Julia Sobczyńska z "Top Model" jest już po ślubie. Powiedziała "tak" ukochanej Judycie

Źródło: Dzień Dobry TVN
Finalistka „Top Model” zaręczona z ukochaną
Finalistka „Top Model” zaręczona z ukochaną
Czy wolno być gejem w sporcie?
Czy wolno być gejem w sporcie?
"Prince Charming". Aggie opowiedziała o kulisach pierwszego w Polsce gejowskiego programu randkowego
"Prince Charming". Aggie opowiedziała o kulisach pierwszego w Polsce gejowskiego programu randkowego
"Prince Charming". Oliwer Kubiak wygrał pierwszą edycję gejowskiego show
"Prince Charming". Oliwer Kubiak wygrał pierwszą edycję gejowskiego show
Coming out po polsku
Coming out po polsku
Grupa Stonewall alarmuje o złej sytuacji szkolnej młodzieży LGBT+ w Polsce
Grupa Stonewall alarmuje o złej sytuacji szkolnej młodzieży LGBT+ w Polsce
Pierwszy gejowski program randkowy w Polsce
Pierwszy gejowski program randkowy w Polsce
(Nie)tolerancja nasza powszednia
(Nie)tolerancja nasza powszednia
Voces Gaudii - pierwszy chór LGBT+ w Polsce nagrał hymn
Voces Gaudii - pierwszy chór LGBT+ w Polsce nagrał hymn
Julia Sobczyńska była w finałowej trójce 10. edycji "Top Model". 24-latka od dawna związana jest z ukochaną Judytą. W najnowszym wywiadzie modelka zdradziła, że są już po ślubie, który - choć nie ma mocy prawnej w Polsce - miał dla nich symboliczny wymiar. Jak wyglądała uroczystość?

Julia z "Top Model" wzięła ślub

Julia Sobczyńska, finalistka 10. edycji programu "Top Model" nigdy nie ukrywała, jak dużym wsparciem darzy ją jej ukochana Judyta. Już na etapie castingu do show modelka mogła liczyć na jej dobre słowo oraz obecność. Panie zaręczyły się w listopadzie 2021 r. i od tamtej pory aktywnie uczestniczyły w akcjach na rzecz LGBT+ w Polsce, wystąpiły w głośnej okładkowej sesji magazynu "Vogue" i wypowiadały się w mediach na temat równości małżeńskiej w kraju. W związku Judyty i Julii nastąpił kolejny przełom, bo jak się okazało - modelka i jej ukochana są już po uroczystości zaślubin, o czym gwiazda wspomniała w najnowszym wywiadzie.

- Dostałyśmy obrączki, była pani z godłem na szyi, był odczytany cały akt, oczywiście był odczytany akt, który jest obecnie panujący, czyli ten, który mówi o tym, że tylko osoby heteroseksualne mogą wziąć ślub. Został on delikatnie przekształcony i wszyscy, którzy byli na sali, byli świadkami naszych zaślubin – tłumaczyła na łamach Plotka.

Sytuacja par jednopłciowych w Polsce

Do uroczystości doszło w ramach spektaklu "Spartakus. Miłość w czasach zarazy", który odbył w się w Pałacu Kultury i Nauki w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. Podczas uroczystości przeczytano akt małżeński, jednak nie miał on mocy prawnej, jak w przypadku związków par heteroseksualnych. Julia i Judyta, poza wymiarem symbolicznym zaślubin w teatrze, chciały zwrócić uwagę na trudności, które napotykają osoby LGBT+ w naszym kraju.

- I tak nie możemy wziąć razem kredytu, przynajmniej z żadnego polskiego banku, i tak nie możemy razem kupić mieszkania, jeżeli coś się stanie Judycie lub mi, nie daj Boże, i któraś z nas jest w szpitalu, no to my jesteśmy obce dla siebie, lekarz nie ma takiego prawa, żeby udzielić nam jakichkolwiek informacji – dodała modelka.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Zofia Wierzcholska

Źródło: pudelek.pl

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości