konkurs

  konkurs

  Pod koniec stycznia w Raciborzu odbyły się zawody w breakingu, w których wzięło udział ponad 150 zawodników z Polski. Konkurs dość nieoczekiwanie wygrał niesamowity 11-letni junior, Alan Miczajka. Bboy Akro zgarnął tytuł Breakdance i Street Dance 2021. Umiejętności młodego adepta szkoły tańca są imponujące! Ale czy jest w stanie nauczyć podstaw breakingu naszych prowadzących?

  Wielkimi krokami zbliża się święto kina niezależnego - 13. Mastercard OFF CAMERA. Jedną z jego części jest Konkurs Polskich Filmów Fabularnych. O nagrodę Kulczyk Foundation będzie się ubiegać dziesięć najciekawszych rodzimych produkcji. O tym, do kogo trafi 100 tys. zł, zdecyduje międzynarodowe jury w składzie Paul Wesley, Margie Simkin i Oren Moverman.

  Wiki Science Competition to międzynarodowy konkurs, którego celem jest zgromadzenie zdjęć dokumentujących świat nauki. W wyniku tego na całym świecie co roku tysiące zdjęć zasilają Wikimedia Commons, poszerzając zasoby wolnej wiedzy. Tegoroczną edycję wygrała fotografia rodzącej dafni, czyli drobnego wodnego zwierzęcia z grupy wioślarek. Zwycięską pracę wykonał Marek Miś.

  Goście z całego świata, najciekawsze filmy roku, najwyższe nagrody w tej części Europy. Już 27 kwietnia rusza festiwal Netia Off Camera. O tym co nas czeka podczas tego święta filmowej różnorodności opowiedziały nam Alicja Myśliwiec i Małgorzata Szumowska.

  Brytyjski konkurs Top Model dla wielu stał się trampoliną do wielkiej kariery w modelingu. Do finału konkursu doszło aż kilka Polek. Czy między dziewczynami jest duża rywalizacja? Na co jury zwraca największą uwagę? Sprawdziła to dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Senkara.

  W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Annę Oliferuk i Violet Oliferuk. Polki zakwalifikowały się do światowego konkursu Top Model. Wielki finał odbędzie się 7 kwietnia w Londynie. Dziewczyny będą konkurować aż z trzydziestoma dziewięcioma kandydatkami z całego świata. Czym muszą się wykazać w finale konkursu? Polki mieszkają obecnie w Stanach Zjednoczonych. Za ocean wyemigrowały kilkanaście lat temu. Dlaczego zdecydowały się wyjechać z Polski? Jak zaczęła się ich przygoda z modelingiem?

  Konkurs scenariuszowy Script Pro jest najważniejszym konkursem dla scenarzystów na początku kariery. Jakie kryteria trzeba spełnić, aby wziąć udział w konkursie, a do tego zachwycić jury? Do kiedy można się zgłaszać? Na czym polega trudność pisania scenariuszy? Zapytaliśmy o to koordynatorkę konkursu Magdalenę Koszalińską i jurora Macieja Sobieszczańskiego.

  W tej szkole nie ma dzwonków, ławek i podręczników. Jedna z podwarszawskich szkół wygrała prestiżowy, międzynarodowy konkurs, który wyłania najlepsze innowacyjne szkoły na świecie. Jury z ponad 5 tysięcy zgłoszeń doceniło idę oddawania władzy uczniom. W tej szkole nauczyciele są dla uczniów partnerami, którzy motywują do działania. By przyjrzeć się temu z bliska, wybraliśmy się tam z naszą kamerą.