Michał Piróg, który od lat jest zaangażowany w kampanie społeczne na rzecz osób nieheteroseksualnych, pozwolił sobie na mocne słowa wobec tej społeczności. W najnowszym artykule choreograf oraz współprowadzący program "Top Model" zdradził również szczegóły na temat dorastania w Polsce, w czasach, gdy o byciu gejem nikt nie chciał głośno mówić.
Aggie nie ukrywa, że martwi ją, z czym borykają się w Polsce jej przyjaciele, którzy deklarują się jako osoby LGBT. Prowadząca pierwszy w naszym kraju gejowski program "Finding Prince Charming", wraz z produkcją chce znormalizować pewne kwestie związane z tym tematem. Dziennikarz Oskar Netkowski z serwisu dziendobry.tvn.pl zapytał Aggie, jak zamierza pomóc osobom LGBT. Z rozmowy dowiemy się także o związkach gwiazdy. Nie każdy wiedział, że jest po rozwodzie.
Do końca kwietnia tego roku policja odnotowała 240 przypadków nawoływania do nienawiści na tle rasowym i etnicznym. To o połowę więcej niż rok temu o tej samej porze. Tymczasem premier Beata Szydło zlikwidowała Radę ds. do spraw Przeciwdziałania Dyskryminacji Rasowej, Ksenofobii i związanej z nimi Nietolerancji. O wzroście agresji i braku reakcji władz rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z prof. Małgorzatą Fuszarą ze Stowarzyszenia Kongres Kobiet, była pełnomocniczka rządu ds. równego traktowania.
Mizofonia to nadwrażliwość na dźwięki. Osoba, która na nią cierpi - przy mierzeniu się bodźcami - odczuwa silny stres, bezsilność, panikę, lęk i rezygnację. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy otochirurga, dyrektora Światowego Centrum Słuchu prof. Henryka Skarżyńskiego, aby zapytać się o próg nietolerancji dźwięku, który świadczyłby o tego typu zaburzeniu i sposoby leczenia.
Fundacja Omeny Mensah zorganizowała sesję zdjęciową ze znanymi osobami, która ma promować ideę tolerancji. Czy Dorota Gardias, Tomasz Kowalski, Jacek Pałasiński, Michał Piróg, Jakub Porada, Andrzej Sołtysik, Tomasz Olejniczak często spotykają się z objawami nietolerancji? Zapytała ich o to dziennikarka Dzień Dobry Agnieszka Jastrzębska.
19-letnia Zukhra Umalatova kilka lat temu wraz z rodzicami i rodzeństwem musiała opuścić pogrążoną w wojnie Czeczenię. Zamieszkała w Polsce. Zukhra, która została wychowana zgodnie z muzułmańską tradycją i religią, mimo że opuściła swój kraj nadal jest wierna temu, co przekazali jej rodzice. Nosi chustę i zakrywa całe ciało, modli się tak jak przykazuje Koran. Czy Polacy akceptują jej wygląd i zachowanie? O tym muzułmanka Zukhra Umalatova opowiedziała reporterce Dzień Dobry TVN Katarzynie Olubińskiej. Zobaczcie kolejny odcinek cyklu "Kobiety w religiach świata".