Sesja zdjęciowa, która połączyła modę i sztukę. "Stworzyliśmy coś niesamowitego"

Sesja zdjęciowa, która połączyła modę i sztukę. "Stworzyliśmy coś niesamowitego"
Sesja zdjęciowa, która połączyła modę i sztukę
Źródło: Dzień Dobry TVN
Już dziś o 20.00 kolejny odcinek programu "Top Model". Gościem specjalnym będzie światowej sławy artysta i rzeźbiarz Daniel Firman, który wykonuje zjawiskowe odlewy ludzkich postaci. Jego dzieła podziwiane są w galeriach na całym świecie. O tym, jak wyglądała praca z młodymi ludźmi, którzy marzą o karierze w świecie mody, opowiedział nam w towarzystwie Marcina Tyszki w studiu Dzień Dobry TVN.

Wyjątkowy gość w "Top Model"

W najnowszym odcinku programu "Top Model" gościem specjalnym będzie Daniel Firman, rzeźbiarz, który w świecie sztuki stoi na samym szczycie. Jego niezwykłe prace pokazywane są od Nowego Jorku po Bombaj. - Daniel jest autorem rzeźby słonia, który stoi na trąbie, to jedna z najsłynniejszych rzeźb. Myślę, że każdy widział, ale nie wszyscy mieli świadomość, że to Daniel jest autorem tego dzieła sztuki - podkreślił Marcin Tyszka.

- Nagle na Instagramie zobaczyłem, że Daniel jest w Warszawie, więc napisałem do niego, co tutaj robi. Odpisał, że w Warszawie produkuje niektóre z elementów do jego rzeźb. Tak zaczęliśmy sobie pisać i od słowa do słowa powstało coś niesamowitego (...). Myślę, że takich sesji, gdzie moda łączy się z wielką sztuką i fotografią jest niewiele, w dzisiejszym odcinku stworzyliśmy coś niesamowitego - dodał.

Rzeźbiarz podkreślił, że praca na planie "Top Model" była niezwykłym doświadczeniem. - Rzadko mamy taką możliwość, żeby znaleźć się w takiej sytuacji. Nigdy nie byłem na planie programu telewizyjnego, więc było to dla mnie bardzo interesujące (...). Modele i modelki byli niesamowici, wszyscy z kandydatów świetnie ze mną współpracowali - wyznał.

Skąd u rzeźbiarza fascynacja ciałem ludzkim?

Daniel Firman marzył o tym, żeby zostać tancerzem oraz architektem. - Ta pasja dla relacji między ciałem ludzkim, a przestrzenią zawsze mnie fascynowała i czasami zastanawiam się nad tym, że moje atelier to mój dom. Intryguje mnie cała filozofia ciała, zacząłem studiować we Francji, studiowałem wiele rzeczy na temat percepcji ludzkiej (...). Dla mnie ciało ludzkie jest moją pasją - podkreślił.

Rzeźbiarz po 20 latach nadal pracuje z ludzkim ciałem. - To co jest dla mnie ważne, to fakt, że jak pracuję, to muszę robić performance - dodał.

Daniel Firman w naszym studiu wykonał odlew ręki Krzysztofa Skórzyńskiego. Zobacz cały materiał wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Anna Gondecka

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości