuły przypadły do gustu rodakom. 39 proc. badanych zadeklarowało przeczytanie jednej książki rocznie. Niewiele? W poprzednich latach ten odsetek był jeszcze niższy.
Tego chłopca warto zapamiętać, bo jeszcze kiedyś o nim usłyszymy. Piotrek Piętala ma dopiero 11 lat i talent do gry na gitarze, jakiego można pozazdrościć. Chłopiec w ramach wygranego konkursu wystąpił na niesamowitym koncercie z Filharmonią w Szczecinie.
Gdy skończą się już wszystkie książki do przeczytania i seriale do obejrzenia, warto sięgnąć po planszówki. Dzięki nim nie tylko zapełnimy czas, ale zacieśnimy więzi z najbliższymi i nauczymy się nowych rzeczy. Jakie gry są idealne dla całej rodziny? Do kilku z nich zachęcał nas Dawid Kozioł.
Przebywając w domu często nie mamy pomysłu na to, jak zagospodarować sobie czas. Kwarantanna to dobry moment na czytanie i nadrabianie zaległości w lekturach. W programie rozmawialiśmy z Zuzą i Tolą, siostrami prowadzące na YouTube kanał „Zaksiążkowane”, w którym recenzują książki. Zobacz, które tytuły polecają.
Domowe izolowanie się sprzyja wymyślaniu nowych rozrywek, które nie wymagają dużych nakładów finansowych. Jedną z nich może być próba wrzucenia piłeczki do kubeczka. Proste? Pozory mylą.
Zabawy karciane to znany wszystkim sposób na nudę i zabicie czasu, których obecnie większości z nas nie brakuje. W programie zaprezentowaliśmy krótki instruktaż najprostszych gier, w których mogą uczestniczyć wszyscy członkowie rodziny. Sprawdźcie też, jaką niespodziankę przygotował dla Was iluzjonista Michał Kulik.
#artchallenge to kolejne zyskujące na popularności wyzwanie internetowe. Polega ono na tym, że wyzwana osoba ma za zadanie odtworzyć jakieś dzieło sztuki przy pomocy wszystkiego, co ma pod ręką. Z okazji Dnia Stuki prowadzący Dzień Dobry TVN postanowili przyłączyć się do zabawy. Zobacz, jak im poszło!
Ręcznie robione pisanki wielkanocne ozdobią każdą święconkę i stół podczas świętowania Wielkanocy w rodzinnym gronie. Jak w oryginalny sposób ozdobić pisanki?
Pomimo trudnej sytuacji pandemicznej staramy się was przekonywać, że będzie dobrze. Pomagał nam w tym Henryk Sawka, znakomity rysownik i satyryk. Artysta zaprezentował rysunkowy, wielkanocny komentarz do hasła "Będzie dobrze". Pokazał też krok po kroku, jak stworzyć własny obrazek. Zobaczcie, jak poradzili sobie z tym nasi prowadzący.
Radosław Szukała na co dzień jest policjantem. Mimo wymagającego zawodu postanowił stworzyć muzeum będące odzwierciedleniem jego dziecięcej pasji, która dosłownie i w przenośni wyrzuca w powietrze.
Haftowanie od jakiegoś już czasu nie jest niszowym hobby. Coraz więcej osób właśnie w taki sposób spędza wolne chwile, a dla niektórych staje się to nawet sposobem na zarabianie. Co takiego pociągającego jest w tym zajęciu?
Fryderyk Różański w wolnym czasie daje drugie życie lalkom. Zamiast wyrzucać stare zabawki, robi z nich zupełnie nowe postaci. Zobacz, jak wygląda praca nad jego figurkami.
Albin Talik - jego dzieła nie tylko zachwycają, ale i wprawiają w zdumienie. Obrazy jego autorstwa wykonane są z niezliczonej ilości maleńkich kawałków papieru wyciętych z gazet. W programie artysta opowiedział nam, jak powstają te niezwykłe prace i od czego zaczął przygodę z kolażem.
Turecka sztuka malowania, do której przygotowanie może zająć nawet kilka lat. Ebru ma wiele twarzy, a te najważniejsze pokazała nam artystka, Marta Puchłowska.
Kilkadziesiąt murali jego autorstwa można znaleźć w Gdańsku i Gdyni, a także w innych częściach Polski. Marek Rybowski od lat koloruje ulice miast. Jego specjalnością jest graffiti. Zobacz, jak zaczęła się jego przygoda ze sprejem.