kolekcja

  kolekcja

  Kilka chwil po wypuszczeniu na rynek nowej linii ubrań stworzonej we współpracy z jednym ze słynnych domów mody, fortuna Kim Kardashian powiększyła się o okrągłą sumę. Wśród ubrań dostępnych w sklepie celebrytki znajduje się m.in. skórzana sukienka, w której pojawiła się na gali "Wall Street Journal". Ceny? Tanio nie jest.

  Poznajcie wzruszającą historię matki, która 8 lat temu straciła syna. Zostały po nim sportowe koszulki, które zbierał. Kobieta zdecydowała, że mogą posłużyć w dobrym celu i przekazała całą kolekcję na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kiedy oddawała koszulki, płakała - rozłożone na widowni domu kultury zajmują połowę sali. Wciąż można je wylicytować.

  Niektórzy zbierają znaczki, inni książki, a on – żelazka, ma ich około dziewięciuset. Jerzy Wiśniewski to prawdziwy żelazkoholik. Eksponaty z jego kolekcji pochodzą z najdalszych zakątków świata, a w domu zaczyna już brakować miejsca na kolejne.

  Jakie trendy będą obowiązywać jesienią tego roku? Okazuje się, że moda idzie w kierunku Dzikiego Zachodu. Tym tropem podążyła też nowa kolekcja Orsay. Blogerka modowa Jessica Mercedes i Karen Amirhanian, główny projektant i dyrektor kreatywny Orsay stworzyli kolekcję dla kobiet. Zobaczcie, co będzie modne tej jesieni i, co warto mieć w swojej szafie.

  Robert Biedroń jest posiadaczem kilkuset figur przedstawiających Matkę Boską. Kolekcjonuje je od wielu lat. Co fascynuje ateistę w kulcie maryjnym? O tym, co reprezentuje sobą wizerunek Matki Boskiej w religii i w kulturze popularnej, rozmawialiśmy z prezydentem Słupska oraz z ks. Przemysławem Krawcem.

  Jean Lambert-Rucki do Paryża przyjechał mając zaledwie 17 franków w kieszeni i zamieszkał na ławce w Ogrodach Luksemburskich. Po latach jego nazwisko zalicza się, obok Modiglianiego, Picassa czy Chagalla, do mistrzów Montparnasse. Oto historia tego genialnego artysty. Anna Klaczyńska odwiedziła w prywatnym muzeum sztuki w Konstancinie Marka Roeflera, który od kilkudziesięciu lat kolekcjonuje działa Lamberta-Ruckiego.

  W jednej z krakowskich kamienic mieszka Katarzyna Sosenko, kolekcjonerka niecodziennych przedmiotów codziennego użytku, które dziś są prawdziwymi dziełami sztuki. Zobaczcie, jak zareagował Łukasz Radwan, gdy zobaczył suknię Marii Malczewskiej, żony swojego ulubionego malarza Jacka Malczewskiego.

  Jednym z ukochanych filmów Weroniki Rosati jest "Przeminęło z wiatrem". Weronika zawsze marzyła, żeby zagrać w filmie kostiumowym. A teraz to marzenie udało się jej spełnić. Na wiosnę widzowie TVN będą mogli zobaczyć ją w serialu kostiumowo-kryminalnym "Belle Epoque". Kogo oprócz Weroniki Rosati, Pawła Małaszyńskiego i Magdaleny Cieleckiej zobaczymy w tym filmie? Gdzie rozgrywa się akcja? Weronika Rosati opowiedziała Annie Kalczyńskiej i Andrzejowi Sołtysikowi w studiu Dzień Dobry TVN o serialu "Belle Epoque", swoich noworocznych postanowieniach i niezwyklej kolekcji.

  Bezcenna Kolekcja Książąt Czartoryskich stała się własnością państwa. Jaka jest realna wartość kolekcji, którą Polska kupiła za 100 milionów euro? Jak zmiana właściciela wpłynie na bezpieczeństwo kolekcji i jej dostępność dla społeczeństwa? Naszym gościem była Katarzyna Bik z Muzeum Narodowego w Krakowie.

  Jedni zbierają znaczki i pocztówki, a inni kasety VHS. Do tych ostatnich należy dziennikarz Radia Zet Marcin Wojciechowski. W Dzień Dobry TVN powiedział, dlaczego zbiera kasety i ile egzemplarzy liczy jego kolekcja. Nasz gość przypomniał również pewną zależność kasety magnetofonowej od ołówka. Dlaczego przez wiele lat Marcin Prokop był przekonany, że Phil Collins nagrywa tylko dwuminutowe kawałki? ;)

  Historyk sztuki - Adam Leja opowiedział nam o swojej pasji. Pan Adam jest posiadaczem największej w Polsce kolekcji mody haute couture. O dobrym guście, miłości do mody i o tym, jak odnaleźć własny styl, rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Vasiną, Katarzyną Sokołowską i Tomaszem Ossolińskim.

  22 listopada na aukcję trafi niezwykła kolekcja dzieł sztuki współczesnej. To ponad 60 talerzy ozdobionych m.in. przez Tadeusza Kantora, Jerzego Nowosielskiego, Jana Lebensteina i Zbigniewa Makowskiego. Czy zbiory sztuki, takie jak kolekcja talerzy Jana Styczyńskiego powinno się rozdzielać? Jakie ceny mogą osiągnąć podczas aukcji? Opowiedział nam Juliusz Windorbski, prezes domu aukcyjnego.

  Przez 40 lat dziennikarz sportowy Stefan Szczepłek zbierał gadżety, z których posiadania ucieszyłby się każdy wielbiciel piłki nożnej. Co niezwykłego znajduje się w tej kolekcji? Gdzie można ją zobaczyć? Sprawdził to prezenter pogody Maciej Dolega.

  O projektancie Macieju Zieniu sporo się ostatnio mówiło w kontekście jego wyjazdu z Polski i problemów biznesowych. Zaprosiliśmy go do Dzień Dobry TVN, by powiedział nam, jak było naprawdę z szeroko komentowanymi pogłoskami o bankructwie i jakie ma plany na przyszłość. Czy ostatnie doświadczenia nauczyły go czegoś? Czy szykuje nową kolekcję?