Te gwiazdy dokonały głośnych coming outów. Kto świętuje Miesiąc Dumy?

Autor:
Zofia
Wierzcholska
Pierwszy w Polsce chór LGBTQ+ i przyjaciół: Voces Gaudii
Pierwszy w Polsce chór LGBTQ+ i przyjaciół: Voces GaudiiDzień Dobry TVN
wideo 2/9

Czerwiec przez wiele osób nazywany jest Miesiącem Dumy. To czas, w którym odbywają się marsze równości, imprezy tematyczne, a kolejne gwiazdy dokonują coming outów. Oto osoby ze świata kultury i show-biznesu, które są dumne ze swojej orientacji i tożsamości.

Te gwiazdy dokonały coming outu

Pride Month, czyli Miesiąc Dumy to czas, gdy osoby LGBT+ celebrują swoje święto. Na szczęście coming outy z roku na rok budzą coraz mniej kontrowersji, a gwiazdy, które decydują się opowiedzieć publicznie o swojej seksualności, dodają skrzydeł tym osobom, które jeszcze nie wyszły z szafy.

Na początku lat 2000 dokonanie coming outu w świecie polskich gwiazd wiązało się ze sporą odwagą, a temat wciąż owiany był tabu. Jednym z pierwszych aktorów, który zdobył się na zdradzenie swojej orientacji, był Jacek Poniedziałek. Artysta w 2005 roku powiedział bez ogródek tabloidowi, że jest gejem. Zapytany po latach, czy żałuje swojej decyzji stwierdził, że wprost przeciwnie – coming out nie wpłynął specjalnie na jego karierę.

Michał Piróg to tancerz, juror oraz prezenter, który o swojej orientacji seksualnej również powiedział w mediach stosunkowo wcześnie. Artysta zrobił to w 2007 roku, by uciąć plotki na temat rzekomego związku z popularną tancerką. Michał wielokrotnie angażował się w kampanie na rzecz osób LGBT+, wspierał mniejszości i wyrażał swoje zdanie na temat równości w Polsce.

Jednym z głośniejszych coming outów ostatnich lat było wyznanie polskiej olimpijki - Katarzyny Zillmann. Po ogłoszonym zwycięstwie na zawodach w Tokio podziękowała swojej partnerce, co zarejestrowały telewizyjne kamery. Po powrocie do Polski zawodniczka wielokrotnie mówiła o swojej relacji, przekonując innych, by nie bali się być sobą.

Tęczowe gwiazdy w Polsce

Julia Sobczyńska, jedna z finalistek programu "Top Model", od początku udziału w show nie kryła swojej tożsamości. 23-latka jest wyautowaną lesbijką, która na casting do programu przyszła ze swoją narzeczoną Judytą. W ubiegłym roku obie dziewczyny wystąpiły na okładce czerwcowego wydania magazynu "Vogue".

Agnieszka Skrzeczkowska i Karolina Brzuszczyńska to para, która również pojawiła się w programie "Top Model". Choć obie zachwyciły fotogenicznością, jednak tylko Aga przeszła do kolejnego etapu show. Dziewczyny do dziś angażują się w kampanie związane z tolerancją, opowiadają o swojej relacji, a nawet - o swoich planach związanych z powiększeniem rodziny.

Marta Warchoł to reporterka TVN24, która przedstawiła światu swoją miłość dwa lata temu. Dziennikarka opublikowała wówczas na Instagramie zdjęcie z koleżanką z pracy- Iwoną Widomską. Od tamtej pory obie panie nie kryją już swojego uczucia i przekonują innych w sieci do wzajemnej tolerancji.

Daniel Qczaj to charyzmatyczny trener gwiazd. Bezpretensjonalnie i z dużą dawką poczucia humoru wielokrotnie opowiadał o tolerancji oraz akceptacji innych, niezależnie od tego, jak wyglądają i jakiej są orientacji. Trener w 2020 roku dokonał coming outu, zaś od ponad roku jest w szczęśliwym związku z tancerzem Tomaszem Nakielskim.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl

.Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Zofia Wierzcholska

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News, Paweł Wodzyński/East News, Jerzy Dudek/DDTVN/East News

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

Pozostałe wiadomości