Michał Piróg w mocnych słowach o osobach LGBT+. "Mam wrażenie, że myślą tylko o sobie"

Michał Piróg
Źródło: Dzień Dobry TVN
20-tka telewizyjnej kariery Michała Piróga
20-tka telewizyjnej kariery Michała Piróga
Czy wolno być gejem w sporcie?
Czy wolno być gejem w sporcie?
"Prince Charming". Aggie opowiedziała o kulisach pierwszego w Polsce gejowskiego programu randkowego
"Prince Charming". Aggie opowiedziała o kulisach pierwszego w Polsce gejowskiego programu randkowego
"Prince Charming". Oliwer Kubiak wygrał pierwszą edycję gejowskiego show
"Prince Charming". Oliwer Kubiak wygrał pierwszą edycję gejowskiego show
Coming out po polsku
Coming out po polsku
Grupa Stonewall alarmuje o złej sytuacji szkolnej młodzieży LGBT+ w Polsce
Grupa Stonewall alarmuje o złej sytuacji szkolnej młodzieży LGBT+ w Polsce
Pierwszy gejowski program randkowy w Polsce
Pierwszy gejowski program randkowy w Polsce
(Nie)tolerancja nasza powszednia
(Nie)tolerancja nasza powszednia
Voces Gaudii - pierwszy chór LGBT+ w Polsce nagrał hymn
Voces Gaudii - pierwszy chór LGBT+ w Polsce nagrał hymn
Michał Piróg należy do tego grona gwiazd, które od dawna nie ukrywają swojej tożsamości płciowej. Od lat zaangażowany w kampanie społeczne na rzecz osób nieheteroseksualnych, pozwolił sobie na mocne słowa wobec tej społeczności. W najnowszym artykule choreograf oraz współprowadzący program "Top Model" zdradził również szczegóły na temat dorastania w Polsce, w czasach, gdy o byciu gejem nikt nie chciał głośno mówić.

Michał Piróg wspomina dzieciństwo

Michał Piróg od lat zaangażowany jest w działanie na rzecz osób LGBT+, sam od dawna szczerze opowiada o swojej orientacji, licząc, że w ten sposób oswoi w Polsce ten temat. Gdy był nastolatkiem zrozumiał, że pociągają go mężczyźni i choć nie zawsze spotykał się z akceptacją, starał się pozostawać sobą. Tolerancyjną społeczność odkrył, gdy zainteresował się teatrem oraz tańcem - w artystycznej szkole udało mu się zdobyć zrozumienie rówieśników.

- Zostałem wychowany w przeświadczeniu, że każdy powinien związać się z osobą przeciwnej płci i mieć dzieci. Towarzyszyło mi więc poczucie wyobcowania i pytanie o to, jak żyć, będąc innym niż wszyscy wokół? – tłumaczył na lamach Wysokich Obcasów Michał.

Michał Piróg o innych osobach LGBT+

Michał nie kryje swojego stanowczego podejścia do innych osób LGBT, które zdecydowały się pozostać w szafie. Według tancerza w naszym kraju nadal wiele trudnych spraw, z obawy przed oceną innych, rozgrywa się za zamkniętymi drzwiami, dlatego sporo Polaków nie chce opowiedzieć o swojej tożsamości. Choć wiele osób LGBT+ ułożyło sobie prywatne życie, pozostają anonimowi. Według Michała większa ilość wyoutowanych rodaków pokazałaby, że bycie osobą nieheteroseksualną nie jest niczym nadzwyczajnym, a środowiska LGBT+ od lat tworzą udane związki oraz zakładają rodziny.

- Dlatego denerwują mnie osoby homoseksualne żyjące w ukryciu – mam wrażenie, że myślą tylko o sobie – stwierdził Michał Piróg.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości