orientacja seksualna

  Roksana Gac, zwyciężczyni drugiej edycji programu "Projekt Lady", opublikowała w mediach społecznościowych zdjęcia z ukochaną. W najnowszym wywiadzie uchyliła rąbka tajemnicy swojego związku. Czy kobiety planują ślub?

  Wiadomość przekazał w mediach społecznościowych Magazyn "LGBTQIA Replika".

  Kim są osoby aseksualne? Czy brak ochoty na seks jest "normalny"? O tym rozmawialiśmy z dr Agatą Loewe-Kurillą, seksuolożką.

  "Poszukiwałem różnych rozwiązań".

  Wróżbita Maciej Skrzątek postanowił szczerze opowiedzieć o swoim prywatnym życiu i w jednej ze stacji radiowych postanowił zrobić oficjalny coming out. Zdradził także, jak został przyjęty przez rodziców swojego partnera. Czy ze względu na orientację seksualną spotkał się z jakimiś nieprzyjemnościami?

  Michał Piróg od lat walczy z dyskryminacją i nierównością. W rozmowie z reporterem serwisu dziendobry.tvn.pl Oskarem Netkowskim tancerz opowiedział o swojej młodości, relacji z rodzicami i życiu prywatnym. Dowiemy się także, jak znosił obelgi ze względu na orientację seksualną. – Nie chodziłem do psychologów i psychiatrów, ale mam świadomość, że tysiące dzieciaków tego nie przechodzi w tak obojętny sposób – powiedział Piróg.

  Demi Lovato to jedna z najpopularniejszych wokalistek młodego pokolenia. Za pośrednictwem mediów społecznościowych artystka zdobyła się na kolejne, już bardzo odważne, wyznanie. Wokalistka poinformowała fanów, że uważa się za osobę niebinarną, czyli neutralną płciową.

  Demi Lovato w najnowszym wywiadzie opowiedziała o swojej seksualności. Gwiazda przyznała, że pociągają ją zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Co to jest panseksualizm? Czym się różni od biseksualizmu?

  Właśnie obchodzimy Tydzień Widoczności Osób Aseksualnych. Z tej okazji artystka i ilustratorka Aleksandra Herzyk dokonała coming outu jako osoba aseksualna. Co to oznacza i jak na tę informację zareagowali jej obserwatorzy?

  Lili Reinhart to gwiazda serialu "Riverdale", która w czerwcu bieżącego roku zrobiła coming out. Na Instagram Stories przyznała, że jest "dumną biseksualną kobietą". Temat swojej seksualności poruszyła również ostatnio w jednym z wywiadów. Zaznaczyła, że od dawnych lat interesowała się kobietami.

  Półtora roku temu Lidia zrozumiała, że jest biseksualna. Uświadomiła to sobie, kiedy spodobała jej się koleżanka ze szkoły. To odkrycie sprawiło, że poczuła się zagubiona. W konsekwencji opuściła się w nauce i odsunęła od przyjaciół. W końcu zdecydowała się powiedzieć o swojej seksualności psychologowi, a potem mamie. Jak ta ostatnia zareagowała? Wsparła córkę? A jak przyjęli tę wiadomość przyjaciele Lidii?

  Ricky Martin, gwiazda latynoskiej muzyki po wielu latach wrócił do Polski, by zagrać koncert. Wystąpi dziś w hali Ergo Arena w Trójmieście. Z piosenkarzem, przed koncertem, spotkała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Gabi Drzewiecka. - Dzisiaj będzie karnawał, będzie szaleństwo, wszyscy powinni się ubrać w luźne ubranie, bo będziecie się pocić tańcząc - mówi Ricky Martin. Czy trudno było mu się przyznać publicznie do swojej orientacji? - Nie mam maski na twarzy, jestem samym sobą. Jestem otwarty na temat tego, kim jestem i najwyraźniej fani to lubią. Życie jest zbyt krótkie, żeby udawać. Musimy być szczęśliwi, a miłość przejawia się na różne sposoby - powiedział Gabi Drzewieckiej Ricky Martin. Jak wychowuje swoje dzieci? Co myśli o polskich fanach?

