Obraz polskiej artystki sprzedano za 7 mln złotych. "Przyniosłam państwu naszą gwiazdę"

Iwona Buchner
Źródło: Dzień Dobry TVN
Dzieła polskiej artystki podbijają świat
Dzieła polskiej artystki podbijają świat
Obrazy, które zachwycają!
Obrazy, które zachwycają!
Sztuka ożywiania obrazów
Sztuka ożywiania obrazów
Sztuka polskiego plakatu
Sztuka polskiego plakatu
Rzeźbami z marmuru zachwyca się świat
Rzeźbami z marmuru zachwyca się świat
Przez sztukę do serca
Przez sztukę do serca
Sztuka na talerzu
Sztuka na talerzu
Jego sztuka łączy
Jego sztuka łączy
Jak zrobić piękny kalendarz adwentowy?
Jak zrobić piękny kalendarz adwentowy?
Gdy sztuka spotyka się z polityką
Gdy sztuka spotyka się z polityką
ARS LATRANS
ARS LATRANS
Ze sztuką na „ty”
Ze sztuką na „ty”
Matka Boska Wyspiańskiego, czy nie?
Matka Boska Wyspiańskiego, czy nie?
Grudniowa aukcja dzieł sztuki
Grudniowa aukcja dzieł sztuki
Rozpoczyna się gorący czas dla polskich kolekcjonerów sztuki. Iwona Buchner, właścicielka domu aukcyjnego odwiedziła studio Dzień Dobry TVN, by opowiedzieć o najgłośniejszych nazwiskach świata współczesnego malarstwa, które pojawią się w sprzedaży 6 czerwca. Które obrazy okażą się najcenniejszymi dziełami dostępnymi na aukcji?

Sukces polskiej artystki

Drogocenne dzieła sztuki nieczęsto są sprzedawane, dlatego ich wielbiciele z wytęsknieniem wypatrują okazji na nabycie nowych obiektów. Właścicielka Domu Aukcyjnego Iwona Buchner opowiedziała w Dzień Dobry TVN o najnowszej aukcji, która niedługo pozwoli amatorom sztuki na upolowanie perełek współczesnego malarstwa. Jedną z prezentowanych artystek jest Ewa Juszkiewcz – malarka, która została wpisana na listę 100 artystów przyszłości, zaś jedno z jej dzieł sprzedano za 7 mln złotych.

- Przyniosłam państwu naszą gwiazdę. [...] Ewa Juszkiewicz, 38-letnia artystka, która dostał się pod opiekę fantastycznej galerii nowojorskiej Gagosian. [...] Jej pracę w ostatnim roku sięgają od kilkuset tysięcy do 1,5 mln euro – stwierdziła gościni programu.

Aukcja pełna sztuki

Polską sztuką interesują się międzynarodowi amatorzy sztuki – jak zapewnia Iwona Buchner – nabywcy pochodzą z Singapuru, Londynu, Paryża i Hongkongu.  Na aukcji pojawi się ponad sto obiektów, zarówno nowoczesnych, jak i bardziej tradycyjnych.

- Dla przeciwwagi dla tego nowoczesnego, kompletnego nowego pokazania kobiety w sztuce chciałabym powiedzieć o Alfredzie Wieruszu-Kowalskim [...] Największe polskie nazwisko wśród monachijczyków. [...] To był artysta, który był już ceniony za życia, 150 lat temu, gdy ten obraz powstał, to już wtedy kupowano te obrazy - tłuamczyła ekspertka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Zofia Wierzcholska

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości