Wykonuje makijaż kobietom ze zdeformowanymi twarzami. Jego metamorfozy to arcydzieła

Metamorfoza klientki Anara Agakishieva
Metamorfoza klientki Anara Agakishieva
Źródło: Archiwum prywatne/Instagram @anar_agakishiev
Wizażysta Anar Agakishiev przy pomocy pędzla i kosmetyków dodaje kobietom pewności siebie. Trafiają do niego klientki, które zmagają się z poważnymi problemami skóry, są po wypadkach, mają za sobą traumatyczne historie, o których często, nawet nie chcą mówić. Dzięki jego umiejętnościom mogą znów na siebie spojrzeć w lustrze. Bez kompleksów. - Moja praca daje mi bodziec do działania – przekonuje w rozmowie z serwisem dziendobry.tvn.pl.

Makijaż, który pomaga kobietom

Makijaż pomaga nie tylko wyeksponować urodę, zamaskować niedoskonałości cery, ale i sprawić, żebyśmy poczuły się piękne. Natomiast wizażysta Anar Agakishiev wykonując swoją pracę, poszedł o krok dalej. Pod jego pędzel trafiają bowiem kobiety ze zdeformowanymi twarzami, którym pomaga wyleczyć się z kompleksów. Część jego klientek została skrzywdzona w wieku dziecięcym, niektóre zostały poparzone. Są i takie, które nie są w stanie opowiedzieć o swojej traumatycznej historii.

Anar chce pomóc tym kobietom i umocnić je w poczuciu własnej wartości. "Naprawdę marzę, aby ludzie, którzy noszą ślad nieszczęścia na swoim wyglądzie, byli zawsze kochani i akceptowani przez społeczeństwo takimi, jakimi są"– przekonywał w jednym z postów.

Zobacz wideo: Tajniki makijażu

Tajniki makijażu

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news
Jak odmłodzić skórę makijażem?
Jak odmłodzić skórę makijażem?
Makijaż na Carrie Bradshaw
Makijaż na Carrie Bradshaw
Makijaż dla dojrzałej cery
Makijaż dla dojrzałej cery

Anar Agakishiev w rozmowie z dziendobry.tvn.pl zaznaczył, że bardzo łatwo pracuje się z piękną skórą o idealnych rysach, ale on nie lubi wybierać łatwej drogi.  - Postanowiłem spróbować swoich sił ze zdeformowanymi twarzami, z tymi, którzy mają oparzenia na twarzy itp. Tak się złożyło, że dobrze mi to wychodzi – tłumaczył. – Moja praca daje mi bodziec do działania.  Powiedzieć, że sprawia mi przyjemność, to jak nic nie mówić. Po prostu oddycham swoją pracą – dodał.

Metamorfoza kobiet jest formą niespodzianki. - Nie pokazuję im procesu pracy. Nie widzą też siebie w lustrze. Dopiero po skończeniu pracy i włączeniu aparatu widzą efekt. Ich reakcje możecie zobaczyć na moim profilu na Instagramie – zaznaczył makijażysta w rozmowie z dziendobry.tvn.pl. Na zamieszczonych nagraniach nie brakuje podziękowań, łez i wzruszeń:

Jak podkreślił wizażysta, do wykonania makijażu używa różnych produktów takich marek jak: MAC, Make up Forever, Sephora, Huda Beauty i inne. By uzyskać pożądany efekt, potrzebuje wiele czasu. - Praca z każdym klientem zajmuje dużo czasu, do 4-5 godzin - dopowiedział.

Zobacz wideo: Magda Pieczonka o trendach w makijażu na 2022 rok

Magda Pieczonka o trendach w makijażu na 2022 rok

Spektakularne metamorfozy

Anar Agakishiev zajmuje się nie tylko kobietami ze zdeformowanymi twarzami. Ochoczo wykonuje też makijaż odmładzający, maskujący niedoskonałości czy wieczorowy. Ma bogate portfolio, a jego umiejętności zostały docenione przez czołowe gwiazdy Azerbejdżanu i nie tylko. W 2011 współpracował z Sofią Nizharadze, wokalistką reprezentującą Gruzję w Eurowizji. 

Anar Agakishiev - kim jest?

Anar Agakishiev urodził się w 1984 roku w stolicy Gruzji. Od najmłodszych lat interesował się modą, ale rodzina zasugerowała mu, żeby wybrał się na medycynę. I tak też zrobił. Zdał na uniwersytet medyczny, ale później przerwał naukę. W 1999 roku rozpoczął pracę jako fryzjer, pragnąc zobaczyć każdą kobietę piękną i zadbaną. Następnie zaczął eksperymentować z makijażem. W Moskwie podjął prywatne lekcje z obu dziedzin. Uczestniczył w kursach i w warsztatach: w Niemczech, we Włoszech i Hiszpanii. Zdobył wiele dyplomów i zwyciężył liczne konkursy. Dziś jest rozpoznawalnym wizażystą i stylistą fryzur, który współpracuje z gwiazdami. Jego profil na Instagramie obserwuje 1,4 mln osób.

Zobacz też:

Porady makijażowe
Porady makijażowe

Autor: Dominika Czerniszewska

Źródło zdjęcia głównego: Archiwum prywatne/Instagram @anar_agakishiev

podziel się:

Pozostałe wiadomości