Styl życia

Mistrzyni świata w taekwondo o sportowej karierze i trudnym dzieciństwie

Styl życia

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Walka o lepsze życie
Walka o lepsze życie Dzień Dobry TVN
wideo 2/15

Natalia Rybarczyk jest jedyną Polką, której udało się zdobyć tytuł akademickiej mistrzyni świata w taekwondo. Ambitna sportsmenka może poszczycić się niejednym sparingowym sukcesem, ale spełnia się także jako bizneswoman, mówca motywacyjny i szczęśliwa mama dwójki dzieci. W Dzień Dobry TVN autorka książki "Walcz i wygrywaj" opowiedziała o trudnym dzieciństwie, miłości do ringu oraz godnej podziwu umiejętności stawiania czoła przeciwnościom losu.

Natalia Rybarczyk o sportowej karierze

Natalia Rybarczyk pochodzi z Wolsztyna. Właśnie tam utalentowana sportsmenka po raz pierwszy zetknęła się z koreańską sztuką walki, którą wykorzystała jako przepustkę do osiągnięcia sukcesu. Miała wtedy 17 lat i uparcie wierzyła, że uda jej się sięgnąć po tytuł mistrzyni.

- Wcześniej trenowałam piłkę ręczną przez 7 lat. Byłam kapitanem drużyny, ale okazało się, że nie wystarczy być najlepszym na boisku, żeby wygrywać całe mecze. W związku z tym postanowiłam znaleźć taką dyscyplinę, w której sukces będę mogła oprzeć tylko na sobie. Stąd to taekwondo - wyjaśniła Natalia Rybarczyk. Jak dodała, niezwykłą przygodę ze sportami walki rozpoczęła dość późno, jednak ani przez chwilę nie wątpiła w swoje możliwości.

- W wieku 7 lat byłam powołana do szkoły gimnastyki artystycznej, później do klas sportowych. Wiedziałam, że mam rozwiniętą sportową inteligencję, dlatego że we wszystkich zawodach mnie wystawiali i zawsze mi się "udawało" być na tych czołowych miejscach - wspominała akademicka mistrzyni świata w taekwondo.

Sport to zdrowie

Korfball – koedukacyjna dyscyplina sportu
Korfball – koedukacyjna dyscyplina sportuDzień Dobry TVN
wideo 2/14

Natalia Rybarczyk i jej walka o lepsze życie

Sport to niejedyna aktywność, w której Natalia Rybarczyk odnalazła swoje powołanie. Mistrzyni świata w taekwondo na co dzień spełnia się jako dumna mama dwójki dzieci, nie stroni też od rozmaitych wyzwań zawodowych. Prowadzi własną firmę, próbuje swoich sił jako mówca motywacyjny, kończy też trzeci kierunek studiów. Wiedza i doświadczenie, które udało jej się zdobyć na przestrzeni ostatnich lat, zostały spisane na kartach książki o wymownym tytule "Walcz i wygrywaj".

Ambitna sportsmenka nie ukrywa, że jako mała dziewczynka musiała zmierzyć się z licznymi przeciwnościami losu. Trudne doświadczenia nie odebrały jej jednak wiary w marzenia. Przeciwnie, stały się swoistą zachętą do podjęcia walki o lepszą przyszłość.

- Ja, moje rodzeństwo i mama mieszkaliśmy z ojcem do mojego 7. roku życia. On był niestety alkoholikiem, hazardzistą, też przemocowcem, więc wczesne lata dzieciństwa były bardziej skropione łzami. Często nie mieliśmy co jeść - przyznała Natalia Rybarczyk. Podkreśliła też, że złe chwile zmotywowały ją do ciężkiej pracy i realizacji wyznaczonych celów.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości