Obraz polskiej artystki sprzedano za 7 mln złotych. "Przyniosłam państwu naszą gwiazdę"

Autor:
Zofia
Wierzcholska
Dzieła polskiej artystki podbijają świat
Dzieła polskiej artystki podbijają światDzień Dobry TVN
wideo 2/12

Rozpoczyna się gorący czas dla polskich kolekcjonerów sztuki. Iwona Buchner, właścicielka domu aukcyjnego odwiedziła studio Dzień Dobry TVN, by opowiedzieć o najgłośniejszych nazwiskach świata współczesnego malarstwa, które pojawią się w sprzedaży 6 czerwca. Które obrazy okażą się najcenniejszymi dziełami dostępnymi na aukcji?

Sukces polskiej artystki

Drogocenne dzieła sztuki nieczęsto są sprzedawane, dlatego ich wielbiciele z wytęsknieniem wypatrują okazji na nabycie nowych obiektów. Właścicielka Domu Aukcyjnego Iwona Buchner opowiedziała w Dzień Dobry TVN o najnowszej aukcji, która niedługo pozwoli amatorom sztuki na upolowanie perełek współczesnego malarstwa. Jedną z prezentowanych artystek jest Ewa Juszkiewcz – malarka, która została wpisana na listę 100 artystów przyszłości, zaś jedno z jej dzieł sprzedano za 7 mln złotych.

- Przyniosłam państwu naszą gwiazdę. [...] Ewa Juszkiewicz, 38-letnia artystka, która dostał się pod opiekę fantastycznej galerii nowojorskiej Gagosian. [...] Jej pracę w ostatnim roku sięgają od kilkuset tysięcy do 1,5 mln euro – stwierdziła gościni programu.

Aukcja pełna sztuki

Polską sztuką interesują się międzynarodowi amatorzy sztuki – jak zapewnia Iwona Buchner – nabywcy pochodzą z Singapuru, Londynu, Paryża i Hongkongu.  Na aukcji pojawi się ponad sto obiektów, zarówno nowoczesnych, jak i bardziej tradycyjnych.

- Dla przeciwwagi dla tego nowoczesnego, kompletnego nowego pokazania kobiety w sztuce chciałabym powiedzieć o Alfredzie Wieruszu-Kowalskim [...] Największe polskie nazwisko wśród monachijczyków. [...] To był artysta, który był już ceniony za życia, 150 lat temu, gdy ten obraz powstał, to już wtedy kupowano te obrazy - tłuamczyła ekspertka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Zofia Wierzcholska

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości