Taniec sensualny - nowość, którą pokochały kobiety na całym świecie. Poprawia wygląd i życie seksualne

Autor:
Nastazja
Bloch
Najnowsza moda w fitnessie - taniec sensualny

Macie już dość siłowni, ćwiczeń fitness i biegania, jednak wciąż myślicie o jakiejś aktywności? Polecamy taniec. Modeluje sylwetkę, a do tego pobudza wyobraźnię, relaksuje i sprawia, że czujemy się kobieco. Słyszałyście już o tańcu sensualnym? Więcej o tym stylu opowiedziała nam Justyna Bolek, trenerka fitness, autorka folkowego treningu Cardio Slavica.

Czym jest taniec sensualny?

Taniec sensualny to cudowny eliksir piękna, zdrowia i witalności. Przełamuje bariery powstałe w głowach, otwiera kobiety na drzemiące w każdej z nas pokłady zmysłowości i akceptacji swojego ciała. Taki taniec wzmacnia poczucie pewności siebie i sprawia, że każda z nas poczuje się piękna i seksowna. Wszak to właśnie w Słowiankach płynie "gorąca krew".

- Ten taniec służy naszej kobiecości, żeby się otworzyć przed samą sobą. Samoakceptacja jest to proces, jest to droga, dlatego dzisiaj kilka kroków, które pozwolą nam w domowym zaciszu swobodnie się poruszać – tłumaczyła Justyna Bolek.

Taniec

Wpływ tańca na rozwój dziecka
Wpływ tańca na rozwój dziecka Dzień Dobry TVN
wideo 2/9

Nie ma nic piękniejszego, jak uwodzenie tańcem. Kobieta, która wsłucha się w siebie i muzykę, potrafi zdziałać cuda. Jednak znaczenie ma tutaj także ubiór. Pożegnajcie dresy i wskakujcie w ulubione ubrania, które pozwolą wam poczuć się kobieco i seksownie.

Taniec sensualny - krok po kroku

Trenerka namówiła prowadzącą dzień Dobry TVN Ewę Drzyzgę i naszego gościa Polę Miko na wspólny taniec. Jak krok po kroku zacząć układ? Justyna Bolek pokazała kilka kroków.

TRIK 1. Stojąc ustawiaj stopy na wprost, to wydłuża nogę (zobacz, jak chodzą modelki). Wykręcanie stopy optycznie skraca nam nogę. Dodatkowo staraj się krok stawiać od palców.

TRIK 2. Oprzyj dłonie na talii – w samym wcięciu. Wyobraź sobie, że masz na sobie gorset wycięty na dekolcie w serduszko, czyli ułożeniem rąk w pasie rysujesz piękne serce na klatce piersiowej. Inny przykład: wyobraź sobie nitkę na obojczyku, która opada luźno w uśmiech (w U). To spowoduje, że samą postawą zaczniesz kusić. Będziesz pewna siebie, bo sylwetka inaczej się ułoży. Łokcie skieruj lekko w tył. Szyja długa, ale nie unoś przy tym brody. Jeżeli za bardzo cofniesz barki bądź wysuniesz w przód, wówczas nasza nitka „nie będzie uśmiechnięta”.

TRIK 3. Patrz przed siebie tak mocno, jakbyś chciała oczami wykrzyczeć – jestem piękna!

TRIK 4. Praca bioder - na próbę oprzyj się o ścianę i wykonuj lekki ruch wahadłowy tak, abyś poczuła, że pośladki dotykają ściany. Wykonaj to samo bez oparcia, stojąc w lekkim rozkroku. Nie pochylaj tułowia oraz nie wykręcaj stop.

TRIK 5. Baw się włosami, czyli tak, jakbyś chciała dłonią zaczesać je za ucho.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości