wsparcie

  wsparcie

  W związku z wprowadzeniem tarczy antyinflacyjnej możliwe będzie uzyskanie dodatku osłonowego. Ma on na celu wsparcie finansowe osób, które mają niskie dochody oraz ochronę gospodarstw domowych przed tzw. ubóstwem energetycznym. Aby uzyskać dofinansowanie, konieczne będzie złożenie odpowiedniego wniosku w konkretnym terminie. 

  Pani Aurelia jest 83-letnią wdową z bogatą przeszłością nowotworową, która uczy empatii. Od najmłodszych lat pomaga z dobroci serca, a ostatnio przekazała 150 tys. złotych Fundacji TVN, która wraz z Centrum Zdrowia Dziecka buduje nowoczesne Centrum Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży. - Zawsze mówię, że należy się cieszyć tym, że możemy pomagać - mówi w cyklu "Siła jest kobietą".

  W XXI wieku coraz więcej kobiet poszukuje dla siebie przestrzeni. Jedne wybierają zajęcia jogi, drugie wolą babskie spotkania przy winie, a trzecie - uczestniczą w kobiecych kręgach. O tęsknocie za siostrzeństwem i odkrywaniu swojej kobiecości rozmawiamy z psycholożką Katarzyną Gwiazdowską.

  Z raportu CBU z 2020 roku wynika, że poziom uprzedzeń wobec osób homoseksualnych wśród mieszkańców wsi i mniejszych miast jest niezmienny. Z tego powodu osoby o innej orientacji niż heteroseksualna, decydują się na wyjazd do dużych miast. W takiej sytuacji byli uczestnicy programu "Prince Charming", Mateusz Kozioł i Oliwer Kubiak. W Dzień Dobry TVN opowiedzieli o swoich przeżyciach, a Patrycja Wonatowska o tym, skąd biorą się uprzedzenia wobec inności. 

  Chęć posiadania własnego mieszkania wiąże się z ogromnym wydatkiem. Dlatego wielu Polaków decyduje się zaciągać w tym celu kredyty, często na kilkadziesiąt kolejnych lat. Część jednak nie może sobie pozwolić nawet na takie rozwiązanie. W sobotę, 15 maja polski rząd ogłosił społeczno-gospodarczy program Polski Ład, który dotyczy 5. obszarów, w tym mieszkaniowego. Kto i jaką pomoc będzie mógł uzyskać?

  Zdrada, żałoba, rozwód – to tylko kilka z wielu trudnych sytuacji, z którymi zmagamy się my i nasi najbliżsi. Jak dodawać otuchy i samemu ją znaleźć? O tym rozmawiamy z Dominiką Słomińską – psycholożką, autorką książki "Słowa, które dają oparcie".

  Joanna Damięcka w mediach społecznościowych pochwaliła się fanom, że zdała egzamin na prawo jazdy w kategorii C+E, czyli na ciężarówki z naczepami. Jak sama podkreśla, kategoria E bardzo długo chodziła jej po głowie, marzenie ostatecznie udało się spełnić. Komu pani Joanna dedykowała zdany egzamin i jaką rolę odgrywały w przedsięwzięciu dzieci, Matylda i Mateusz Damięccy?

  W piątek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego podało, że 2064 podmioty otrzymają pomoc finansową w ramach Funduszu Wsparcia Kultury (FWK) na bieżącą działalność muzyczną, teatralną i taneczną, a także utrzymanie miejsc pracy. W sieci rozgorzała dyskusja o wysokości dotacji. Jednym z beneficjentów miał być Kamil Bednarek, który zdecydował się zabrać głos w sprawie. Sprawę pomocy skomentował również Kult. Z powodu kontrowersji resort kultury w niedzielę wstrzymał realizację wypłat.

  Czas pandemii, szczególnie wtedy, gdy wszyscy musieliśmy zostać w domach, był trudny dla każdego z nas. Niezwykle ciężkie były to chwile dla osób starszych, które nierzadko są samotne, a koronawirus całkowicie uniemożliwił im bezpośrednie kontakty z innymi. Właśnie z myślą o nich powstał Telefon Wsparcia dla Seniorów. Ta jedyna w swoim rodzaju akcja nadal jest bardzo potrzebna. Stoją za nią dwie niezwykłe kobiety - Janina Piwowarczyk i Ewa Kulisz, z którymi rozmawialiśmy w naszym programie.