tolerancja

  W dziendobry.tvn.pl porozmawialiśmy o tym z wedding plannerką Małgorzatą Ceniak-Chuchro i psycholożką Pauliną Gdańską.

  Anja Rubik wydała kolejną książkę. "SEXEDPL. Dorastanie w miłości, bezpieczeństwie i zrozumieniu. Przewodnik dla rodziców" jest kontynuacją publikacji z 2018 roku. Podczas premiery książki Michał Cessanis powiedział nam, co dla niego w dorastaniu było najważniejsze i jak to wpłynęło na to, jakim dziś jest człowiekiem. 

  Sonia Bohosiewicz jest oburzona podwójnymi standardami stosowanymi wobec kobiet i mężczyzn. Gwiazda zamieściła zdjęcie w mediach społecznościowych z widocznymi sutkami. Jak twierdzi, problemu nie byłoby, gdyby na obrazku widniało męskie ciało.

  Z TikToka korzysta ponad miliard użytkowników. Są to przedstawiciele wszelakich grup społecznych czy kręgów kulturowych, którzy w swobodny sposób mogą wyrażać siebie.

  Mariusz Kozak i Jacek Szawioła od kilku lat konsekwentnie odczarowują stereotypy na temat osób homoseksualnych. Reporter dziendobry.tvn.pl, Oskar Netkowski, zapytał ich, czy obecnie zdarza się, że doświadczają homofobii. - Jest tego coraz mniej. Tylko nie zapominajmy, że żyjemy w Warszawie - przyznali.

  Jak wyglądałby świat, gdybyśmy się nie buntowali? Czy możliwe byłyby zmiany? Gwiazdy stacji TVN postanowiły dać wyraz swojej niezgodzie. Na chwilę przed premierą serialu "Bunt", powiedziały na głos, co ich boli. Kto wziął udział w projekcie?

  Nie wiesz, jak zachowywać się w relacjach z innymi? Masz wrażenie, że nikt Cię nie rozumie, a i Ty nie możesz pojąć, co kieruje ludźmi z Twojego otoczenia? Być może nie posiadasz niezbędnych kompetencji społecznych. Nie martw się, kształtowanie umiejętności społecznych jest możliwe!

  16 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Czy da się jej nauczyć? O tym rozwialiśmy z Edytą Pazurą, aktorem Mateuszem Banasiukiem oraz wokalistą Marcinem Illukiewiczem, który dodatkowo wystąpił na naszej scenie z premierowym singielem "Pora na miłość".

  Tęczowy piątek w szkołach odbędzie się w ostatni piątek października. Ta wyjątkowa akcja promująca równość i tolerancję odbędzie się w wybranych szkołach na terenie całej Polski. Organizatorem wydarzenia jest Kampania Przeciw Homofobii.

  "Cały czas wierzę, że śluby w Polsce będą możliwe"

  Jubileuszowy koncert TVN24 to zwieńczenie Top of the Top Sopot Festival 2021. Na ten wieczór zaplanowano wykonanie najważniejszych polskich utworów ostatnich lat, dlatego na scenie pojawił się m.in. Stanisław Soyka, który zaśpiewał dwie piosenki, w tym "Tolerancję".

  Anja Rubik przygotowuje się do specjalnej akcji "Wolność, równość, tolerancja", która została przygotowana we współpracy z fundacją SEXED.PL oraz polską edycją magazynu "Vogue". Wszystko to w ramach 14. Mastercard OFF CAMERA, który odbędzie już na początku września. Modelka opowiedziała w Dzień Dobry TVN o kulisach tego niezwykłego wydarzenia.

  Fani Mateusza Damięckiego z pewnością jeszcze nigdy nie widzieli go w takiej odsłonie. Aktor wziął udział w teledysku, w którym wcielił się w draq queen. Przed premierą klipu pochwalił się zdjęciem w wysokich złotych szpilkach.

  Michał Piróg od lat walczy z dyskryminacją i nierównością. W rozmowie z reporterem serwisu dziendobry.tvn.pl Oskarem Netkowskim tancerz opowiedział o swojej młodości, relacji z rodzicami i życiu prywatnym. Dowiemy się także, jak znosił obelgi ze względu na orientację seksualną. – Nie chodziłem do psychologów i psychiatrów, ale mam świadomość, że tysiące dzieciaków tego nie przechodzi w tak obojętny sposób – powiedział Piróg.

  Ulicami największych miast w Polsce przemaszerowała Parada Równości. W wydarzeniu organizowanym przez społeczność LBGT+ wzięły udział tysiące osób, które dumnie nosiły tęczowe flagi. W marszu uczestniczyło wiele gwiazd, wspierając tym samym osoby nieheteronormatywne. Dziennikarz i prezenter Szymon Majewski zdecydował się podzielić z fanami niezwykle osobistym wpisem na temat tolerancji i opublikował odważne zdjęcie sprzed 33 lat.

  Międzynarodowy Dzień Przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii obchodzony jest 17 maja. To święto oficjalnie uznane przez Parlament Europejski oraz szereg państw i instytucji międzynarodowych. Jak poprawiają sytuację osób o orientacjach seksualnych innych niż heteroseksualna? Jakie znaczenie mają coming outy?

  Tadeusz Seibert poruszył widzów Dzień Dobry TVN, wykonując na naszej scenie swój najnowszy singiel "Nie!obojętność". Artysta długo czekał, by pokazać go światu. Trudno przejść obojętnie obok przekazu zawartego w warstwie lirycznej. Koniecznie obejrzyjcie jego występ!

  Po zabójstwie George’a Floyda przez cały świat przeszła fala demonstracji przeciwko rasizmowi. Dyskryminacja jest problemem, z którym niestety wciąż muszą się mierzyć osoby o innym kolorze skóry. Także te mieszkające w Polsce. Na co dzień doświadczają przemocy zarówno psychicznej, jak i fizycznej. Przyszedł czas, żeby to zakończyć.

  "Mamy Kalima, Abdula i Abrahama to Polki. A tatusiowe? Tata Kalima jest z Konga, Abdula z Iraku, a Abrahama z Izraela. W kraju taty Abdula i taty Kalima trwa wojna, a u taty Abrahama - walka. Dla Kalima, Abdula i Abrahama Polska to spokojny kraj. Tutaj własny dom, posiłki, zabawa. Tutaj nie ma wojny, nie ma walk - jest spokojne życie". To cytat z czytanki dla przedszkolaków, który wywołał oburzenie w sieci. W Dzień Dobry TVN, wspólnie z Katarzyną Bosacką, Anną Dereszowską i dr Joanną Heidtman, rozmawialiśmy o tym, jak uczyć dzieci tolerancji i czy polskie społeczeństwo jest tolerancyjne.

  W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Helenę Ganjalyan, aktorkę, choreografkę, która pochodzi z Armenii oraz prezenterkę telewizyjną Omenę Mensah z którymi porozmawialiśmy o tym, czy Polacy są tolerancyjni. Jakie są ich osobiste doświadczenia? Czy Z jakimi stereotypami musiały się zmierzyć?

  Podróże kształcą i mogą być też świetną lekcją tolerancji. W taką podróż swoje dzieci zabrali Dominika i Michał Ociepka. Przez rok podróżowali po świecie z dwójką dzieci - Oliwią i Kacprem. O swojej podróży opowiedzieli w studiu Dzień Dobry TVN. Jakie kraje odwiedzili? Czego nauczyły się ich dzieci podczas tej podróży? Jaki kraj najbardziej spodobał się dzieciom? Co zaskoczyło podczas tej podróży Oliwię i Kacpra?

  Według Michała Czerwińskiego z Fundacji Równość, w Polsce, szczególnie w małych miejscowościach i na wsiach osoby LBGT nie mogą sobie pozwolić na swobodne mówienie o swojej orientacji seksualnej. Jeśli to zrobią, bywają dyskryminowane. Dlatego wielu z nich, by żyć bezpiecznie ucieka do dużych miast. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy Kamila Melaniuka, który pochodzi z małej miejscowości, a od prawie 20 lat mieszka w Warszawie, aby powiedział o swoich doświadczeniach. Dlaczego jego zdaniem mieszkańcy mniejszych miejscowości są uprzedzeni do homoseksualistów? Obok Kamila usiadł na naszej kanapie Slava Melnyk z Kampanii Przeciw Homofobii. Zapytaliśmy go, co jest warunkiem koniecznym, aby osoba LGBT czuła się dobrze w swoim miasteczku, czy wsi?

  "Nasz chleb powszedni" to kampania społeczna pokazująca, jak spotkanie z przedstawicielami mniejszości wpływa na ich postrzeganie przez Polaków. Akcję przygotowały organizacje Otwarta Rzeczpospolita oraz Chlebem i Solą. Czy łatwo było znaleźć bohaterów spotu? Czy kamery filmujące ich spotkania z klientami piekarni były ukryte? Jak internauci reagowali na tę kampanię? Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy Pawła Cywińskiego z inicjatywy Chlebem i solą, aby powiedział o szczegółach kampanii.

  Łukasz Jemioł zadzwonił do Radia Maryja, by zabrać głos w pewnej sprawie. Co go tak poruszyło, że postanowił skontaktować się ze stacją? Jak rozmowa się potoczyła i w jaki sposób zakończyła? Projektanta gościliśmy w Dzień Dobry TVN.

  Coming out dla osoby transpłciowej to jeden z najtrudniejszych momentów w jej życiu. Jeszcze trudniej jest, gdy ta osoba to uczeń szkoły. Wtedy, poza uporaniem się z samym sobą, trzeba walczyć o akceptację w środowisku szkolnym. Istnieją sytuacje, jak w przypadku gościa Dzień Dobry TVN Stanisława Orszulaka, gdy rada pedagogiczna robi wszystko, alby w tym trudnym momencie wesprzeć ucznia. Co, gdy sytuacja jest odwrotna? O głośnej sprawie w Rybniku, gdzie transpłciowa uczennica została wyrzucona ze szkoły mówił Slava Melnyk - ekspert ds. edukacji kampanii przeciw homofobii. Czy dziewczyna faktycznie została z niej wyrzucona przez swoją płeć? Jakie przeszkody spotykają na co dzień ucznia transpłciowego?

  Grzegorz Lepianka i Krzysztof Łoś od lat walczą z nietolerancją wobec homoseksualizmu. Przyszli do Dzień Dobry TVN, by powiedzieć o Kampanii Przeciw Homofobii: walentynkowy foto happening „Popieram związki”. Czy tego typu akcje przynoszą jakikolwiek skutek? Co muszą robić pary homoseksualne, by czuć się bezpiecznie?

  Są gwiazdy, które wspierają środowisko LGBT. Wśród nich jest Odeta Moro, Rafał Jonkisz i Julia Kamińska, która jakiś czas zadeklarowała nawet, że nie wyjdzie za mąż dopóki w Polsce nie zalegalizują związków partnerskich. Rozmawiał z nimi dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki. Dowiedział się również, kiedy i gdzie odbędzie się ślub Michała Kwiatkowskiego.

  Kafel to pies, który ma klawe życie. Nie musi, jak wiele innych czworonogów, przez wiele godzin czekać na powrót swojego pana z pracy. Jego właściciel - radca prawny Krzysztof Bramorski zabiera go bowiem do pracy, sklepów, restauracji i w inne miejsca, gdzie pies nie zawsze jest mile widziany. W ten sposób obaj sprawdzają tolerancję osób zarządzających danym lokum. Swoje doświadczenia Kafel "opisuje" na fanpage'u. Zobaczcie, jak wygląda jego dzień.

  Wokalista Michał Kwiatkowski otwarcie mówi o tym, że jest gejem. Aby stawić czoła homofobii, zaangażował się w kampanię "Ramię w ramię po równość". Zaprosiliśmy go do Dzień Dobry TVN, by powiedział nam o jej założeniach. Mogliśmy również zobaczyć zdjęcia, na których widać go z partnerem. Czy był kiedyś atakowany za swoją orientację seksualną? Czy we Francji, gdzie mieszka, ludzie są bardziej tolerancyjni? Zapytaliśmy go również o obecną sytuację w Paryżu. Jak zachowują się jego mieszkańcy prawie trzy tygodnie po zamachach?

  Ewa Jałochowska jakiś czas temu wyjechała z całą rodziną do Singapuru. Dla jej synów, pięcio i dziewięciolatka było to niełatwe przeżycie. Chłopcy nie znali ani języka, ani kultury. W nowym miejscu czuli się obco. Co pomogło im się zaklimatyzować?