Skandal na spotkaniu z gwiazdą filmu "Szczęki". "Poniżające i odczłowieczające"

Richard Dreyfuuss obraża społeczność LGBT
Źródło: Dzień Dobry TVN
Pierwszy w Polsce chór LGBTQ+ i przyjaciół: Voces Gaudii
Pierwszy w Polsce chór LGBTQ+ i przyjaciół: Voces Gaudii
Czy wolno być gejem w sporcie?
Czy wolno być gejem w sporcie?
"Prince Charming". Aggie opowiedziała o kulisach pierwszego w Polsce gejowskiego programu randkowego
"Prince Charming". Aggie opowiedziała o kulisach pierwszego w Polsce gejowskiego programu randkowego
"Prince Charming". Oliwer Kubiak wygrał pierwszą edycję gejowskiego show
"Prince Charming". Oliwer Kubiak wygrał pierwszą edycję gejowskiego show
Coming out po polsku
Coming out po polsku
Grupa Stonewall alarmuje o złej sytuacji szkolnej młodzieży LGBT+ w Polsce
Grupa Stonewall alarmuje o złej sytuacji szkolnej młodzieży LGBT+ w Polsce
Pierwszy gejowski program randkowy w Polsce
Pierwszy gejowski program randkowy w Polsce
(Nie)tolerancja nasza powszednia
(Nie)tolerancja nasza powszednia
Voces Gaudii - pierwszy chór LGBT+ w Polsce nagrał hymn
Voces Gaudii - pierwszy chór LGBT+ w Polsce nagrał hymn
Richard Dreyfuuss ma na koncie dziesiątki ról filmowych, jest laureatem Oscara i lubianą postacią w Hollywood. Jego ostatnie wystąpienie publicznie wzbudziło ogromne oburzenie wśród publiczności. Ubrany w sukienkę miał obrażać społeczność LGBT i pogardliwie wyrażać się o kobietach. Co wydarzyło się na spotkaniu z gwiazdą?

Transfobiczne wystąpienie gwiazdora

Richard Dreyfuuss to legenda Hollywood, która wystąpiła m.in. w "Absolwencie", "Stań przy mnie", czy "Szczękach". To właśnie na pokaz specjalny tego ostatniego filmu gwiazdor wybrał się w miniony weekend do kina The Cabot w Beverly w stanie Massachusetts. Uroczysta projekcja połączona była ze spotkaniem z 76-aktorem, który miał tam wspominać współpracę ze Stevenem Spielbergiem. Według relacji świadków potencjalna gratka dla kinomanów przemieniła się w prowokacyjny i przykry wieczór.

Jak podał "The Times" Richard Dreyfuuss, ubrany w sukienkę, miał wejść na scenę i wygłosić obraźliwe komentarze pod adresem osób LGBT. Na nagraniu udostępnionym w serwisie YouTube widać, jak aktor tańczy na scenie, a następnie dwie osoby zdzierają z niego sukienkę.

Podczas dyskusji z widownią, aktor został zapytany o współpracę z Barbarą Streisand. Według świadków - wypowiedź Dreyfussa przerodziła się w "seksiostowską, mizoginistyczną tyradę na temat uległości kobiet".

Richard Dreyfuuss obraża społeczność LGBT

Spotkanie z aktorem z dyskusji na temat kultowego filmu przerodziło się w polityczną dyskusję. Według relacji zachodnich mediów Dreyfuss został zapytany o opinie na temat ruchu #MeToo. Aktor miał wprost przyznać, że go nie wspiera, a także jest niechętny wobec społeczności LGBT.

- Ogólnie rzecz biorąc, była to transfobiczna, mizoginistyczna i seksistowska tyrada; absolutnie podłe, poniżające i odczłowieczające - oceniła jedna z uczestniczek spotkania na łamach "The Times". Kobieta opuściła kino wraz z partnerem i dziesiątkami innych osób. 

Kino The Cabot miało wysłać maile do osób, które przyszły na spotkanie z aktorem. Instytucja wyraziła ubolewanie na jego zachowanie i odcięła się od wyzwanych przez aktora poglądów.

- Komentarze pana Dreyfussa [...] nie były zgodne z wartościami inkluzywności i szacunku, które podtrzymujemy w The Cabot" - podsumowało kino.

Więcej na ten temat na stronie tvn24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Zofia Wierzcholska

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Albert L. Ortega / Contributor/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?
Materiał promocyjny

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?