kolekcja

  Choć nadejście jesieni nie napawa wielu osób szczególnym optymizmem ze względu na

  Płyty winylowe nadal cieszą się wielką popularnością, mimo upływu lat i nowocześniejszych nośników muzyki. W trzecią sobotę kwietnia obchodzony jest nawet Światowy Dzień Płyty Winylowej.

  Marka Answear.LAB stworzyła kolekcję mówiącą o sile, nie tylko kobiet, ale tych wszystkich ludzi, którzy walczą o innych i o siebie. Jej twarzą jest mistrzyni Ukrainy w boksie, a cały zysk ze sprzedaży przekazany zostanie na cele charytatywne. W Dzień Dobry TVN o tych wyjątkowych projektach opowiedziała ich autorka, Agnieszka Korsak.

  Marka Węgorzewskiego charakteryzują cierpliwość, skrupulatność i oddanie swojej pasji. Te cechy sprawiły, że listonosz z Knurowa, a z wykształcenia politolog, stworzył kolekcję składającą z 40 tysięcy autografów. O swoim hobby opowiedział teraz w Dzień Dobry TVN.

  Wojciech Przylipiak ma wyjątkową pasję - kolekcjonuje gadżety z PRL-u. W Dzień Dobry TVN opowiedział, jakie perełki ma w swoich zbiorach.

  W ostatnich latach ludzie w coraz większym stopniu interesują się pielęgnacją roślin. Do grona pasjonatów należy też Natalia Janocha, która ma w domu kilkaset okazów kwiatów doniczkowych. Kolekcjonerka w Dzień Dobry TVN opowiedziała o swoim hobby.

  Elżbieta Wyżlińska to mieszkanka Wrocławia, która kocha sowy. W swoim mieszkaniu ma ich kilka tysięcy. W Dzień Dobry TVN zaprezentowała swoją niezwykłą kolekcję.

  Instytut Paleobiologii Polskiej Akademii Nauk zbiera pieniądze, by wykupić kolekcję dobrze zachowanych szkieletów, skorup, ślimaków, małży i koralowców. Ich posiadaczem jest prywatny kolekcjoner, Janusz Stanowski, który na poszukiwanie tych eksponatów poświęcił większą część swojego życia.

  Teresa Waydowicz od kilkudziesięciu lat kolekcjonuje porcelanowe lalki. W swojej kolekcji ma ich już ponad 1400 i są to eksponaty z całego świata. O swojej niezwykłej pasji nauczycielka muzyki opowiedziała teraz w Dzień Dobry TVN.

  Kilka chwil po wypuszczeniu na rynek nowej linii ubrań stworzonej we współpracy z jednym ze słynnych domów mody, fortuna Kim Kardashian powiększyła się o okrągłą sumę. Wśród ubrań dostępnych w sklepie celebrytki znajduje się m.in. skórzana sukienka, w której pojawiła się na gali "Wall Street Journal". Ceny? Tanio nie jest.

  Lady Gaga w szczytnym celu połączyła siły z jednym z największych światowych domów mody. Z okazji Miesiąca Dumy i dziesiątych urodzin piosenki "Born This Way", wraz z Donatellą Versace, stworzyła wyjątkową kolekcję kapsułową.

  Ich muzyka rozbrzmiewała na początku lat dwutysięcznych w klubach w całej Europie. Scooter, niemiecka grupa uznawana za pionierów popularyzacji elektronicznej muzyki tanecznej, nie zatrzymuje się i niedawno wydała swój nowy album "Got save the rave". Co słychać u charyzmatycznego lidera H.P. Baxxtera?

  Dzieci tak jak i dorośli lubią modne stylizacje. Ewelina Rydzyńska opowiedziała w Dzień Dobry TVN nieco więcej o trendach tego sezonu. Jak ubrać dziecko, aby było modnie, wygodnie i praktycznie?

  Adrian Kurowski i Andrzej Kareński-Tschurl od kilku lat kolekcjonują porcelanę. Naczynia, które znajdują się w ich zbiorach pochodzą z różnych epok i wiążą się z nimi ciekawe historie. Jakie? Co ich ujęło w porcelanie? Opowiedzieli o tym naszym reporterom

  Radosław Kukieła w 2006 roku odkrył nową pasję – kolekcjonowanie telefonów komórkowych. Od tego czasu mężczyzna stale powiększa swoją obszerną kolekcję, a także z wielkim zainteresowaniem poznaje nowe, limitowane modele.

  Rafał Tamiła od kilkunastu lat zbiera autografy największych zagranicznych i polskich gwiazd. W jaki sposób zdobywa podpisy idoli i które sytuacje wspomina najlepiej? Nam zdradził tajniki swojej pasji.

