Nastolatka prowadzi zajęcia edukacyjne dla rówieśników, podczas których dzieli się wiedzą na temat pracy z osobami o szczególnych potrzebach.
Adriana Hyzopska to uczestniczka 11. sezonu programu "Top Model". Influencerka i modelka jest osobą transpłciową, która swoją tranzycję rozpoczęła wraz z osiągnięciem pełnoletności. O najnowszym wywiadzie 20-latka zdradziła, z czym musi się mierzyć na co dzień w Polsce, jako osoba nieheteronormatywna. Jak wyglądała jej droga do stania się sobą?
"Wnioski z reportażu są słodko-gorzkie".
24-lata zaapelowała w mediach społecznościowych o pomoc.
Anna Mucha w dzień warszawskiej Parady Równości wyraziła swoje poparcie dla osób LGBT+. Aktorka zaapelowała w swoim wpisie o związki partnerskie. W komentarzach zagrzmiało. Oburzenie wyrażone przez internautów zdaje się mieć więcej odcieni, niż sama tęcza.
Richard Dreyfuuss ma na koncie dziesiątki ról filmowych, jest laureatem Oscara i lubianą postacią w Hollywood. Jego ostatnie wystąpienie publicznie wzbudziło ogromne oburzenie wśród publiczności. Ubrany w sukienkę miał obrażać społeczność LGBT i pogardliwie wyrażać się o kobietach. Co wydarzyło się na spotkaniu z gwiazdą?
Dzieci cechuje naturalna ciekawość świata, szczególnie wtedy, kiedy widzą osobę z niepełnosprawnością, na wózku, czy znacznie różniącą się wyglądem. Zadają pytania i szukają odpowiedzi.
Pracodawca musi wiedzieć, dlaczego nie warto usuwać takiej osoby z pracy, a wręcz – że jest to niewłaściwe i niemoralne - podsumowuje aktywistka - Milena Jankowska.
Tolerancja to postawa akceptacji wobec odmienności religijnej, kulturowej, społecznej itp.
Wokół drag queens krąży wiele kontrowersji z racji ich teatralnej ekspresji, niecodziennych strojów czy niezrozumiałego stylu życia. Gwiazdy programu "Drag me Out. Czas na Show": Himera, Shady Lady, Twoja Stara, Ciotka Offka, Gąsiu oraz Adelon opowiedzieli w materiale TVN #Why We Hate o tym, z jakimi przykrymi komentarzami drag queens spotkały się w przeszłości. Skąd bierze się nienawiść do nieznanego?
To idea życia Mariusza Sokołowskiego, nauczyciela historii z Białegostoku.
Jak zmieniło się podejście do zestawienia?
Studio Dzień Dobry TVN wypełniło się kolorami. A to wszystko za sprawą Tęczowych Seniorek - wyjątkowych kobiet, które propagują równość wszystkich ludzi bez względu na wiek, płeć czy orientację seksualną.
We wrześniu w Warszawie odbędzie się konferencja poświęcona tematowi różnorodności w biznesie. Podczas wydarzenia można będzie poznać, jak do tematu podchodzą różne firmy. Więcej o inicjatywie opowiedziała w rozmowie z dziendobry.tvn.pl Małgorzata Tomasik, Fundatorka i Członkini Zarządu Fundacji Razem dla Różnorodności w biznesie.
Michał Piróg, który od lat jest zaangażowany w kampanie społeczne na rzecz osób nieheteroseksualnych, pozwolił sobie na mocne słowa wobec tej społeczności. W najnowszym artykule choreograf oraz współprowadzący program "Top Model" zdradził również szczegóły na temat dorastania w Polsce, w czasach, gdy o byciu gejem nikt nie chciał głośno mówić.
Kobiety coraz częściej stawiają na naturalność i rozstają się z maszynką do golenia, tym samym wspierając ruch "body positive". Niestety, zdarza się, że z tego powodu spotykają się z nieuzasadnionym hejtem. Najlepiej przekonała się o tym TikTokera Daria Górska, która od dwóch lat nie goli nóg. - Jezu, ja to bym w takich nogach nigdy z domu nie wyszła! - usłyszała w pociągu.
Kto jeszcze znalazł się w tym gronie? Sprawdź.
Jak wyglądał ślub modelki w teatrze?
Wojtek Sawicki to influencer z niepełnosprawnością, który prowadzi profil na Instagramie "Life on Wheelz" poskarżył się na rodziców, którzy zabijają ciekawość swoich dzieci. - Jak jestem na spacerze to tylko słyszę: "uważaj, zejdź z drogi, cicho" - napisał. Sprawa ta wywołała niemałe poruszenie wśród obserwujących go Internautów.
W Polsce, choć możemy mówić o pewnej poprawie zachowań w społeczeństwie, nadal mierzymy się z rasizmem systemowym. Skąd się bierze i dlaczego taki problem występuje? O tym opowiedzieli w Dzień Dobry TVN profesor Tomasz Sobierajski, socjolog oraz Bumi Phillips ze Stowarzyszenia Polaków Pochodzenia Afrykańskiego.
Kobiety, którym zależy to nowy cykl przygotowany dzięki współpracy redakcji Dzień Dobry TVN i Uwagi TVN. Pierwszą bohaterką jest prawniczka Sylwia Gregorczyk-Abram, która pomogła w sądzie napadniętej Czeczence. - Jestem obrończynią praw człowieka - powiedziała.
Maria Pakulnis zabrała głos w sprawie podziałów społecznych w Polsce.
Obok ich działalności trudno jest przejść obojętnie. Tęczowe Seniorki biorą udział w rozmaitych wydarzeniach społeczno-kulturalnych, czytają dzieciom bajki z ważnym przesłaniem i podbijają media społecznościowe.
- W łazience znalazłem szminkę - wspomina Andrzej Szwan.
W dziendobry.tvn.pl porozmawialiśmy o tym z wedding plannerką Małgorzatą Ceniak-Chuchro i psycholożką Pauliną Gdańską.
Anja Rubik wydała kolejną książkę. "SEXEDPL. Dorastanie w miłości, bezpieczeństwie i zrozumieniu. Przewodnik dla rodziców" jest kontynuacją publikacji z 2018 roku. Podczas premiery książki Michał Cessanis powiedział nam, co dla niego w dorastaniu było najważniejsze i jak to wpłynęło na to, jakim dziś jest człowiekiem.
Sonia Bohosiewicz jest oburzona podwójnymi standardami stosowanymi wobec kobiet i mężczyzn. Gwiazda zamieściła zdjęcie w mediach społecznościowych z widocznymi sutkami. Jak twierdzi, problemu nie byłoby, gdyby na obrazku widniało męskie ciało.
Z TikToka korzysta ponad miliard użytkowników. Są to przedstawiciele wszelakich grup społecznych czy kręgów kulturowych, którzy w swobodny sposób mogą wyrażać siebie.
Mariusz Kozak i Jacek Szawioła od kilku lat konsekwentnie odczarowują stereotypy na temat osób homoseksualnych. Reporter dziendobry.tvn.pl, Oskar Netkowski, zapytał ich, czy obecnie zdarza się, że doświadczają homofobii. - Jest tego coraz mniej. Tylko nie zapominajmy, że żyjemy w Warszawie - przyznali.
Jak wyglądałby świat, gdybyśmy się nie buntowali? Czy możliwe byłyby zmiany? Gwiazdy stacji TVN postanowiły dać wyraz swojej niezgodzie. Na chwilę przed premierą serialu "Bunt", powiedziały na głos, co ich boli. Kto wziął udział w projekcie?