senior

  senior

  Leonid Stanisławski jest najstarszym tenisistą na świecie. Mężczyzna niedawno skończył 98 lat. Z powodu wojny w Ukrainie zmuszony był uciekać ze swojej ojczyzny. Gdy udało mu się bezpiecznie przedostać do Polski, w rozmowie z dziennikarzami zdradził, że ma marzenie, aby rozegrać mecz z Agnieszką Radwańską. Sportsmenka zareagowała na słowa pana Leonida i stawiła się na korcie.

  Na jednym z radomskich osiedli od ponad czterdziestu lat - bardzo prężnie - działa Klub Osiedlowy SM Ustronie. Jakie zajęcia oferuje? Kto może z nich korzystać? Dowiecie się tego z naszego materiału.

  W czasach szybkiego rozwoju technologii wiele osób, zwłaszcza seniorów, nie ma świadomości o ciągle powstających narzędziach ułatwiających codzienne życie. Tymczasem rozwiązania mobilne i różnego typu gadżety mogą wspierać zdrowy styl życia i łatwiejsze załatwianie wielu codziennych spraw. Seniorzy rzadko sami po nie sięgają, dlatego warto pomyśleć o takich rozwiązaniach, gdy chcemy obdarować bliską nam, starszą osobę.

  Artur F. i Piotr N. zostali zatrzymani przez policję. Funkcjonariusze są zdania, że mężczyźni odpowiadają za kradzież wartego 100 tysięcy złotych dzieła sztuki, które znajdowało się w warszawskim klasztorze jezuitów. Podczas dochodzenia wyszło na jaw, że 57-letni Artur F. jest byłym zakonnikiem i mężem 91-letniej kobiety. Sprawą zajęli się reporterzy programu "Uwaga! TVN".

  Wielu starszych i schorowanych rodziców powtarza, że jeśli nie ma się córki, to nie ma się dziecka. Podobnego zdania są panie Maria i Wiktoria, które ze względu na swój wiek i choroby potrzebują wsparcia najbliższych. Niestety, żadna z nich nie może liczyć na pomoc synów. Dlaczego mężczyźni mniej angażują się w opiekę nad leciwymi rodzicami? Zapytaliśmy o to psycholog, Katarzynę Kucewicz.