Jej obrazy wiszą w domu Slasha. Polska malarka, którą zachwycił się świat

Trochę szczęścia, trochę przypadku i trochę dobrej energii – tak swój sukces podsumowuje Marta Zawadzka, polska malarka, którą pokochały gwiazdy światowego formatu.

Światowy sukces polskiej malarki

Marta maluje od dziecka, od momentu gdy nauczyła się trzymać ołówek. O jej sukcesie, jak mówi skromnie, zadecydował przypadek. W 2013 roku Zawadzka, podczas wystawy swoich prac, poznała pewną Polkę mieszkającą w Kanadzie. Kasia kupiła wtedy od niej dwie podobizny Marilyn Monroe. Spodobał jej się także wizerunek Jimiego Hendrixa.

Pokażę go koledze - powiedziała. Tym kolegą był właśnie Slash

- zaczęła swoją historię Zawadzka w naszym programie.

On jest bardzo dużym fanem sztuki. Jest z bardzo artystycznej rodziny, jego mama projektowała stroje dla Davida Bowie, a ojciec projektował okładki płyt rockowych. W związku z powyższym on jest bardzo mocno osadzony w sztuce

- dodała.

Ikona Jimiego niezwykle przypadła do gustu gitarzyście Guns'n'Roses. To jednak nie jedyny obraz, który artysta kupił od polskiej malarki. W jego studiu nagraniowym wisi portret przyjaciela Slasha, Lemmy’egp Klimistera. Znalazł się on również na okładce promującej ostatnią płytę Slash’a.

W tym momencie Slash ma moje cztery obrazy

- wyznała Marta.

Miłośnikiem dzieł polskiej malarki jest także Lewis Hamilton, sześciokrotny mistrz świata Formuły 1. Na pierwszej wystawie w trakcie Grand Prix Singapuru kierowca wyścigowy "namaścił twórczość" Marty. Zakochał się w serii obrazów na temat Formuły 1. Hamilton wielokrotnie okazywał swoją aprobatą, pisząc o malarce w swoich mediach społecznościowych.

Marcie jak dotąd nie udało się poznać sławnego kierowcy. Artystka ma za to za sobą kilka spotkań ze Slashem.

On jest bardzo ciepłym człowiekiem

- opowiedziała Marta w naszym programie.

Marta Zawadzka - malarka

Marta Zawadzka jest wybitną malarką, znaną i cenioną na całym świecie. Jej styl składa się z połączenia abstrakcjonizmu z pop-artem, jednak określany jest jako indywidualny styl dynamiczno-rockowy. Słowo "rockowy" jest tutaj kluczowe, jako że sztuka malarki jest mocno związana z światem muzyki. Na jej obrazach możemy oglądać najwybitniejszych muzyków rockowych i nie tylko. Obrazy stworzone przez Martę wystawiane są w trakcie Grand Prix Formuły 1 w Singapurze, Meksyku oraz Monako.

Obrazy Marty są dostępne do kupienia na stronie internetowej artystki. Obejrzyj całą rozmowę z malarką, by dowiedzieć się więcej.

Widzimy się w Dzień Dobry Wakacje! Na program zapraszamy w każdą sobotę i niedzielę od 9:00.

Zobacz także:

Na tropie tajemnicy skrywanej przez obraz Brueghela Juniora. Co tak naprawdę ukazuje "Pejzaż zimowy"?

Śląsk jak malowany. Artystka znalazła wyjątkowy sposób na opowiedzenie o swoich rodzinnych stronach

Kulisy pracy „fałszerza” obrazów: „Żeby zrobić kopię ‘Mona Lisy’ trzeba się natyrać miesiącami”

Autor: Anna Mierzejewska

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?
Materiał promocyjny

Jaką torbę materiałową wybrać na lato?

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla
Materiał promocyjny

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla