LGBT

  LGBT

  Prezydent Ukrainy pracuje nad wprowadzeniem małżeństw jednopłciowych w Ukrainie. To odpowiedź na petycję, którą w tej sprawie podpisało już 28 tys. osób. Jakie są szanse, że pary homoseksualne zalegalizują swoje związki za wschodnią granicą? Na drodze do takiego rozwiązania stoi konstytucja.

  Utwór "Kochaj różnym być" w wykonaniu Kayah i Nicka Sincklera podbija listy przebojów. Ich niezwykły duet to zaproszenie do wspólnego świętowania miłości, różnorodności i wewnętrznej siły. Dla widzów Dzień Dobry Wakacje Nick Sincler wykonał utwór solo.

  Mateusz Sulwiński jest aktywistą z wieloletnim stażem. Dla społeczności LGBT+ zorganizował wiele kampanii, które mają na celu uświadamianie i edukowanie społeczeństwa w kwestiach związanych z mniejszościami seksualnymi. Nam opowiedział o kulisach swojej pracy.

  Kim są bohaterowie jego nowego dokumentu?

  Celna riposta zbulwersowanej modelki.

  Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek nie krył oburzenia nowopowstałym sanitariatem dla uczniów LGBTQ+ i niebinarnych.

  "To ich nakręca. Nie chcę być eksperymentem"

  Był torturowany i poddawany elektrowstrząsom, a te "zabiegi" miały go "wyleczyć".

  Zaledwie 65 proc. Polaków uznaje tęczowe związki za rodziny, a jednak istnieją i prowadzą szczęśliwe życie. Jak wygląda ich codzienność?

  "Widzicie przed sobą otwarcie queerową i latynoską kobietę"

  Pizza Paweł, znany TikTokowy twórca, mierzy się z ogromną życiową tragedią. Zmarł jego wieloletni partner, z którym dotychczas tworzył humorystyczne filmy. On i jego "Daddy" stali się gwiazdami i codziennie przynosili uśmiech swoim widzom. Reporter dziendobry.tvn.pl, Oskar Netkowski, spotkał się z Pawłem, by #BezCukru pomówić o stracie i czasie żałoby. 

  W Kanadzie urodziła się dziewczynka, która oficjalnie jest córką dwóch mężczyzn, w tym Polaka. 16 lutego nastąpił przełom w sprawie potwierdzenia jej obywatelstwa.

  Po tym jak aktor poinformował w jednym z wywiadów, że jest ojcem dziecka LGBT+, w mediach zawrzało. Dziś pozuje z synem do swojej pierwszej wspólnej okładki.

  Osoby LGBT bardzo często spotykają się z barkiem zrozumienia i akceptacji. Niektóre ze względu na swoją orientację są wyzywane, a nawet bite. Doświadczyły tego Kamila Jaworska oraz Julia Szuman.

  "Myślałem się, że jestem idiotą, że zakochuje się, a wszystko jest umówione"

  Aktor opublikował na swoim Instagramie zdjęcie bez koszulki, wprawiając swoich fanów w zachwyt. Pochwalił się w ten sposób atletyczną sylwetką, żartując w opisie postu, że wyłącznie testuje swój nowy telefon.

  Z raportu CBU z 2020 roku wynika, że poziom uprzedzeń wobec osób homoseksualnych wśród mieszkańców wsi i mniejszych miast jest niezmienny. Z tego powodu osoby o innej orientacji niż heteroseksualna, decydują się na wyjazd do dużych miast. W takiej sytuacji byli uczestnicy programu "Prince Charming", Mateusz Kozioł i Oliwer Kubiak. W Dzień Dobry TVN opowiedzieli o swoich przeżyciach, a Patrycja Wonatowska o tym, skąd biorą się uprzedzenia wobec inności. 

  "Chcemy za pomocą kultury, odczarować to święto i celebrować je"

  Jacek Jelonek został pierwszym tytułowym księciem w polskiej edycji gejowskiego show randkowego "Prince Charming". Reporter serwisu dziendobry.tvn.pl Oskar Netkowski zapytał, jakie uczucia towarzyszą mu podczas eliminacji uczestników.

  "Szefowa odgrażała się, że mnie zniszczy"

  "Prince Charming" cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród Polaków. To pierwszy gejowski program randkowy w naszym kraju. Reporter serwisu dziendobry.tvn.pl Oskar Netkowski zapytał prowadzącą show Aggie o kulisy całego przedsięwzięcia. Z jaką misją poleciała do Marbelli w słonecznej Hiszpanii?

  "Finding Prince Charming" - o czym jest program?

  "Poszukiwałem różnych rozwiązań".

  Szerzenie tolerancji nie jest wcale łatwym zadaniem. Literatura pozostaje w tej kwestii nieugięta i promuje człowieka bez podziałów i oceniania. Szczególne znaczenie mają tu książki adresowane do młodych ludzi, którzy dopiero poznają świat.

  "Finding Prince Charming" to nowa produkcja Player Original. Zdjęcia do programu ruszają niebawem. 13 mężczyzn zawalczy o uczucie wymarzonego kawalera. Wśród nich zobaczycie tylko jedną kobietę. To, kim jest prowadząca, długo było tajemnicą. Specjalnie dla Was odkrywamy karty i zdradzamy kulisy show! Oskar Netkowski z serwisu dziendobry.tvn.pl zapytał Aggie o szczegóły.

  Teledysk do piosenki "Miłość" Andrzeja Piasecznego święci triumfy na międzynarodowych festiwalach. Artysta przyznaje, że jest tylko jedną z osób odpowiedzialnych za to, jak w ostateczności wygląda klip. Podkreśla jednocześnie, że utwór rzadko można usłyszeć w radio, choć dla wielu osób jest on bardzo ważny.

  Fani Mateusza Damięckiego z pewnością jeszcze nigdy nie widzieli go w takiej odsłonie. Aktor wziął udział w teledysku, w którym wcielił się w draq queen. Przed premierą klipu pochwalił się zdjęciem w wysokich złotych szpilkach.

  Karin Ann ma zaledwie 19 lat i już zdążyła nieźle namieszać na scenie muzycznej. I to międzynarodowej. Słowacka piosenkarka w rozmowie z Adamem Barabaszem z serwisu dziendobry.tvn.pl zdradziła, co sądzi o prawach mniejszości w Polsce i jak chciałaby pokierować swoją karierą.

  Andrzej Piaseczny przeżywa bardzo ważny i osobisty moment w swojej karierze muzycznej. Przy pomocy utworu "Miłość" dokonał coming outu, opowiadając o swoich pragnieniach i uczuciach. Teraz teledysk do piosenki cieszy się międzynarodową sławą.

  Michał Piróg jest jednym z najmocniejszych głosów w Polsce, jeżeli chodzi o kwestie społeczne czy równościowe. Wielokrotnie komentował działania polityków, które nie zawsze były w zgodzie z jego wartościami i poglądami. W rozmowie z Oskarem Netkowskim z serwisu dziendobry.tvn.pl tancerz zdradził, czy widzi dla siebie miejsce w Sejmie.