Tęczowy Piątek, święto młodych osób LGBT+, wraca do polskich szkół w nowej odsłonie. 25 października uczniowie z całego kraju organizują wydarzenia promujące różnorodność i wzajemne wsparcie, a tegoroczna edycja przebiega pod hasłem: "Budujmy mosty różnorodności". Jak będzie wyglądał Tęczowy Piątek po ubiegłorocznej zmianie władzy? O tym opowiedział Dominik Kuc z Fundacji GrowSpace w rozmowie z redaktorką dziendobry.tvn.pl Zofią Wierzcholską.
Mimo osoby należące do społeczności LGBT+ zyskują coraz więcej praw, to wciąż jest jeszcze wiele do robienia. Ci, którzy walczą, aby w naszym kraju żyło im się lepiej i bezpiecznej mają szansę otrzymać Korony Równości. Co to za nagroda?
Studio Dzień Dobry TVN wypełniło się kolorami. A to wszystko za sprawą Tęczowych Seniorek - wyjątkowych kobiet, które propagują równość wszystkich ludzi bez względu na wiek, płeć czy orientację seksualną.
O tym w kąciku show-biznesowym Dzień Dobry TVN opowiedziała Sandra Hajduk-Popińska.
Obok ich działalności trudno jest przejść obojętnie. Tęczowe Seniorki biorą udział w rozmaitych wydarzeniach społeczno-kulturalnych, czytają dzieciom bajki z ważnym przesłaniem i podbijają media społecznościowe.
"Powoli robiłem kroki, by sprawdzić, z czym mi dobrze".
Wiadomość przekazał w mediach społecznościowych Magazyn "LGBTQIA Replika".
USA wydały pierwszy paszport zawierający dodatkowe oznaczenie płci dla osób niebinarnych - poinformował w środę 27 października rzecznik Departamentu Stanu Ned Price. - Mamy nadzieję oferować tę opcję dla wszystkich ubiegających się - zapowiedział.
Andrzej Piaseczny zaprezentował na antenie Dzień Dobry Wakacje teledysk do piosenki "Miłość". Utwór ten jest szczególnie ważny dla artysty, gdyż to właśnie za pomocą muzycznego przekazu wokalista dokonał coming outu. Co chciał pokazać w klipie? "Miłość nie zna granic, ale granice państwa znają" - powiedział.
Kayah i Nick Sinckler podbijają teraz stacje muzyczne z piosenką "Kochaj różnym być". Ich niezwykły duet to zaproszenie do wspólnego świętowania miłości, różnorodności i wewnętrznej siły. Przebojowy utwór niesie za sobą bardzo ważne przesłanie.
Co czwartek te babcie wychodzą na warszawskie ulice, a konkretnie, stoją przy rondzie Rondo Charles’a de Gualle’a, by głosić ważne idee. Polskie Babcie to spontaniczny ruch grupy kobiet, które w imieniu najmłodszych obywateli walczą o równość, akceptację i lepszą przyszłość.
8 marca polskie kobiety po raz kolejny wyszły na ulice, aby walczyć o swoje prawa. Wśród protestujących znaleźli się: Martyna Wojciechowska, Anja Rubik, Małgorzata Szumowska, Maja Ostaszewska i Michał Piróg. Dlaczego postanowili przyłączyć się do manifestacji? Na warszawskim Placu Konstytucji była dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.
Za nami VIII Kongres Kobiet. Hasłami tego wydarzenia była równość, aktywność, demokracja. Czy wartości te w obecnych czasach mogą zostać zachwiane? Na Zachodzie wiele się mówi o mansplainingu. Co to takiego? Jak wygląda perspektywa praw kobiet i równouprawnienia? Jak obecnie żyje się kobietom w Polsce? Czy kreatywność i ambicje Polek są wykorzystywane? Rozmawialiśmy na ten temat z naszymi gośćmi. Na kanapie Dzień Dobry TVN zasiadły: Agata Kurzyk – pracownik naukowy Centrum Onkologii, wiolonczelistka, Ewa Woydyłło-Osiatyńska – psycholog, panelistka Kongresu Kobiet oraz prof. Monika Płatek – prawniczka, nauczyciel akademicki, feministka.
Parada Równości odbywa się cyklicznie. Zaostrzenie kar dla ludzi znęcających się nad zwierzętami, zawieranie związków partnerskich, godne traktowanie emigrantów - to tylko niektóre hasła tegorocznej Parady Równości. W studiu Dzień Dobry TVN gościem był Mariusz Drozdowski - Jej Perfekcyjność. Jak reagują warszawiacy na ludzi idących ulicami w marszu równości?