coming out

  Trwa Miesiąc Dumy, w którym wyrażane jest wsparcie dla osób LGBTQ+. Coraz częściej gwiazdy decydują się na otwarte mówienie o swojej seksualności. Do tego grona właśnie dołączyła Justyna Wasilewska, która w ostatnim wywiadzie zdradziła, że jest w związku z kobietą.

  Gdzie i kiedy oglądać?

  Rebel Wilson nie przestaje zaskakiwać. Ostatnio aktorka zdobyła się na szczere wyznanie i dokonała coming outu. W mediach społecznościowych pokazała swoją partnerkę. Kim jest Ramona Agruma?

  Był torturowany i poddawany elektrowstrząsom, a te "zabiegi" miały go "wyleczyć".

  "Moja córka okazała się mężczyzną w swojej istocie".

  Gamerka Nolif zrobiła coming out.

  Nie godzi się na oszustwa w sieci, wspiera kobiety i normalizuje normalność. Obnaża triki influencerów i tłumaczy, że niedoskonałości to nie powód do wstydu. Justyna Lis udowadnia, że nie każdy bohater nosi pelerynę. W rozmowie z dziendobry.tvn.pl opowiedziała o ciałopozytywności, wpływie mainstreamowych mediów na samoakceptację i swoim coming oucie.

  "Zostałem postawiony pod ścianą".

  "Szefowa odgrażała się, że mnie zniszczy"

  Reakcje ich dziadków były szokujące

  Jacek Jelonek jest gwiazdą pierwszej polskiej edycji programu "Prince Charming", w którym panowie będą walczyć o jego względy. Jak bliscy mężczyzny zareagowali na coming out i kiedy odkrył, że nie spędzi życia u boku kobiety?

  Kolejny coming out w polskiej reprezentacji olimpijskiej. Katarzyna Zillmann, odbierając srebrny medal w wioślarstwie, pozdrowiła swoją dziewczynę Julię. W rozmowie z dziennikarzami wyznała, że często mówiła o swojej orientacji seksualnej, jednak jej wypowiedzi usuwano w montażu.

  Aleksandra Jarmolińska podczas igrzysk w Tokio postanowiła reprezentować nie tylko Polskę, ale i przedstawicielki oraz przedstawicieli społeczności LGBTQ. To właśnie wielka impreza sportowa skłoniła naszą sportsmenkę do tego, by głośno mówić o swojej orientacji seksualnej. Podczas ceremonii otwarcia wystąpiła w tęczowej maseczce, a na kilka dni przed rozpoczęciem igrzysk dokonała oficjalnego coming outu.

  Wróżbita Maciej Skrzątek postanowił szczerze opowiedzieć o swoim prywatnym życiu i w jednej ze stacji radiowych postanowił zrobić oficjalny coming out. Zdradził także, jak został przyjęty przez rodziców swojego partnera. Czy ze względu na orientację seksualną spotkał się z jakimiś nieprzyjemnościami?

  Międzynarodowy Dzień Przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii obchodzony jest 17 maja. To święto oficjalnie uznane przez Parlament Europejski oraz szereg państw i instytucji międzynarodowych. Jak poprawiają sytuację osób o orientacjach seksualnych innych niż heteroseksualna? Jakie znaczenie mają coming outy?

  Wyznanie Andrzeja Piasecznego, że - śpiewając o miłości do mężczyzny, porusza temat ze swojego życia - odbiło się szerokim echem w mediach i całym polskim show-biznesie. Dlaczego właśnie teraz zdecydował się na coming out? Wokalista wyjaśnił to w rozmowie z Moniką Olejnik.

  Elliot Page spotkał się z Oprah Winfrey. W szczerym wywiadzie zwrócił uwagę na problemy osób transpłciowych, nietolerancję i samoakceptację. Fragmenty rozmowy amerykańskich gwiazd przytoczyła w Dzień Dobry TVN Sandra Hajduk.

  Coming out to jedna z najtrudniejszych rzeczy, z jaką mierzą się nastolatkowie, a nawet dorośli ludzie. Strach przed tym co powiedzą najbliżsi często działa paraliżująco. Jak zatem powinni reagować i zachowywać się rodzice, których dzieci wyjawiają prawdę? O tym opowiedziała nam Agnieszka Rynowiecka, psycholożka, psychoterapeutka.

  Elliot Page, znany do tej pory jako Ellen Page, zdecydował się na coming out. "Przyjaciele, chcę podzielić się z wami tym, że jestem trans i mam na imię Elliot" - napisał w oświadczeniu, które opublikował w mediach społecznościowych. W programie Sandra Hajduk opowiedziała, jak zareagowali internauci.

  Od kilku dni w mediach nie słabnie dyskusja na temat Fryderyka Chopina. To pokłosie artykułu o seksualności naszego największego kompozytora opublikowanego przez "The Guardian". Do komentarzy w sieci przyłączył się również Tymon Tymański. Przy okazji muzyk opowiedział o swojej orientacji.

  Właśnie obchodzimy Tydzień Widoczności Osób Aseksualnych. Z tej okazji artystka i ilustratorka Aleksandra Herzyk dokonała coming outu jako osoba aseksualna. Co to oznacza i jak na tę informację zareagowali jej obserwatorzy?

  Katarzyna Błażejewska-Stuhr zdecydowała się poruszyć na swoim blogu delikatny, ale bardzo ważny temat, z którym często w ukryciu zmaga się wiele kobiet. Żona znanego aktorka przyznała, że cierpiała na depresję oraz zespól stresu pourazowego. Dziś pragnie pomóc osobom w ciężkiej sytuacji psychicznej.

  O akcji #metoo, skandalu, który wybuchł w Hollywood i okolicznościach, w jakich Kevin Spacey oświadczył, że jest gejem... z Agnieszką Jastrzębską rozmawiali Dorota Wellman i Marcin Prokop.

  Mamy pierwszego w Polsce Mister Gay Poland 2016. Jest nim chemik Andrzej Berg. Dlaczego wziął udział w tym konkursie? Kiedy ujawnił rodzinie, że jest gejem? Jak zareagowali na tę wiadomość najbliżsi? Czy z powodu jego orientacji seksualnej spotkało go coś przykrego? Andrzeja gościliśmy w Dzień Dobry TVN. Zobaczcie, czego życzył mu Marcin Prokop :)

  Prezydent USA Barack Obama po raz ostatni przyznał Medale Wolności - najwyższe cywilne odznaczenia. Wśród wyróżnionych znalazła się słynna komiczka Ellen DeGeneres, która 20 lat temu dokonała coming outu. O jej przyznaniu się do homoseksualizmu oraz sytuacji lesbijek i gejów w Hollywood rozmawialiśmy z gościem Dzień Dobry TVN dziennikarzem Michałem Walkiewiczem.

  Kilka lat temu aktor Jacek Poniedziałek zdecydował się na coming out. Przez kilka kolejnych dni od jego wyznania, że jest homoseksualistą jego mama bała się wyjść z domu. Czy dziś aktor żałuje swojej decyzji? Jaki jest rezultat tego, że się ujawnił? Czy według socjologa Marka Troszyńskiego coming out w Polsce się opłaca? Obu panów gościliśmy w Dzień Dobry TVN.

  2 lata temu pierwszy Polak w brytyjskim parlamencie, Daniel Kawczyński, przyznał się do biseksualizmu. Czy Polacy stają się coraz bardziej tolerancyjni? Czy polityk w Polsce może otwarcie przyznać się do swojego homoseksualizmu i nie narazić się na szykany lub utratę popularności? O "coming oucie" w polityce rozmawialiśmy z Radomirem Szumełdą, działaczem PO, który publicznie wyznał, że jest homoseksualistą i Jerzym Szczęsnym, referent ds. polityki antydyskryminacyjnej i polityki społecznej w Bundestagu.

  W sobotę w Dzień Dobry TVN wyjątkowa mistrzyni Katarzyna Noskowska - ponad 20 lat na scenie, 31 Fryderyków na koncie, a ona wciąż twierdzi, że jest chodzącą nieśmiałością. A potem bohaterowie politycznego coming outu, m.in. Daniel Kawczyński - jedyny Polak w brytyjskim parlamencie o życiu po ogłoszeniu swojej orientacji. Oprócz tego sędzia Anna Maria Wesołowska i Krzysztof Skórzyński - dlaczego jazda samochodem wyzwala w nich talent do śpiewania. Bądźcie z nami o 8.30! Program poprowadzą Magda Mołek i Marcin Meller.

  Wiele hollywoodzkich gwiazd, mimo sprawdzonych informacji, nie chce przyznać się do swojego homoseksualizmu. Prawdopodobnie część z nich obawia się, że coming out może złamać ich karierę i zniszczyć reputację amanta. Które z gwiazd są posądzane o homoseksualizm? Kto się ujawnił? Czy coming out rzeczywiście niektórym zniszczył karierę? Rozmawialiśmy o tym z dziennikarką Dzień Dobry TVN Anną Wendzikowską.

  Seria książek "Kroniki nierówności" polskiego pisarza Marcina Szczygielskiego doczekała się kontynuacji. Lada dzień swoją premierę będzie miała trzecia odsłona cyklu. "Bingo" - to opowieść o fałszu i obłudzie wśród osób znanych z pierwszych stron gazet, którzy ukrywają swoją prawdziwą orientację seksualną. Z jakich powodów aktorzy, dziennikarze, politycy, zwani przez Szczygielskiego "kryptociotami", tak bardzo boją się publicznie przyznać do swojej orientacji? Dlaczego kobiety wiążą się z gejami? I z jakich powodów Marcin Szczygielski zdecydował się napisać tę książkę?