pomoc

  Daniel Kasprowicz wybudował szpital na Madagaskarze, by nieść pomoc niedożywionym dzieciom i kobietom w ciąży. Dzięki jego staraniom mieszkańcy jednego z najbiedniejszych krajów w Afryce zyskali szansę na poprawę warunków życia.

  W Polsce 84 proc. kobiet doświadczyło przemocy seksualnej w przestrzeni publicznej. Niestety tylko w 41 proc. przypadków ktoś okazał im wsparcie. Osoby będące świadkami molestowania nie wiedzą bowiem, jak reagować w takich sytuacjach. Z tego względu powstała akcja "Stand up - sprzeciw się molestowaniu w miejscach publicznych". Więcej o darmowych szkoleniach opowiedzieli w Dzień Dobry TVN Urszula Nowakowska - prezeska Centrum Praw Kobiet oraz Mateusz Banasiuk – aktor, ambasador akcji StandUp.

  Nie sposób wyobrazić sobie gotowania bez soli. Gdzie jeszcze jest wykorzystywana?

  Tak było w przypadku kucharza Patryka Galewskiego.

  Zobacz, jak można pomóc chłopczykowi.

  "Jeśli nic nie zrobimy, możemy być pociągnięci do odpowiedzialności karnej".

  Sprawdź, na czym polega metoda "wieszaka ortograficznego".

  Ludzie szukają oszczędności, gdzie tylko jest to możliwe.

  Jej społeczna postawa budzi szacunek u przyjaciół i sąsiadów.

  Od 1 września zamyka się oddział psychiatryczny dla młodzieży w uzdrowiskowym szpitalu w Konstancinie-Jeziornie – informuje radio TOK FM. Obecnie na terenie placówki przebywają pacjenci po próbach samobójczych. Co się z nimi stanie?

  31 października na antenie TVN pojawi się pierwszy odcinek 5. sezonu "Totalnych Remontów Szelągowskiej". Na tapetę weźmie nie tylko mieszkania, ale i domy. Komu tym razem pomoże Dorota?

  Dlaczego Polki wciąż muszą mierzyć się ze szkodliwymi stereotypami związanymi z byciem mamą?

  Krystian Machnik do Strefy Wykluczenia jeździ od 2013 roku, zaś od 5 lat cyklicznie pomaga Samosiołom, czyli ostatnim mieszkańcom wiosek wokół Czarnobyla i Prypeci. Wraz z polską ekipą organizują dla potrzebujących ubrania, koce, jedzenie, ale także słuchają ich wspomnień. Nie inaczej było po wybuchu wojny w Ukrainie. Jak wygląda pomoc humanitarna w strefie wykluczenia? O tym opowiedzieli Amadeusz Kocan, który był na pierwszej, najpilniejszej wyprawie w maju i Krystian Machnik, który właśnie powrócił z czwartej akcji organizowanej w czasie wojny.

  Anna Kalczyńska chętnie korzysta z mediów społecznościowych. Za ich pośrednictwem dzieli się z internautami ważnymi wydarzeniami ze swojego prywatnego życia. W jednym z ostatnich wpisów opowiedziała o niezwykłej postawie swoich córek, która napawa ją dumą. Czym dziewczynki zasłużyły sobie na uznanie?

  Iga Świątek to młoda tenisistka, która przeszła do historii jako pierwsza Polka z tytułem liderki światowego rankingu. Liczne sukcesy, to sprawa nie tylko talentu, ale także regularnych treningów i ogromnej determinacji. O tym jak sportsmenka radzi sobie z presją i hejtem oraz jakie plany ma na kolejne turnieje, opowiedziała podczas rozmowy z dziennikarką TVN24.

  Już po raz piąty, dzięki działalności Fundacji Muszkieterów, dzieci z rodzin niezamożnych spędzają beztroskie wakacje - odwiedziła je Dorota Gardias. Jakie atrakcje czekają na dzieci, które wyjeżdżają na letni wypoczynek dzięki zaangażowaniu pracowników tej organizacji?

  Gabriela Kamińska jako osoba wrażliwa na ludzkie cierpienie postanowiła wykorzystać swoje zdolności w pomocy potrzebującym. Daje pacjentom po wypadkach i nowotworach nie tylko nowe twarze i kończyny, a Amazonkom - piersi, ale przede wszystkim nadzieję. - Zajmuję się osobami cierpiącymi z widocznymi ubytkami - przyznaje w cyklu "Siła jest kobietą".

  Oprawca rzucił się pod pociąg, a jego ofiara jest przykuta do łóżka i walczy o powrót do zdrowia.

  Uczniowie z prawie wszystkich kontynentów świata zjednoczyli się w akcji pokojowej zainicjowanej przez nastolatki uczące się w warszawskim liceum i nagrały swoją wersję znanego na całym świecie utworu "We are the World".

  "Ma pozwolić im odpocząć i pomóc zapomnieć".

  Jerzyk ma zaledwie lata, a już toczy trudną walkę z chorobą nowotworową. U chłopca lekarze stwierdzili dysplazję i padaczkę, a z czasem wykryli glejaka mózgu. Diagnoza niesie za sobą konieczność wykonania kosztownej operacji w niemieckiej klinice. Trwa zbiórka pieniędzy na ten cel. Zobacz, jak możesz pomóc.

  Dziecko podarowało jej wyjątkowy prezent.

  Artysta dzieli się efektami swoich prac w mediach społecznościowych.

  Jego reakcja była natychmiastowa.

  "Tutaj biegasz, by zorganizować zapasy, a tam ludzie giną".

  Do niecodziennej sytuacji doszło w Ostrowie Wielkopolskim.

  Dziewczynkę przetransportowano do tarnowskiego szpitala.

  Do skandalicznego wydarzenia doszło w Bytowie. Fundacja Nasze Futrzaki zawiadomiła policję i straż pożarną. Zwierzę było odwodnione.

  Poznaj porady policjantki.

  Sytuacja finansowa wielu Polaków staje się coraz bardziej dramatyczna.