Anna Lewandowska dostawała groźby
Anna Lewandowska w książce "Moja wygrana z depresją" Agnieszki Kobus-Zawojskiej opowiedziała o trudnych chwilach w życiu prywatnym, które były związane z popularnością.
- Najmocniejszymi, najczarniejszymi momentami, których doświadczyłam, były groźby. Po piłkarskich mistrzostwach świata w Rosji grożono mi, Robertowi czy Klarze. (...) Bardzo przeżyłam naszą czarno-białą okładkę w jednym z tygodników z tytułem "Na zakręcie", a ja po prostu pocieszałam Roberta - mówiła żona Lewandowskiego.
Trenerka odniosła się również do walki z hejtem. Więcej na ten temat przeczytasz w naszym artykule.
W mięsie wykryto groźną bakterię
W jednej z partii tatara wołowego wykryto groźną bakterię. Główny Inspektorat Sanitarny przestrzega przed produktem. Zjedzenie zakażonego mięsa może doprowadzić m.in. do krwotocznego zapalenia okrężnicy. Bakterię wykryto w jednej partii produktu. Jej numer i termin przydatności do spożycia znajdziesz tutaj.
Brutalna napaść na nastolatkę. Uratowała ją reakcja świadków
W Krakowie 19-latek napadł na nastolatkę na jednym z nowohuckich osiedli. Zaatakował ją, przewrócił, zaczął dusić, a następnie uderzył pięścią w twarz oraz głowę. Tę sytuację zauważyły dzieci, które jeździły na hulajnogach. Jedno z nich poprosiło osobę dorosłą o zawiadomienie policji. Kolejny świadek zdarzenia ruszył w pościg za sprawcą. Jak zakończyła się ta sprawa? Więcej informacji przeczytasz tutaj.
Znamy wyniki rankingu szkół przyjaznych LGBTQ+
Ogłoszono wyniki czwartej ogólnopolskiej edycji rankingu szkół przyjaznych LGBTQ+. W krajowym zestawieniu pierwsze miejsce zajęło I Społeczne Liceum Ogólnokształcące "Bednarska" z Warszawy, drugie XXX Liceum Ogólnokształcące im. Jana Śniadeckiego z Warszawy, a trzecie – III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi w Zabrzu. Pierwszą dziesiątkę placówek edukacyjnych znajdziesz w naszym tekście.
W Mediolanie zostanie wprowadzony zakaz sprzedaży lodów?
Władze Mediolanu w odpowiedzi na liczne apele mieszkańców chcą wprowadzić zakaz sprzedaży lodów. Miałby obowiązywać już 30 minut po północy w ciągu tygodnia i od godz. 1:30 nad ranem w weekendy i dni świąteczne. Urzędnicy uważają, że dzięki takiemu rozwiązaniu na ulicach będzie mniej ludzi, a tym samym zmniejszy się hałas. Szczegółowe informacje przeczytasz tutaj.
Szczery wywiad Tomasza Karolaka
Tomasz Karolak próbuje swoich sił w stand-upie. Występy na scenie są inspirowane jego własnymi doświadczeniami. Jak wyznał w wywiadzie dla Mateusza Hładkiego, wplata w swoje opowieści wątki autobiograficzne i ma to dla niego działanie terapeutyczne. Wyznał, że korzystał z pomocy psychologa i pracował nad sprawami związanymi z dzieciństwem i rodzicami.
- To nie ich wina. My często obwiniamy rodziców za te swoje dziecinne traumy, ale oni też niosą jakieś traumy. Moi rodzice to jest pokolenie zaraz powojenne, kiedy wszystko było w gruzach, ojców jeszcze nie było w domu, zaburzone są te relacje, to byli ludzie, którzy tak nas wychowywali, jakie były wtedy schematy - powiedział aktor.
Cały wywiad Mateusza Hładkiego z Tomaszem Karolakiem możesz obejrzeć w naszym poprzednim artykule.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Rozkoszny i jego przepis na obłędną sałatkę z młodej kapusty. "Jest ponętna, a wręcz seksi"
- Piotr Latała zasłynął swoją satyrą. Nie miał jednak łatwego życia. "Wszystko legło w gruzach"
- Poród Małgorzaty to był 22-godzinny koszmar: "Ból, ból i jeszcze raz ból". Lekarz z niej zakpił
Autor: Justyna Piąsta
Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA, Canon_77/Getty Images, Kamil Piklikiewicz/East News