Styl życia

Czy każdy może spróbować swoich sił w tańcu mażoretkowym? "Mażoretki są bardzo popularne w Czechach, na Słowacji, ale i u nas w kraju"

Styl życia

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Mistrzowski taniec mażoretkowy
Mistrzowski taniec mażoretkowyDzień Dobry TVN
wideo 2/10

Taniec mażoretkowy to oryginalna forma sztuki z wieloletnią tradycją. Bogato zdobione stroje, precyzyjnie dopracowana choreografia i specjalne rekwizyty sprawiają, że coraz więcej młodych osób fascynuje się tą wyjątkową dyscypliną. W Dzień Dobry TVN przekonywały o tym trenerka zespołów mażoretkowych Marta Jabłońska oraz tancerka Izabela Borkowska.

Na czym polega taniec mażoretkowy?

Taniec mażoretkowy cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Nic w tym dziwnego, widok choreografii prezentowanej przez energiczne tancerki na scenie lub podczas paradnych defilad stanowi nie lada atrakcję dla publiczności, ale i dla osób pragnących spróbować swoich sił w tej wyjątkowej dyscyplinie.

- Geneza jest wojskowa, natomiast na ten moment można śmiało powiedzieć, że wygląda to zupełnie inaczej - zapewniła Marta Jabłońska, prezes zarządu Związku Sportowego Mażoretek. Dodała też, że w tańcu mażoretkowym niebagatelną rolę odgrywają rekwizyty, takie jak buława, batony czy flagi. To właśnie one stanowią o oryginalnym charakterze występów.

Taniec

Wpływ tańca na rozwój dziecka
Wpływ tańca na rozwój dziecka Dzień Dobry TVN
wideo 2/9

Taniec mażoretkowy od kulis

Praca z buławą, batonami i flagami wymaga wyjątkowego skupienia, jak również wprawy, którą można osiągnąć dzięki regularnym treningom. Przekonała się o tym Izabela Borkowska, która może poszczycić się tytułem mistrzyni Polski i wicemistrzyni świata w tańcu mażoretkowym.

- Moja siostra tańczyła i to mi się tak bardzo spodobało. Zainspirowała mnie i rozpoczęłam swoją przygodę z tańcem, która trwa do dziś - zdradziła utalentowana mażoretka.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/EastNews

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości