Lady Gaga stworzyła kolekcję ubrań we współpracy z Versace. Okazała wsparcie osobom LGBTQ+

Lady Gaga w różowej stylizacji na MET Gali
Lady Gaga w różowej stylizacji na MET Gali
Źródło: cover video/x-news
Lady Gaga w szczytnym celu połączyła siły z jednym z największych światowych domów mody. Z okazji Miesiąca Dumy i dziesiątych urodzin piosenki "Born This Way", wraz z Donatellą Versace, stworzyła wyjątkową kolekcję kapsułową.

Kolekcja kapsułowa Lady Gagi i Versace

Lady Gaga ma słabość do wielu wyszukanych ubrań i najpopularniejszych domów mody, jednak szczególnym uczuciem darzy Versace. Już w 2017 roku w komplecie tej marki wystąpiła na Super Bowl, a cztery lata wcześniej była twarzą kolekcji Donatelli Versace. Teraz obie panie zdecydowały się na kolejną współpracę i zaprojektowały tęczową, kapsułową kolekcję, z której część zysków ze sprzedaży trafi na rzecz stworzonej przez wokalistkę Fundacji Born This Way, zajmującej się wsparciem zdrowia psychicznego młodych ludzi, a w szczególności młodzieży LGBTQIA.

- Versace zawsze był liderem. Gianni, Donatella i Allegra celebrują wszelkie kolory miłości. Dziękuję Donatelli za wsparcie zdrowia psychicznego osób LGBTQ+ - napisała Lady Gaga na Instagramie.

Donatella Versace wspiera osoby LGBTQ+

W skład kolekcji wchodzi t-shirt z nadrukowanym logo fundacji oraz prestiżowego domu mody, a także czarny beret z takimi samymi napisami. Poszczególne elementy garderoby są już w sprzedaży na stronie Versace. Na zakup bawełnianej koszulki należy wydać 250 dolarów (około 920 złotych), natomiast na nakrycie głowy - 350 dolarów (około 1300 zł).

Dodatkową gratką dla kolekcjonerów jest natomiast replika skórzanej kurtki, którą Gaga miała na sobie podczas trasy koncertowej Born This Way. Wykonanie nowej wersji w mediolańskim atelier Versace zajęło ponad 400 godzin. Będzie ona wystawiona na aukcji za pośrednictwem amerykańskiej firmy zbierającej fundusze Omaze, a dochód z jej sprzedaży trafi bezpośrednio do fundacji Lady Gagi.

Warto także zaznaczyć, że podczas gdy wielu projektantów unika komentarzy dotyczących prawa osób LGBTQ+, Donatella, zawsze jasno wyrażała swoje wsparcie. Jest to w pewnym sensie jej hołd dla tragicznie zmarłego brata, Gianniego, który był gejem .

- Cieszę się, że po raz kolejny mogę współpracować z Lady Gagą i Fundacją Born This Way. Nasza przyjaźń i nasze wysiłki na rzecz promowania równości, różnorodności i integracji stały się z czasem silniejsze. Minęło 10 lat, odkąd stworzyłyśmy stylizacje do jej trasy Born This Way, więc postanowiłyśmy odświeżyć skórzaną kurtkę – jeden z moich ulubionych elementów z trasy – aby wystawić ją na aukcję w szczytnym celu. Gaga i jej fundacja są bardzo inspirujące. Uwielbiam pracę, jaką wykonują z bezbronną młodzieżą i społecznością LGBTQ+ - powiedziała Donatella Versace.

Lady Gaga w strojach od Versace podczas występu na Super Bowl w 2017 roku. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: cover video/x-news

podziel się:

Pozostałe wiadomości