Jak zaczęła się ich przygoda z "W pustyni i w puszczy"?
O rolę Nel w "W pustyni i w puszczy" w 2001 roku starało się kilkanaście tysięcy dziewczynek z całej Polski. Casting wygrała wówczas 8-letnia Karolina Sawka, która jako dziecko nie zdawała sobie sprawy z tego, jak udział w produkcji wpłynie na jej późniejsze życie.
- Tata miał wtedy kamerę VHS i bardzo lubił zdjęcia analogowe. [...] Ja chętnie pozowałam i nagrywał mnie, więc miał co zaproponować jeśli chodzi o casting. [...] Tata wysłał całą kolekcję moich zdjęć i zaprosili mnie na casting do Warszawy - wspominała aktorka.
Adam Fidusiewicz wystąpił w filmie, gdy miał 14 lat. Zanim pojawił się na planie, przygotowywał się do wymagających scen na siłowni oraz trenując jazdę konną.
- Bardzo trudne rzeczy przeszliśmy, będąc tam 3 miesiące w pracy - codziennie po 12 godzin. Granie rozpaczy, bliskości, radości i to naprawdę chyba zbliża człowieka - stwierdził aktor.
Co słychać u Stasia i Nel z "W pustyni i w puszczy"?
Po premierze "W pustyni i w puszczy" drogi Adama i Karoliny się rozeszły. On zajął się pracą w serialu, modelingiem oraz tworzeniem treści do internetu, ona - skończyła szkołę, później studia aktorskie. Ostatecznie związana jest z ceramiką oraz teatrem. Mimo iż aktorski duet rzadko się spotyka do dziś czują się w swoim towarzystwie swobodnie.
- Ja mam z Adamem rodzaj więzi "ponad czasem". W momencie kiedy się odzywamy do siebie można pominąć smalltalk i od razu wchodzimy w głębsze tematy. Czuję ogromne zaufanie - dodała Karolina Sawka.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na Player.pl.
Zobacz także:
- Sekrety planu "W pustyni i w puszczy". Jak powstawał ten ikoniczny film?
- Nel z "W pustyni i w puszczy" wzięła ślub. Kim jest jej mąż?
- Karolina Sawka opublikowała odważne zdjęcie. Nel z "Pustyni i w puszczy" pokazała się topless
Autor: Zofia Wierzcholska
Źródło zdjęcia głównego: East News/Anita Walczewska