  Na półkach stoi przeszło 2 tys. modeli, a w pudłach czeka kolejnych 1,5 tys. Maciej Roszkowski jest miłośnikiem resoraków. Modele zbiera od 36 lat. Swoją wyjątkową kolekcję pokazał w Dzień Dobry TVN.

  Henryk Świerszcz pasjonuje się telefonami. Od ponad 40 lat zbiera je i odnawia. W Dzień Dobry TVN pokazał swoją niezwykłą kolekcję. We własnym garażu ma bowiem około 150 eksponatów.

  Modne ubrania i dodatki można znaleźć nie tylko w galeriach handlowych, ale także w szafach naszych przodków. Udowadnia to Adam Leja, który pasjonuje się trendami z lat 50. 60. 70. i 80. ubiegłego wieku. Od lat prowadzi galerię oraz antykwariat na Starym Mieście. W Dzień Dobry TVN pokazał posiadane przez siebie perełki.

  Poznajcie wzruszającą historię matki, która 8 lat temu straciła syna. Zostały po nim sportowe koszulki, które zbierał. Kobieta zdecydowała, że mogą posłużyć w dobrym celu i przekazała całą kolekcję na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kiedy oddawała koszulki, płakała - rozłożone na widowni domu kultury zajmują połowę sali. Wciąż można je wylicytować.

  Ustroń to miejsce, które przepełnione jest pozytywną energią. To właśnie tu znajduje się Dworzec Dobrych Myśli, w którym mieszkają sympatyczne misiaki. Właścicielem ogromnego zbioru pluszowych przyjaciół jest Bruno Zielonka. Jak narodził się pomysł na taką kolekcję?

  Jedni podróżują z rodziną, inni – samotnie, a Magda Mroczek-Stachowiak często zabiera ze sobą lalki, które ubiera w stroje ludowe danego kraju. O swojej niezwykłej pasji opowiedziała w Dzień Dobry TVN.

  Dominik Święs to człowiek, dla którego Święta Bożego Narodzenia to nie tylko jeden, dwa czy trzy dni. U niego trwają cały rok, nawet w sierpniu. Jak to jest możliwe? Sprawdził nasz reporter Michał Nobis.

  Świąteczne ozdoby z Włoch, Niemiec i Stanów Zjednoczonych - to tylko część imponującej kolekcji Jolanty Kwaśnej z Bielska-Białej. To jej mąż zaraził pasją całą rodzinę, a wnuk zapewnia, że będzie kontynuował tradycję. Zobaczcie te niezwykłe, bożonarodzeniowe cacka.

  Niektórzy zbierają znaczki, inni książki, a on – żelazka, ma ich około dziewięciuset. Jerzy Wiśniewski to prawdziwy żelazkoholik. Eksponaty z jego kolekcji pochodzą z najdalszych zakątków świata, a w domu zaczyna już brakować miejsca na kolejne.

  Witold Koprucha zdobył w swoim życiu wiele zawodów. Jest taksówkarzem, aktorem, który zagrał w wielu serialach oraz filmach fabularnych, a także... kustoszem we własnym muzeum. Jak otworzył Muzeum Agatów w Rudnie?

  Każde dziecko ma swoją ulubioną zabawkę, którą w pewnym wieku odkłada w kąt. Te porzucone niegdyś lalki „adoptuje” Urszula Jonkisz, która daje im nowe życie i dom. Jej kolekcję można oglądać w stworzonym przez nią muzeum.

  Służą do podpierania, jednak mogą być też eksponatami do podziwiania. Kolekcja Jerzego Jakubowa liczy prawie 5 tysięcy lasek. Artysta opowiedział nam o swojej niezwykłej pasji i o najciekawszych kijach.

  Jakie trendy będą obowiązywać jesienią tego roku? Okazuje się, że moda idzie w kierunku Dzikiego Zachodu. Tym tropem podążyła też nowa kolekcja Orsay. Blogerka modowa Jessica Mercedes i Karen Amirhanian, główny projektant i dyrektor kreatywny Orsay stworzyli kolekcję dla kobiet. Zobaczcie, co będzie modne tej jesieni i, co warto mieć w swojej szafie.

  Robert Biedroń jest posiadaczem kilkuset figur przedstawiających Matkę Boską. Kolekcjonuje je od wielu lat. Co fascynuje ateistę w kulcie maryjnym? O tym, co reprezentuje sobą wizerunek Matki Boskiej w religii i w kulturze popularnej, rozmawialiśmy z prezydentem Słupska oraz z ks. Przemysławem Krawcem.