  Rodzice dzieci LGBT - w liście do minister edukacji Anny Zalewskiej - zaapelowali o opracowanie rzetelnego programu dotyczącego orientacji seksualnej i tożsamości płciowej. Z listem do ministerstwa poszły: Ewa Miastkowska i Małgorzata Świerszcz. Obie panie są mamami homoseksualistów. Zaprosiliśmy je do Dzień Dobry TVN, aby zapytać, co sprawiło, że wystąpiły z takim apelem, czy ich synowie mieli przykrości z powodu swojej orientacji seksualnej i jak inni rodzice dzieci LGBT mogą się z nimi skontaktować.

  Nie od dziś zastanawiamy się, co wpływa na orientację seksualną i co ją kształtuje. Najnowsze badania kanadyjskie dowodzą dość rewolucyjnej tezy. Dziennikarz Marcin Sawicki rozmawiał z dr Malviną Skorską, psycholożką i członkinią kanadyjskiego zespołu, który przeprowadził badania na temat orientacji seksualnej. Dlaczego te badania są przełomowe? Na co wpływają i co powodują specjalne przeciwciała ciężarnych matek? Czy to prawda, że geje średnio mają więcej starszych braci niż heteroseksualni mężczyźni? Zobaczcie rozmowę Marcina Sawickiego z ekspertką od orientacji seksualnej.

  Jak daleko firma może ingerować w życie prywatne pracownika? Rozmawialiśmy o tym w Dzień Dobry TVN z Grzegorzem Miecznikowskim, który nie dostał pracy ze względu na swoją orientację seksualną. Skąd firma, w której starał się o pracę, wiedziała o jego orientacji seksualnej? Czy firma, która naruszyła zasadę równego traktowania w zatrudnieniu poniesie konsekwencje? Jaki będzie finał tej historii? O komentarz poprosiliśmy psychologa biznesu Miłosza Brzezińskiego.

  Tym razem tematem cyklu Edukacja Seksualna jest orientacja psychoseksualna. Kiedy rodzic powinien poruszyć z dziećmi ten temat? Jak o tym rozmawiać? Zastanawialiśmy się nad tym wraz z gośćmi Dzień Dobry TVN: prowadzącą cykl Odetą Moro oraz ukraińskim działaczem LGBT Slavą Melnykiem. Jak Ukraińcy odbierają homoseksualizm, a jak Polacy?

  Dla wielu osób przyznanie się do homoseksualizmu jest bardzo trudne. Dlaczego? Jakie znaczenie dla homoseksualistów ma to, że niektóre osoby publiczne ujawniają swoją, odmienną od heteroseksualnej, orientację seksualną? W Dzień Dobry TVN gościliśmy choreografa i tancerza Michała Piróga, seksuolog Izabelę Jąderek i Mariusza Kurca, który po latach przyznał, że jest gejem.

  Podobno każdy z nas jest biseksualny. Nawet wtedy, gdy sobie tego nie uświadamia. Tyle teoria. Jednak biseksualiści borykają się z niezrozumieniem - są homo czy hetero? Nie mogą się zdecydować czy nie chcą się zdecydować? Naszym gościem w studiu Dzień Dobry TVN był seksuolog prof. Zbigniew Lew-Starowicz.

  Okazuje się, że czwarta orientacja seksualna nie jest tylko wymysłem psychologów i seksuologów. A jest nią aseksualizm. Wydaje sie to prawie niemożliwe, a jednak! Takie osoby także są wśród nas. O ich upodobania, a bardziej ich braku, w studiu Dzień Dobry TVNopowiedziała seksuolog Katarzyna Waszyńska. Czy aseksualiści nie chcą, czy nie mogą uprawiać seksu?