Znany piłkarz dokonał coming outu. Jak zareagowała jego żona?

Źródło: Dzień Dobry TVN
Coming out po polsku
Coming out po polsku
Czy wolno być gejem w sporcie?
Czy wolno być gejem w sporcie?
"Prince Charming". Aggie opowiedziała o kulisach pierwszego w Polsce gejowskiego programu randkowego
"Prince Charming". Aggie opowiedziała o kulisach pierwszego w Polsce gejowskiego programu randkowego
"Prince Charming". Oliwer Kubiak wygrał pierwszą edycję gejowskiego show
"Prince Charming". Oliwer Kubiak wygrał pierwszą edycję gejowskiego show
Grupa Stonewall alarmuje o złej sytuacji szkolnej młodzieży LGBT+ w Polsce
Grupa Stonewall alarmuje o złej sytuacji szkolnej młodzieży LGBT+ w Polsce
Pierwszy gejowski program randkowy w Polsce
Pierwszy gejowski program randkowy w Polsce
(Nie)tolerancja nasza powszednia
(Nie)tolerancja nasza powszednia
Voces Gaudii - pierwszy chór LGBT+ w Polsce nagrał hymn
Voces Gaudii - pierwszy chór LGBT+ w Polsce nagrał hymn
Jakub Jankto, wielokrotny reprezentant Czech w piłce nożnej, dokonał coming outu w mediach społecznościowych. Zawodnik Sparty Praga wiele lat zwlekał z ujawnieniem prawdy o swojej orientacji seksualnej. O tym, że jest homoseksualistą, w pierwszej kolejności poinformował żonę. Jak zareagowała?

Jakub Jankto dokonał coming outu

Jakub Jankto dołączył do grona sportowców, którzy otwarcie mówią o swoim homoseksualizmie. To drugi w historii piłkarz o ustalonej renomie, który jeszcze przed zakończeniem kariery zdecydował się na coming out. Reprezentant Czech podzielił się szczerym wyznaniem w mediach społecznościowych. Po kilku tygodniach od opublikowania oświadczenia poszedł o krok dalej i udzielił szczerego wywiadu dla hiszpańskiego dziennika "Marca".

- Nie wiedziałem, czego się spodziewać. Ale reakcje były doskonałe - w Czechach, Hiszpanii, we Włoszech. Teraz jestem wolny. Chcę żyć tak, jak wszyscy ludzie - przyznał 27-latek, jednocześnie wskazując powody, dla których zdecydował się na odważną deklarację. Zapewnił, że chciał dodać otuchy osobom, które boją się mówić głośno o swojej orientacji.

- Zrobiłem to, by im pomóc. Uważam, że mogę być dla nich dobrym przykładem. Nie myślałem o tym wcześniej. Nie wiem, dlaczego stało się to akurat teraz, ale są pewne rzeczy w życiu, o których chce się powiedzieć. Wyjawiłem to w momencie, kiedy to poczułem - wyjaśnił sportowiec.

Ogłosił, że jest homoseksualistą. Jego żona dowiedziała się jako pierwsza

W szczerym wywiadzie Jakub Jankto poruszył też temat relacji z bliskimi. Opowiedział o niełatwej rozmowie z żoną. To właśnie ona jako pierwsza dowiedziała się o jego prawdziwej orientacji seksualnej.

- Marketa była zaskoczona. Nie spodziewała się tego. Dzięki Bogu, po pewnym czasie, pomogła mi w każdym aspekcie. Jedyne, co było trochę trudne, to nasz syn. Ale dzięki Markecie doszliśmy do porozumienia i teraz robimy wszystko dla naszego syna - wyznał piłkarz.

Więcej na ten temat na tvn24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Magdalena Brzezińska

Źródło: sportowefakty.wp.pl, eurosport.tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: James Williamson - AMA / Contributor/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości