Demi Lovato wyznała, że jest osobą niebinarną. Co to oznacza?

Dzień Dobry TVN
Demi Lovato to jedna z najpopularniejszych wokalistek młodego pokolenia. Za pośrednictwem mediów społecznościowych artystka zdobyła się na kolejne, już bardzo odważne, wyznanie. Wokalistka poinformowała fanów, że uważa się za osobę niebinarną, czyli neutralną płciową.

Demi Lovato opowiedziała o swojej orientacji seksualnej

Artystka za pośrednictwem mediów społecznościowych zdobyła się na odważne wyznanie. - Z dumą chciałam wyznać, że identyfikuję się jako osoba niebinarna i oficjalnie zmienię zaimki określające moją osobę na neutralne płciowo – powiedziała w zamieszczonym na Twitterze filmie. – Czuję, że to najlepiej oddaje płynność, jaką odczuwam w mojej ekspresji płciowej, i pozwala mi poczuć się najbardziej autentycznie wobec osoby, którą jestem, i którą wciąż odkrywam – wyjaśniła.

- Mówię o tym dla tych, którzy nie byli w stanie podzielić się tym, kim są naprawdę, z tymi, których kochają. Proszę, żyjcie nadal w prawdzie i wiedzcie, że wysyłam wam dużo miłości - podsumowała.

Artystka wyznała, że swoją tożsamość płciową odkryła w trakcie procesu zdrowienia i pracy nad sobą. W lutym przyznała, że w trakcie pobytu w szpitalu, do którego trafiła po przedawkowaniu narkotyków w 2018 roku, doznała trzech udarów oraz zawału serca.

Czytaj więcej w serwisie tvn24.pl.

Kim jest osoba niebinarna?

Niebinarność jest określeniem używanym przez osoby, które nie przypisują sobie żadnej z tożsamości seksualnych, wyrażonych w podziale na kobiety i mężczyzn. W języku angielskim, który nie jest tak zdeterminowany płciowo jak np. język polski, osoby niebinarne - zgodnie z rekomendacją Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego - używają tych właśnie form.

W języku polskim można używać języka neutralnego poprzez pomijanie form rodzajowych (np.: "Moim miejscem zamieszkania jest Gdańsk"). Tworzone są również nowe formy czasowników jak "kupiłom", "jechłum", "kupiło mi się". W języku pisanym są stosowane formy: "jechałxm" bądź "jechał_m".

Demi Lovato - kariera

28-letnia Demi Lovato naprawdę nazywa się Demetria Devonne Lovato. Przygodę z show-biznesem rozpoczęła w wieku 10 lat, występując w filmach dla nastolatków. Była także jurorką w drugiej i trzeciej amerykańskiej edycji talent show "X-Factor".

Artystka wydała w sumie siedem płyt. Jej ostatni studyjny album "Dancing with the Devil... the Art of Starting Over" trafił na sklepowe półki w kwietniu tego roku.

Demi Lovato wyznała, że szukała stabilności w kolejnych związkach. Teraz woli być singielką

Cover Video/x-news

Zobacz także:

Podróżowanie z dzieckiem nie zawsze jest przyjemne i łatwe. Coś o tym wie Monika Mrozowska: "Na samą myśl dostaję zimnych potów"

"Tam są wszystkie techniki manipulacji". Reporter "Uwagi! TVN" ujawnia szczegóły rozmowy wdowy po Krzysztofie Krawczyku z jego synem

Andrzej Piaseczny tłumaczy swój coming out: "Wreszcie wkurzyłem się maksymalnie". Chce wziąć ślub i mieć dzieci?

Autor: Katarzyna Oleksik

Źródło: TVN24

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Julia Wieniawa podbija Cannes
Materiał promocyjny

Julia Wieniawa podbija Cannes