film

  film

  Czym aktor zachwycił reżysera?

  Weronika Rosati ma na swoim koncie film, w którym wystąpiła u boku Nicolasa Cage'a. Czego się od niego nauczyła i jak wspomina pracę na planie?

  Oto 8 wyjątkowych produkcji, które zachwycą widzów w każdym wieku.

  Do kin wszedł "Elvis", długo wyczekiwany film Baza Luhrmanna. Austin Butler, wcielający się w słynnego gwiazdora, w rozmowie z Anną Wendzikowską opowiedział o swojej przełomowej roli.

  "Elvis" zagościł na ekranach naszych kin. Na premierze pojawiło się wiele gwiazd. Jedną z nich była Paulina Gałązka, która opowiedziała o pierwszych wrażeniach po obejrzeniu tej widowiskowej produkcji. Czym zachwyciła się aktorka?

  Z czego zasłynął muzyk?

  Świat zachwyca się Austinem Butlerem, który w filmie "Elvis" wcielił się w główną postać. Na ekranie widać doskonale, że aktor jest stworzony do tej roli. O jego kreacji i przyszłości w świecie filmu opowiedziała w Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska.

  Agnieszka Woźniak-Starak pojawiła się na polskiej premierze filmu "Elvis". Choć prowadząca Dzień Dobry TVN nie jest fanką twórczości artysty, miała swój powód, by wybrać się na seans. Był nim oczywiście Austin Butler. Co powiedziała o aktorze?

  Elvis Presley jest ikona muzyki, którego nazwisko zna prawie każdy. Doczekał się on swojego święta, czyli Dnia Elvisa Presleya, który przypada 8 stycznia. Jest to też dzień jego urodzin i to wtedy fani hucznie obchodzą jego święto. Co warto wiedzieć o tym dniu?

  Paulina Krupińska-Karpiel pojawiła się na uroczystej premierze filmu "Elvis". Prowadząca Dzień Dobry TVN nie kryje, że jest ogromną fanką nie tylko twórczości artysty, ale także jego stylu. Jak zdradza, jej szafa jest równie kolorowa co sceniczne kreacje Presleya.

  Na ten film z niecierpliwością oczekiwali fani muzyki i Elvisa Presleya. Nareszcie nadszedł wielki dzień. 24 czerwca do kin trafiła produkcja "Elvis". Czego możemy się spodziewać? To barwna ilustracja kariery "Króla Rock and Rolla" oraz nieco ciemniejsze kulisy jego życia prywatnego.

  W ostatnim czasie media coraz częściej interesują się sylwetką Elvisa Presleya. Wszystko za sprawą filmu, który już 24 czerwca pojawi się w naszych kinach. Choć artysta swoją twórczością podbił serca wielu słuchaczy, jego życie prywatne wcale nie było tak kolorowe.

  W środę, 22 czerwca odbyła się polska premiera filmu "Elvis" opowiadająca historię króla rock'n'rolla, Elvisa Presleya. Na czerwonym dywanie nie zabrakło rodzimych gwiazd. Na ścianach pozowali m.in. Damian Michałowski, Katarzyna Zawadzka, Agnieszka Woźniak-Starak, Rafał Zawierucha, Paulina Krupińska-Karpiel. Jak wyglądali? Przyjrzeliśmy się ich stylizacjom.

  World Media Festivals jest wydarzeniem, podczas którego nagradzane są media z całego świata. W tegorocznej edycji TVN Warner Bros. Discovery zdobył aż 15 nagród, które trafiły do dziennikarzy. Podwójną nagrodę dostał Michał Przedlacki za swoje reportaże. 

  Jak wygląda jego amerykański sen?

  Cykl filmów o przygodach Ambrożego Kleksa jest dla wielu osób kultowy. Szczególnie wielką rolę odgrywa dla pokolenia wychowanego w czasach PRL-u. W Dzień Dobry TVN o fenomenie tej produkcji opowiedzieli piosenkarka i odtwórczyni roli Królowej Aby w filmie "Podróże Pana Kleksa" Małgorzata Ostrowska oraz aktor Misiek Koterski.

