Dobra wiadomość dla wszystkich miłośników twórczości Małgorzaty Musierowicz. Już 6 maja 2020 r. ukaże się najnowsza książka autorki „Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę”. Najnowsza pozycja pisarki, to efekt wspólnej pracy z jej córką, Emilią Kiereś.
Nic tak nie poprawia humoru, jak taniec. Doskonale wie o tym Izabela Torres, instruktorka salsy. Podczas programu zaprezentowała kilka podstawowych kroków, które można wypróbować u siebie w domu. Nasi prowadzący – Anna Kalczyńska i Andrzej Sołtysik już dołączyli, teraz czas na Ciebie!
Linda Miller-Nicholson od dziecka chciała zastać artystką. Realizacja tego marzenia okazała się o tyle trudna, że brak jej było wystarczających umiejętności plastycznych. Na szczęście miała w zanadrzu inny talent – robienie makaronu. Dowiedz się, jak wyglądała jej droga do sukcesu.
23. kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. W związku z tym świętem Biblioteka Narodowa opublikowała wstępne wyniki na temat czytelnictwa w Polsce w 2019 roku. Z danych dowiadujemy się również, jakie tytuły przypadły do gustu rodakom. 39 proc. badanych zadeklarowało przeczytanie jednej książki rocznie. Niewiele? W poprzednich latach ten odsetek był jeszcze niższy.
Tego chłopca warto zapamiętać, bo jeszcze kiedyś o nim usłyszymy. Piotrek Piętala ma dopiero 11 lat i talent do gry na gitarze, jakiego można pozazdrościć. Chłopiec w ramach wygranego konkursu wystąpił na niesamowitym koncercie z Filharmonią w Szczecinie.
Gdy skończą się już wszystkie książki do przeczytania i seriale do obejrzenia, warto sięgnąć po planszówki. Dzięki nim nie tylko zapełnimy czas, ale zacieśnimy więzi z najbliższymi i nauczymy się nowych rzeczy. Jakie gry są idealne dla całej rodziny? Do kilku z nich zachęcał nas Dawid Kozioł.
Przebywając w domu często nie mamy pomysłu na to, jak zagospodarować sobie czas. Kwarantanna to dobry moment na czytanie i nadrabianie zaległości w lekturach. W programie rozmawialiśmy z Zuzą i Tolą, siostrami prowadzące na YouTube kanał „Zaksiążkowane”, w którym recenzują książki. Zobacz, które tytuły polecają.
Domowe izolowanie się sprzyja wymyślaniu nowych rozrywek, które nie wymagają dużych nakładów finansowych. Jedną z nich może być próba wrzucenia piłeczki do kubeczka. Proste? Pozory mylą.
Zabawy karciane to znany wszystkim sposób na nudę i zabicie czasu, których obecnie większości z nas nie brakuje. W programie zaprezentowaliśmy krótki instruktaż najprostszych gier, w których mogą uczestniczyć wszyscy członkowie rodziny. Sprawdźcie też, jaką niespodziankę przygotował dla Was iluzjonista Michał Kulik.
#artchallenge to kolejne zyskujące na popularności wyzwanie internetowe. Polega ono na tym, że wyzwana osoba ma za zadanie odtworzyć jakieś dzieło sztuki przy pomocy wszystkiego, co ma pod ręką. Z okazji Dnia Stuki prowadzący Dzień Dobry TVN postanowili przyłączyć się do zabawy. Zobacz, jak im poszło!
Ręcznie robione pisanki wielkanocne ozdobią każdą święconkę i stół podczas świętowania Wielkanocy w rodzinnym gronie. Jak w oryginalny sposób ozdobić pisanki?
Pomimo trudnej sytuacji pandemicznej staramy się was przekonywać, że będzie dobrze. Pomagał nam w tym Henryk Sawka, znakomity rysownik i satyryk. Artysta zaprezentował rysunkowy, wielkanocny komentarz do hasła "Będzie dobrze". Pokazał też krok po kroku, jak stworzyć własny obrazek. Zobaczcie, jak poradzili sobie z tym nasi prowadzący.
Radosław Szukała na co dzień jest policjantem. Mimo wymagającego zawodu postanowił stworzyć muzeum będące odzwierciedleniem jego dziecięcej pasji, która dosłownie i w przenośni wyrzuca w powietrze.
Haftowanie od jakiegoś już czasu nie jest niszowym hobby. Coraz więcej osób właśnie w taki sposób spędza wolne chwile, a dla niektórych staje się to nawet sposobem na zarabianie. Co takiego pociągającego jest w tym zajęciu?
Fryderyk Różański w wolnym czasie daje drugie życie lalkom. Zamiast wyrzucać stare zabawki, robi z nich zupełnie nowe postaci. Zobacz, jak wygląda praca nad jego figurkami.
Albin Talik - jego dzieła nie tylko zachwycają, ale i wprawiają w zdumienie. Obrazy jego autorstwa wykonane są z niezliczonej ilości maleńkich kawałków papieru wyciętych z gazet. W programie artysta opowiedział nam, jak powstają te niezwykłe prace i od czego zaczął przygodę z kolażem.
Turecka sztuka malowania, do której przygotowanie może zająć nawet kilka lat. Ebru ma wiele twarzy, a te najważniejsze pokazała nam artystka, Marta Puchłowska.
Kilkadziesiąt murali jego autorstwa można znaleźć w Gdańsku i Gdyni, a także w innych częściach Polski. Marek Rybowski od lat koloruje ulice miast. Jego specjalnością jest graffiti. Zobacz, jak zaczęła się jego przygoda ze sprejem.
"Stobniczanie" to zespół folklorystyczny z Choszczna. W swoim repertuarze mają tańce i przyśpiewki z całej Polski. Stroje tancerzy również nawiązują do różnych ludowych regionów. Poznajcie ich historię.
Czas, jaki zyskaliśmy na domowej kwarantannie, możemy spożytkować na wiele sposobów. Lekcja tańca przez internet? Czemu nie?! Kasia Cichopek i Marcin Hakiel pokazali w Dzień Dobry TVN, jak szybko nauczyć się kilku prostych kroków.
Aleksandra Bystry zaskakuje swoją pasją, którą jest farbowanie tkanin roślinnymi barwnikami. Swoimi umiejętnościami dzieli się podczas prowadzonych przez siebie warsztatów. W studiu Dzień Dobry TVN pokazała, jak w naturalny sposób zmienić barwę materiału.
Kicia Kocia jest bohaterką książeczek dla najmłodszych i obchodzi już 10. urodziny. Stworzyła ją Anita Głowińska, która opowiedziała widzom Dzień Dobry TVN o swojej bohaterce. Na czym polega fenomen serii „Kicia Kocia” i jak zrodził się pomysł na jej realizację?
Koronawirus zamknął nas wszystkich w domach, dlatego staramy się wyjść naprzeciw rodzicom, dzieciom oraz wszystkim tym, którym odnalezienie się w tej sytuacji sprawia kłopot. Z racji tego, że mamy więcej wolnego czasu, warto go wykorzystać na rozwijanie swoich pasji, czy nadrobienie czytelniczych zaległości. Zobacz inspiracje i propozycje na konstruktywne spędzanie czasu w domu.
Kilka dni temu Filip Chajzer otrzymał uroczy prezent – szydełkową, mini wersję siebie. Dziergana maskotka tak bardzo spodobała się naszemu dziennikarzowi, że postanowił odwiedzić osobę, która ją wykonała. Zobaczcie, jak powstają włóczkowe zabawki.
Wielu osobom komiksy kojarzą się jedynie z dziecięcą pasją, z której się wyrasta. To nieprawda, obrazkowymi historiami mogą interesować się także dorośli - przekonywali w naszym studiu miłośnicy komiksów: Maria Lengren, Marcin Czerwiński i Michał Jaskuła.
Była architektem, postanowiła jednak rzucić stałą pracę i zająć się ceramiką. - Robię to z pasją i jeśli ktokolwiek chce spróbować w każdym momencie swojego życia, powinien to zrobić - zachęca Kati Romanowska. Miłością do gliny zaraziła też swojego partnera. Jej wyroby to prawdziwe ceramiczne cacka. Zobaczcie sami.
Aleksandra Lis w dzieciństwie lubiła bawić się lalkami, ale już wtedy wydawały jej się zbyt podobne do siebie. Wszystkie były w różowych sukieneczkach, wszystkie były właściwie na jedno kopyto - stwierdziła. Postanowiła więc, że zacznie tworzyć je sama, ale w zupełnie innej stylizacji.
Obecny czas, który spędzamy w domu, sprzyja uczeniu się nowych rzeczy, ale też nadrabianiu zaległości lekturowych. Pisarz i laureat Nagrody Literackiej Nike 2019 Mariusz Szczygieł polecił książki, po które warto teraz sięgnąć. Co znalazło się na jego liście?
Pandemia koronawirusa wciąż się rozprzestrzenia. Media na bieżąco śledzą rozwój sytuacji. Wiele osób postanowiło też udokumentować ten szczególny czas dla przyszłych pokoleń. Dowiedz się więc, jak nagrać profesjonalny filmik w nieprofesjonalnych warunkach.
Co robić z dzieckiem w domu przez najbliższe dni? Przed tym pytaniem stoi wielu rodziców. Jedną z propozycji są magiczne sztuczki! Magik Y w studiu Dzień Dobry TVN zaprezentował kilka iluzjonistycznych trików, a także zdradził, jak możemy wykonać je samemu w domu.