Zgłoś drużynę do XXVI edycji Pucharu Tymbark. "Z roku na rok jest ich coraz więcej"

Niebawem ruszają piłkarskie zmagania dzieci
Niebawem ruszają piłkarskie zmagania dzieci
Źródło: Dzień Dobry TVN
Trwają zapisy do XXVI edycji Pucharu Tymbark, czyli ogólnopolskiego, bezpłatnego turnieju piłkarskiego promującego ideę "piłki dla każdego". Do udziału można zgłaszać drużyny dziewcząt i chłopców w wieku 7-12 lat. O szczegółach dowiesz się w Dzień Dobry TVN.
Kluczowe fakty:
  • Zapisy do XXVI edycji Pucharu Tymbark zostały przedłużone do 19 lutego. Do turnieju można zgłaszać drużyny dziewcząt i chłopców w przedziale wiekowym 7-12 lat (roczniki 2014-2019).
  • Zgłoszenia mogą dokonać nauczyciele przedszkolni i szkolni (np. edukacji wczesnoszkolnej czy wychowania fizycznego), a także rodzice za zgodą dyrektora szkoły. Wystarczy wejść na www.puchartymbark.pl i zgłosić drużyny.
  • Puchar Tymbark to szansa na pierwszy krok do piłkarskiej kariery – połowa obecnej żeńskiej i męskiej reprezentacji to byli uczestnicy Pucharu Tymbark.

XXVI edycja Pucharu Tymbark - jak można zgłosić drużynę?

Puchar Tymbark to ogólnopolski bezpłatny turniej piłkarski, promujący ideę "piłki dla każdego" - niezależnie od płci, koloru skóry, sprawności fizycznej czy umiejętności. Inicjatywa przyczynia się do promowania zdrowych nawyków i aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży

W Dzień Dobry TVN nauczyciele wychowania fizycznego i trenerzy zwycięskiej drużyny w kategorii U-10 dziewczynek w XXV edycji Pucharu Tymbark Karolina Zasada i Marcin Białecki, opowiedzieli o szczegółach dotyczących zgłoszeń.

- Zostało mało czasu, bo do 19 lutego można zgłaszać drużyny, wchodząc na stronę internetową www.puchartymbark.pl. Tam mamy bardzo proste kroki, aby zarejestrować zespół, albo wcześniej zarejestrować siebie, jako trenera bądź opiekuna, [...] są to drużyny dziewczęce, chłopięce i mieszane, jak i łączone, my połączyliśmy dwie drużyny z dwóch szkół za zgodą dyrekcji - powiedziała Karolina Zasada.

- Drużynę mogą zgłosić nauczyciele wychowania fizycznego, trenerzy, ale też rodzice, za zgodą organu prowadzącego, czyli np. szkoły - dodał Marcin Białecki.

Zwycięzcy wezmą udział w spotkaniu z reprezentacją Polski

Jak zaznaczył Marcin Białecki, najważniejszą nagrodą jest udział w spotkaniu z reprezentacją Polski. - Można zadać kilka pytań, spotkać się z idolami - powiedział w Dzień Dobry TVN.

- Nasze dziewczynki to przeżyły, wspominały rozmowę z Robertem Lewandowskim, jak i również z innymi piłkarzami. Możliwość spotkania twarzą w twarz, otrzymanie autografu, to coś pięknego - tłumaczyła Karolina Zasada.

Zwycięzcy obejrzą na żywo mecz kadry narodowej oraz odbędą trening pod okiem szkoleniowców kadr młodzieżowych.

Oprócz tego każdy uczestnik turnieju, nawet na etapie gminnym czy powiatowym, otrzyma pamiątkowy medal, drużyna dyplom, natomiast nauczyciele certyfikat, potwierdzający zaangażowanie w promocję aktywności fizycznej wśród dzieci.

Wśród byłych uczestników Pucharu Tymbark jest m.in. Ewa Pajor. - Kobieca piłka rozwija się w ekspresowym tempie. Z roku na rok tych drużyn jest coraz więcej - dodał Marcin Białecki.

Więcej dowiesz się w materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na Player.pl.

Zobacz także: