seniorzy

  seniorzy

  Seniorzy, którzy decydują się skorzystać z pozornie atrakcyjnej oferty leczenia, narażają się na poważne problemy finansowe.

  - Zaczynają mówić do siebie, wymyślać przyjaciół - uświadamia psycholog Dominika Słomińska.

  W sieci pojawiło się wiele informacji programie 500 plus dla małżeństw. Miałoby to być dofinansowanie dla osób, które wytrwały w związku małżeńskim odpowiednio długo. Posłowie zajęli się petycją. Czy program 500 plus dla małżeństw wejdzie w życie? Ile miałoby wynieść dofinansowanie?

  Załatwianie spraw urzędowych bywa kłopotliwe. Przekonała się o tym pani Anna, która w wieku 85 lat wyemigrowała do Wielkiej Brytanii. Formularze przesyłane jej przez polskie biuro emerytalne mają stanowić podstawę do wypłaty świadczeń za granicą. Dopełnienie formalności wymaga jednak nie lada wysiłku.

  Choć w mediach społecznościowych króluje młodzież, to jednak starsze osoby nie zamierzają zostać w tyle.

  Prywatne ośrodki dla seniorów mają być gwarancją godnej starości. Niestety w przypadku pensjonariuszy, do których dotarli reporterzy programu "Uwaga! TVN", wyobrażenie o zapewnionej przez zakład opiece było jednak bardzo dalekie od rzeczywistości. Pan Władysław po kilku miesiącach pobytu w prywatnym domu seniora zdecydował się przerwać milczenie i opowiedzieć, czego doświadczył.

  Ile miała lat?

  Grupa seniorów z Nowej Zelandii założyła wyjątkowy klub. Członkowie stowarzyszenia spotykają się po to, by wspólnie celebrować ostatni etap życia i przygotować się do pożegnania z bliskimi.

  Czwartą dawkę szczepionki przeciwko Covid-19 od najbliższej środy będą mogły otrzymać osoby, które skończyły 80 lat.

  Sprawdź, kto może ubiegać się o świadczenie.

  W Zespole Dziennych Domów Pomocy w Poznaniu seniorzy szyją kolorowe poduszki. Do tej pory powstało ich już około 500. Małe, wielobarwne i mięciutkie są wprost stworzone do spania i przytulania. Dla kogo są robione?

  Mężczyzna zmarł po nieudanej reanimacji. Sprawę bada prokuratura.

  Irena Napierska pełni funkcję szefa kuchni w wyjątkowej restauracji. Z zaangażowaniem przygotowuje posiłki dla emerytów, którzy mają szansę integrować się przy wspólnym stole. Nieprzeciętne spotkania możliwe są dzięki inicjatywie Stowarzyszenia Aktywny Senior. "Gary Babci Krysi" to nie tylko smaczne dania przyrządzane na podstawie tradycyjnych przepisów, ale i szansa na ucieczkę przed samotnością i nawiązanie nowych przyjaźni.

  "Nie zgadzam się, żeby starość mnie dogoniła".

  Ta historia miłosna jest wzorem dla wszystkich, którzy na przekór modzie na krótkotrwałe związki pragną dożyć późnej starości z jednym człowiekiem.

  "Piękno nie kończy się po czterdziestce".

  Na co należy uważać?

  Jak wypadły podczas występu na żywo?

  Po świątecznym obżarstwie przychodzi czas, gdy trzeba się pozbyć zgromadzonych przez te kilka dni kalorii. W tym może pomóc speed-ball. Na czym polega ta gra? O tym w Dzień Dobry TVN opowiadali Andrzej Marie, zawodnik speed-ball, założyciel Klubu Sportowego Seniora ROYAL oraz Teresa Jaskuła, zawodniczka speed-ball, Członek Zarządu Klubu Sportowego Seniora ROYAL.

  Pani Daniela pojawiła się kilka tygodni temu w materiale Uwagi! TVN. Samotna, 80-letnia kobieta żyła w tragicznych warunkach i konflikcie z sąsiadami. Jak wyglądają jej święta?

  "Paczka Peretki" dotarła do kolejnych osób. Sylwia Peretti kolejny już rok wykazała się ogromnym sercem. W ramach swojej akcji, ponownie odpowiedziała na setki listów i potrzeb, od tych, o których nie zawsze ktoś pamięta. Reporter serwisu dziendobry.tvn.pl Oskar Netkowski pojechał wraz z gwiazdą do seniorów z Nowej Wsi pod Krakowem. Ich reakcje na podarunku wzruszają do łez.

  Redakcja Uwagi! TVN postanowiła przyjrzeć się pokazom, na które zapraszani są wyłącznie seniorzy. Stałym elementem prezentacji jest sprzedaż urządzeń o, jak się okazuje, mocno zawyżonych cenach. Kto stoi za tym wątpliwym moralnie biznesem?

  Pokazy mebli czy urządzeń RTV i AGD, organizowane wyłącznie dla osób starszych, często są sprawnie przeprowadzanymi manipulacjami. Przekonała się o tym reporterka programu Uwaga! TVN. Kim są ludzie, którzy po zawyżonych cenach sprzedają produkty seniorom?

  "Skrajnie wycieńczona i wyziębnięta nie mogła wydostać się z pułapki".

  Katarzyna Fetter założyła Klubokawiarnię Pora na Seniora, a wcześniej fundację o tej samej nazwie. Tworzy przestrzeń, w której osoby starsze mogą napić się kawy, porozmawiać, skorzystać z licznych aktywności, a wieczorami tańczyć jak za dawnych lat.

  PIT-0 dla seniorów w Polskim Ładzie. Ponadto podwyższona została kwota wolna od podatku. Kto zapłaci PIT-0 i będzie zwolniony z podatków? Czym jest PIT-0 dla seniorów?

  Różowa Skrzyneczka to coś, co może poprawić komfort życia wielu osób z problemem nietrzymania moczu. Pierwszy tego typu projekt pojawił się w Centrum Aktywności Międzypokoleniowej na Nowolipiu, lecz kolejne są już w planach. 

  Ministerstwo rodziny ostrzega seniorów przed podejrzanymi telefonami.

  Renta dożywotnia jest świadczeniem, o które ubiega się coraz więcej Polaków. Kto może je otrzymać i na czym dokładnie polega? Sprawdź, jakie warunki trzeba spełnić i jak oblicza się jej kwotę.

  Prezent dla 80-latki powinniśmy dobierać z wielką rozwagą. Przede wszystkim liczy się poważna rocznica urodzin i należy ten wyjątkowy dzień prawdziwie celebrować. Natomiast wiek jubilatki lub jubilata nie powinien nam przysłaniać jej/jego charakteru.