Janina Wierusz Kowalska jest malarką i przedstawicielką polskiego abstrakcjonizmu geometrycznego.
Dziś jej prace wystawiła prestiżowa galeria.
Co można tam obejrzeć?
Znajomość epok sztuki jest istotna dla zrozumienia współczesnych trendów, a historia sztuki to dziedzina nauki, która pozwala lepiej poznać otaczający nas świat. Z okazji Światowego Dnia Sztuki, warto sobie przypomnieć, jaki jest podstawowy podział epok sztuki – od sztuki prehistorycznej po współczesną.
Sprawdź, gdzie i kiedy można zwiedzać ekspozycję.
Sprawdź, gdzie i kiedy będzie można go zobaczyć na żywo.
Co można zobaczyć na wystawie "Sztuka Dawna. XIX wiek, Modernizm, Międzywojnie"?
"Bujam w obłokach".
Jakie obrazy będzie można wylicytować?
Jego prace trafiły do gabinetów psychoterapeutycznych, gdzie mają oddziaływać korzystnie na pacjentów.
Krzysztof Gil to utalentowany 35-letni artysta. Ma romskie korzenie i to właśnie w nich szuka inspiracji dla swojej sztuki. Jego prace cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Jak są odbierane i gdzie można je zobaczyć?
Już dziś o 20.00 kolejny odcinek programu "Top Model". Gościem specjalnym będzie światowej sławy artysta i rzeźbiarz Daniel Firman, który wykonuje zjawiskowe odlewy ludzkich postaci. Jego dzieła podziwiane są w galeriach na całym świecie. O tym, jak wyglądała praca z młodymi ludźmi, którzy marzą o karierze w świecie mody, opowiedział nam w towarzystwie Marcina Tyszki w studiu Dzień Dobry TVN.
"Mam nadzieję, że to będzie tylko hobby".
Pod studio Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy kilkoro dzieci, żeby stworzyć dzieło techniką action painting.
"Sztuka bez wstydu" to apka, która nie tylko stanowi świetny punkt wyjścia dla edukacji seksualnej, ale i pokazuje klasyczne obrazy rodzimych artystów.
70 unikatowych obrazów właśnie trafiło do Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku. Co będzie można zobaczyć na wystawie "Beksiński w Gdańsku"?
Które obrazy okażą się najcenniejszymi dziełami dostępnymi na aukcji?
To proces o wiele bardziej skomplikowany niż umiejętne położenie kolorów.
W Paryżu otwarto kilka wystaw na cześć słynnego malarza.
"To mnie wciągnęło i stało się życiową pasją".
Robert Latoś to utalentowany artysta, który postanowił zarazić malarską pasją młodsze pokolenie. Stworzona przez niego aplikacja pozwala dzieciom wiernie odwzorowywać obrazy wielkich mistrzów. Oczywiście jej wyjątkowy potencjał doceniają także osoby dorosłe.
Pinakoteka to galeria obrazów, w której przechowywano najcenniejsze dla danej kultury dzieła sztuki. Najsłynniejszą była ta mieszcząca się na Akropolu w Atenach. Bezcenne oryginały lub kopie dzieł wielkich mistrzów gromadzono w świątyniach, pałacach władców. Podstawą dla pinakotek publicznych były te umieszczane w portykach. Obecnie najważniejsze pinakoteki mieszczą się w Watykanie, Monachium oraz Mediolanie.
Czym zaskoczył tamtejszych mieszkańców?
W życiu kreatorki smaku znalazło się miejsce na jeszcze jedną działalność artystyczną.
Autorskie kompozycje choreografii, scenografii, muzyki oraz bodypainting - składają się na spektakl malarstwa ożywionego Art Color Ballet. Jego próbkę mogli zobaczyć widzowie Dzień Dobry TVN.
"To, co przeżył, powracało w obrazach".
Na czym polega wyjątkowość jego prac? O tym opowiedział w Dzień Dobry TVN.
"To piękna forma arteterapii".
On był pomocą domową we Włoszech, ona śpiewała w klubie piosenki beskidzkiej. Jak wyglądała ich droga do spełniania? O tym opowiedzieli w Dzień Dobry TVN.