  Już za chwilę do kin trafi film, na który czekają wszyscy fani Rock and Rolla - "Elvis". W tytułową rolę wcielił się Austin Butler. Jak poradził sobie z tak dużym wyzwaniem?

  Z reżyserką Iryną Ciłyk o emocjach, jakie towarzyszyły jej podczas tegorocznego festiwalu i trwającej wojnie, rozmawiała reporterka Dzień Dobry TVN Anna Kowalska.

  Lily Mo Sheen jest na początku aktorskiej kariery i właśnie zagrała w filmie "Nieznośny ciężar wielkiego talentu", w którym wcieliła się w rolę córki Nicolasa Cage'a.

  "Johnny" to powieść inspirowana życiem ks. Jana Kaczkowskiego. W roli charyzmatycznego duchownego wystąpił Dawid Ogrodnik, który został poddany niesamowitej charakteryzacji. Zwiastun produkcji właśnie pojawił się w sieci.

  Nagrodzony Złotą Palmą w Cannes "Triangle of Sadness" (czyli "trójkąt smutku") atakuje świat mody, mediów społecznościowych i luksusu. W Dzień Dobry TVN o tej produkcji opowiedział jej reżyser Ruben Ostlund oraz aktorka Charlbi Dean.

  Naomi Watts należy do ścisłego grona hollywoodzkich gwiazd - była już 2-krotnie nominowana do Oscara. Teraz zagrała w najnowszym filmie Małgorzaty Szumowskiej. W Dzień Dobry TVN opowiedziała o ich współpracy.

  Miłośnicy filmów grozy mają powody do radości. W pierwszym tygodniu czerwca br. na ekranach polskich kin zagościła wyjątkowa produkcja. "Men" to zapadający w pamięć horror, który skłania do refleksji nad potęgą bolesnych wspomnień i wewnętrznego lęku.

  Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Karlowych Warach to nie lata atrakcja dla wszystkich miłośników kina. Każdego roku w ramach Konkursu Głównego uznani twórcy stają do rywalizacji o statuetkę Kryształowego Globusa. Organizatorzy 56. edycji wydarzenia zdecydowali, że o prestiżową nagrodę zawalczy między innymi obraz "Fucking Bornholm" w reżyserii Anny Kazejak.

  Statystyki pokazują, że w tym roku w Stanach Zjednoczonych więcej niepełnoletnich zginęło od broni palnej niż w wyniku wypadków samochodowych.

  Film Agnieszki Smoczyńskiej został na 75. Festiwalu Filmowym w Cannes nagrodzony owacją na stojąco. Krytycy mówią, że "The Silent Twins" nie daje o sobie łatwo zapomnieć. W Polsce produkcja ta będzie miała swoją premierę jesienią. Teraz jednak reżyserka opowiedziała o swoim dziele dla Dzień Dobry TVN.

  62. Edycja Krakowskiego Festiwalu Filmowego już wkrótce. Pokazy filmów z całego świata będzie można oglądać w kinach oraz online. Co się znalazło w programie edycji w 2022 roku? Kiedy odbędą się pokazy filmów? 

  75. Festiwal Filmowy w Cannes trwa do 28 maja. Podczas wydarzenia zaprezentowanych zostanie wiele wspaniałych filmów, a na czerwonym dywanie pokażą się największe światowe gwiazdy. Nie zabraknie również polskich akcentów.

  Miłośnicy dobrego humoru i nieprzeciętnej gry aktorskiej z niecierpliwością oczekiwali na premierę filmu "Boscy". Obraz w reżyserii Mariana Cohna i Gastóna Duprata miał swoją premierę 13 maja br. i natychmiast spotkał się z uznaniem widzów.

  "Jestem pod ogromnym wrażeniem tego, jaką jedność pokazaliście" - przyznał.