Rozpoczął się kolejny Tęczowy Piątek. Święto młodych osób LGBT+ zawita do ponad 100 szkół, które tym razem zawalczą o widoczność, szczególnie narażonej na dyskryminację, queerowej młodzieży z mniejszych miejscowości.
Michał Piróg, który od lat jest zaangażowany w kampanie społeczne na rzecz osób nieheteroseksualnych, pozwolił sobie na mocne słowa wobec tej społeczności. W najnowszym artykule choreograf oraz współprowadzący program "Top Model" zdradził również szczegóły na temat dorastania w Polsce, w czasach, gdy o byciu gejem nikt nie chciał głośno mówić.
Czerwiec to Miesiąc Dumy LGBT+, a także czas lekcji o różnorodności i wzajemnej akceptacji. Doskonały temu przykład dają uczestnicy programu TTV pt. "Gogglebox". Mariusz Kozak i Jacek Szawioła opowiedzieli o swoim związku i hejcie w Dzień Dobry TVN.
Jakub Kwieciński i Dawid Mycek wrzucili do sieci nagranie z ich wspólnych wakacji. Teledysk nakręcili do piosenki "Some other summer" grupy Roxette. Wideo spodobało się samemu wokaliście zespołu, który wrzucił klip na swoją oficjalną stronę. Teledysk nie spodobał się jednak wszystkim. Na mężczyzn spadła fala hejtu. Czy byli na to przygotowani? Czy często spotykają się w Polsce z przejawami homofobii?
Seria książek "Kroniki nierówności" polskiego pisarza Marcina Szczygielskiego doczekała się kontynuacji. Lada dzień swoją premierę będzie miała trzecia odsłona cyklu. "Bingo" - to opowieść o fałszu i obłudzie wśród osób znanych z pierwszych stron gazet, którzy ukrywają swoją prawdziwą orientację seksualną. Z jakich powodów aktorzy, dziennikarze, politycy, zwani przez Szczygielskiego "kryptociotami", tak bardzo boją się publicznie przyznać do swojej orientacji? Dlaczego kobiety wiążą się z gejami? I z jakich powodów Marcin Szczygielski zdecydował się napisać tę książkę?