Seniorki założyły zespół taneczny i wygrywają turnieje. Jak wypadły podczas występu na żywo?

Senioritki w hiszpańskim tańcu
Źródło: Dzień Dobry TVN
Senioritki w hiszpańskim tańcu
Senioritki w hiszpańskim tańcu
Wpływ tańca na rozwój dziecka
Wpływ tańca na rozwój dziecka
6 letnia Martynka – wicemistrzyni świata w Jazz Mini
6 letnia Martynka – wicemistrzyni świata w Jazz Mini
15-letnia mistrzyni tańca współczesnego
15-letnia mistrzyni tańca współczesnego
Taniec jako pasja i sposób na życie
Taniec jako pasja i sposób na życie
Na czym polega terapia tańcem i ruchem?
Na czym polega terapia tańcem i ruchem?
High heels dance, czyli taniec na szpilkach
High heels dance, czyli taniec na szpilkach
Mistrzowski taniec na dzień dobry
Mistrzowski taniec na dzień dobry
„Usłyszeć taniec” – wyjątkowy pokaz stepowania
„Usłyszeć taniec” – wyjątkowy pokaz stepowania
„Usłyszeć taniec”, czyli mistrzowie stepowania
„Usłyszeć taniec”, czyli mistrzowie stepowania
Najstarsza z nich ma 73 lata. Połączyła je pasja do tańca i radość, którą czerpią z wielogodzinnych treningów. Senioritki, bo tak nazwały swój zespół, mogą pochwalić się wieloma osiągnięciami.

Zespół taneczny Senioritki - skład, treningi, założenia, występy

Reporter Dzień Dobry TVN, Marcin Sawicki, odwiedził położoną nieopodal Częstochowy wieś Kłomnice, by porozmawiać z Senioritkami - dojrzałymi kobietami, które połączyły siły i sześć lat temu stworzyły zgrany zespół taneczny. Panie trenują na co dzień w lokalnym ośrodku kultury, by następnie móc zaprezentować nabyte umiejętności podczas turniejów. Ćwiczą dwa razy w tygodniu po dwie godziny pod okiem choreografa, Piotra Ozgi. Żadna z kobiet nigdy wcześniej nie zajmowała się tańcem zawodowo

- Nie jesteśmy profesjonalistkami, jesteśmy amatorkami, których pasją jest taniec. To była moja inicjatywa, założyłam ten zespół. Bawimy się świetnie, a naszym hasłem przewodnim jest: “Nie rdzewiejemy” - opowiada przed kamerami założycielka grupy.

O ocenę zdolności Senioritek pokusił się ich instruktor, który przyznaje, że jego podopieczne długo nie mogły zaufać swoim możliwościom.

- Początki zawsze są trudne i dziewczyny musiały uwierzyć w to, co mogą zrobić i w to, co robią. Taniec jest ciężką pracą, ale dziewczyny dają sobie świetnie z tym radę - przekonuje ekspert.

Panie doceniają korzyści płynące z regularnej aktywności fizycznej i podczas wywiadu dla Dzień Dobry TVN zaznaczają, że ich główną motywacją do treningów jest to, by utrzymać w dobrej kondycji zarówno ciało, jak i umysł.

Osiągnięcia taneczne Senioritek

Członkinie zespołu Senioritki próbowały namówić mężczyzn do wstąpienia do formacji. Bezskutecznie. Na trening przyszedł zaledwie jeden pan, który zrezygnował z dalszej przygody tanecznej już po pierwszej próbie. Kobiety nie poddały się jednak i postanowiły same zawalczyć o dobrą pozycję w świecie tańca. Brały udział w kilku prestiżowych turniejach, gdzie święciły triumfy.

- Zajęłyśmy pierwsze miejsce w Oświęcimiu w Ogólnopolskim Konkursie Tańca Seniorów. Zajęłyśmy też pierwsze i drugie miejsce, rok po roku, w Skarżysku-Kamiennej - chwalą się w materiale Dzień Dobry TVN.

Jak Senioritki prezentują się na scenie w hiszpańskim tańcu i kolorowych strojach? Ich występ obejrzycie w naszym wideo.

Zobacz także:

Autor: Berenika Olesińska

Źródło: Dzień Dobry TVN

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości