pomoc

  pomoc

  Co trzecie małżeństwo zawarte w tym roku się rozpadnie. Tak przewidują statystyki. Rozwód zazwyczaj wiąże się z wielkim cierpieniem, które zdaniem specjalistów można porównać do żałoby. O tym, jak sobie radzić ze złamanym sercem oraz kiedy jest dobry czas na nowy związek opowiedziały w Dzień Dobry TVN Katarzyna Malinowska, life coach oraz Monika Pryśko, blogerka i redaktorka, która pomaga kobietom po rozstaniu. 

  Katarzyna Wachocka to elegancka, atrakcyjna i pewna siebie kobieta. Nieprzeciętne ambicje i ciężka praca pozwoliły jej osiągnąć status, zapewniający spokojne życie na wysokim poziomie. Bez przeszkód mogłaby cieszyć się pozbawioną trosk codziennością, którą tak chętnie promuje się obecnie w mediach społecznościowych. Pewnego dnia postanowiła jednak sprzeciwić się wszechobecnej znieczulicy społecznej i zajęła się wyjątkową działalnością charytatywną. W natłoku rodzinnych i zawodowych obowiązków znajduje czas na to, by pochylić się nad nieszczęściem osób, które pozbawione są dachu nad głową i nie mają środków na to, by godnie żyć.

  Dziennikarka Jagoda Grondecka, która od września 2020 r. mieszkała w Kabulu wróciła do Polski wraz z grupą Afgańczyków. O tym, jak przebiegała ewakuacja, z jakimi trudnościami musiała się zmierzyć, opowiedziała w Dzień Dobry TVN. - Osoby, które nie miały dokumentów na to, że czekają na jakikolwiek lot, były brutalnie rozpędzane przy pomocy karabinów, biczy - mówiła.

  Dawid Kwiatkowski 18 sierpnia podczas Top of the Top Sopot Festival odebrał statuetkę Bursztynowego Słowika. Artysta pokusił się o przemówienie, w którym tajemniczo przyznał, że do momentu, w jakim obecnie się znajduje, doprowadził go Bóg. O wierze, terapii oraz wpływie pandemii na życie artystyczne z wokalistą porozmawiał Mateusz Hładki.

  Idea pomagania innym przekazywana jest w naszej kulturze zazwyczaj już we wczesnym dzieciństwie, przez rodziców, wychowawców, nauczycieli, także przez księży czy katechetów. Już od najmłodszych lat słyszymy, że warto pomagać, że tak "po prostu trzeba". Dlaczego warto pomagać innym? Korzyści jest co najmniej kilka.

  W 2021 roku Fundacja TVN świętuje swoje 20. urodziny i rozpoczyna kolejny ważny projekt – budowę Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży. Zbiórkę funduszy na inwestycję wspiera kampania #zdrowiewgłowie, w którą zaangażowały się największe polskie gwiazdy. Spełniający światowe standardy ośrodek zostanie oddany do użytku pod koniec 2023 roku. Wartość inwestycji wyniesie 26 milionów złotych.

  Trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,2 nawiedziło Haiti, które spowodowało olbrzymie zniszczenia. Zginęły co najmniej 304 osoby, ponad 1800 zostało rannych, a setki uważa się za zaginione. Premier Haiti Ariel Henry ogłosił stan wyjątkowy. Liczne kraje oferują pomoc dla Haiti.

  Wirginia Szmyt, znana jako DJ Wika, to najstarsza w Polsce DJ-ka. Dziś ma 83 lata, a z wykształcenia jest pedagogiem specjalizującym się w trudnej młodzieży. Była również żoną dyplomaty i mieszkała wiele lat za granicą, w Szwajcarii. Jest pomysłodawczynią Parady Seniorów. Inspirująca i łącząca pokolenia DJ Wika teraz przeciera kolejne szlaki i występuje w teledysku muzycznym.