W tęczowych strojach promują równość i tolerancję. "Wszystkie różnorodności mają prawo do tego, żeby żyć"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Tęczowe seniorki
Tęczowe seniorki
Fit Oldboy udowadnia, że seniorzy też mogą być w świetnej formie
Fit Oldboy udowadnia, że seniorzy też mogą być w świetnej formie
Kuchnia babci Krysi
Kuchnia babci Krysi
Silver influencerzy idą jak burza
Silver influencerzy idą jak burza
Do spania i przytulania - seniorzy szyją poduszki dla dzieci z Ukrainy
Do spania i przytulania - seniorzy szyją poduszki dla dzieci z Ukrainy
Obok ich działalności trudno jest przejść obojętnie. Tęczowe Seniorki biorą udział w rozmaitych wydarzeniach społeczno-kulturalnych, czytają dzieciom bajki z ważnym przesłaniem i podbijają media społecznościowe, a wszystko to w ramach propagowania równości i tolerancji. W Dzień Dobry TVN rezydentki fundacji Barak Kultury opowiedziały o swojej niezwykłej misji.

Tęczowe Seniorki i ich wyjątkowa działalność

Tęczowe Seniorki to energiczne kobiety po sześćdziesiątce, które z godną podziwu gorliwością starają się przełamywać stereotypy. Rezydentki fundacji Barak Kultury na każdym kroku udowadniają, że głos mniejszości ma ogromną wartość. Można je spotkać między innymi na marszach równości.

- Ja mam skończone 75, a rocznikowo 76 lat (...). Osoby w naszym wieku, takim dość zdecydowanym i doświadczonym, kojarzą się z brakiem tolerancji, zaściankowością, przaśnością. Chciałyśmy pokazać, że wszystkie różnorodności mają prawo do tego, żeby żyć - wyjaśniła jedna z członkiń grupy, Barbara Fiałkowska.

Jakim wyzwaniom stawiają czoła Tęczowe Seniorki?

Tęczowe Seniorki aktywnie działają na rzecz społeczności LGBT. Wyróżniają się uśmiechem, niespotykaną energią, ale i charakterystycznymi strojami. Każda z nich może poszczycić się uniformem w przykuwającym uwagę kolorze.

- Nadążamy za modą, jesteśmy monochromatyczne - stwierdziła Barbara Fiałkowska.

Codzienność fundacji rezydentek fundacji Barak Kultury przepełniona jest wieloma wyzwaniami. Czytanie dzieciom pouczających bajek i udział w różnorodnych happeningach to tylko niektóre z nich.

- Jest tu dużo pracy, takiej koncepcyjnej. Zastanawiamy się, co można zrobić w ramach danego wydarzenia (...). Dostajemy dużo telefonów, dostajemy dużo wiadomości (...). Swego czasu Seniorki zrobiły karierę na TikToku - zdradził współkoordynator Tęczowych Seniorek, Mateusz Gruchot.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Magdalena Brzezińska

Reporter: Radosław Męczykalski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości