Jak kobiety wzajemnie się wspierają i inspirują? "Wszystko zaczęło się od spódnicy"

Jak wspierają się kobiety?
Źródło: Dzień Dobry TVN
My kobiety - jak możemy się wspierać?
My kobiety - jak możemy się wspierać?
Najbardziej wpływowe kobiety według Forbes
Najbardziej wpływowe kobiety według Forbes
"Inspirujące kobiety": Elena Pawęta
"Inspirujące kobiety": Elena Pawęta
"Inspirujące kobiety" Natasza Parzymies
"Inspirujące kobiety" Natasza Parzymies
Inspirujące kobiety. Michalina Kulczykowska z fundacji Dajemy Dzieciom Siłę
Inspirujące kobiety. Michalina Kulczykowska z fundacji Dajemy Dzieciom Siłę
Kobiety szukają miejsc, w których mogą wspólnie tworzyć, szukać sposobów na rozkręcenie biznesu, czy odpoczywać. Jak wspierają się nawzajem? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Magdaleną Grzebałkowską, Ewą Winnicką, Ewą Gadomską oraz Joanną Ziemlewską-Wieczorek.

Siła jest kobietą

Reporterki Magdalena Grzebałkowska i Ewa Winnicka są twórczyniami podcastu "Jak się starzeć bez godności?". Skąd pomysł na taką nazwę? - Bo to jest fantastyczna definicja, która jest niezdefiniowana - co to znaczy bez godności? Czy bez godności to starzeć się tak, żeby nie godzić się z tym, że jest upływ czasu, robić sobie operacje plastyczne, ubierać się w sposób absolutnie nietypowy, czy bez godności to jest pójść z rzeką, z nurtem. [...] To próbujemy rozwikłać w naszym podcaście - mówiła w Dzień Dobry TVN Magdalena Grzebałkowska, reporterka.

Czy kobiety w naszej kulturze w ogóle mogą się starzeć? - [...] Myśmy z Ewką właśnie tego nie wiedziały. Jest szkoła rodzenia, jest szkoła, która uczy liczenia, jest szkoła śpiewu, jest szkoła jazdy na łyżwach, a gdzie są szkoły starzenia? Nasze społeczeństwo ogólnie się starzeje [...] jesteśmy kobietami, którym nikt nie powiedział, co nam wolno, czego nie wolno [...]. Zastanawiamy się w tym naszym podcaście, co to znaczy starzeć się, uczymy się tego [...] - dodała Magdalena Grzebałkowska.

- Ta nazwa "Jak się starzeć bez godności?" świetnie brzmi i to był też jeden z powodów, dla których nasz podcast tak się nazywa. [...] Sarkazm i poczucie humoru to jest coś, co jest taką moją bronią i sposobem, w jaki radzę sobie z rzeczywistością. Kiedy zaczęłyśmy gadać do siebie, trochę bez sensu [...], ale okazało się, że to ma jakiś gigantyczny oddźwięk. Piszą do nas kobiety, które mówią, że właśnie na nas czekały [...] - mówiła Ewa Winnicka, reporterka.

Kręgi Kobiet. Jak wspierają się kobiety?

Joanna Ziemlewska-Wieczorek jest administratorką grupy Krąg Kobiet Twórczych i działaczką w Kręgach Kobiet. - Wszystko zaczęło się od spódnicy - kręgu spódnicowego. Ta spódnica sprowokowała do tworzenia [...] jest takim czynnikiem aktywującym tworzenie. Z tego kręgu pojawił się Krąg Kobiet Twórczych - mówiła. Co ciekawe, w tym kręgu są także mężczyźni. - [...] Mężczyźni są jak najbardziej pożądani. Ponieważ mają swoje kobiety, oni kochają kobiety i oni prawdopodobnie dla swoich ukochanych chcieliby nabyć dzieło stworzone przez inną twórczą kobietę. Uznałam, że to jest doskonała okazja, żeby twórczość otwierała nas na siebie - mówiła Joanna Ziemlewska-Wieczorek.

Kobiety stara się inspirować także Ewa Gadomska, twórczyni dochodowych biznesów. - Staram się dawać kobietom taką pewność siebie biznesową, tzn. układamy im biznes od początku. Dajemy im poczucie, nie tylko poczucie, ale i niezależność finansową w pewnym sensie, ponieważ przychodzą do mnie [...] kobiety, które mają niesamowite pomysły biznesowe. Wtedy często przychodzą do mnie albo na samym początku biznesu, albo w trakcie budowania, rozbudowywania tego biznesu. To jest niesamowite, że mężczyźni też się pojawiają. [...] To, z czym do mnie kobiety przychodzą najczęściej, to jest taka potrzeba podzielenia się swoim pomysłem i też otrzymania takiego wsparcia [...] - dodała.

Z jakimi niesamowitymi pomysłami na biznes przychodzą do niej kobiety? Dowiecie się tego z dalszej części nasze rozmowy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości