Brutalna napaść na nastolatkę. Uratowała ją szybka reakcja świadków, w tym dzieci

19-latek, który dusił i bił nastolatkę zatrzymany
Źródło: Dzień Dobry TVN
Straż Miejska buduje kobiecą pewność siebie
Straż Miejska buduje kobiecą pewność siebie
Bądź bezpieczna!
Bądź bezpieczna!
"Projekt Lady". Dom uczestniczki ucierpiał w pożarze. Trwa zbiórka pieniędzy
"Projekt Lady". Dom uczestniczki ucierpiał w pożarze. Trwa zbiórka pieniędzy
Pożar domu jednorodzinnego w Kole. Zginęła 5-letnia dziewczynka
Pożar domu jednorodzinnego w Kole. Zginęła 5-letnia dziewczynka
Uwaga! TVN: Rodzice nie puszczali dzieci do szkoły. W trosce o bezpieczeństwo
Uwaga! TVN: Rodzice nie puszczali dzieci do szkoły. W trosce o bezpieczeństwo
Bezpieczny dom dla dzieci
Bezpieczny dom dla dzieci
Nastolatka z Krakowa stała się ofiarą brutalnego pobicia, gdy przypadkowy 19-latek napadł na nią na jednym z osiedli. Życie dziewczyny udało się uratować tylko dzięki szybkiej reakcji przypadkowych przechodniów - bawiącego się nieopodal dziecka oraz mężczyzny, który ruszył w pościg za agresorem. Jaka kara spotka napastnika?

Napaść na nastolatkę w Nowej Hucie

Na jednym z nowohuckich osiedli młoda kobieta została zaatakowana na ławce przez nieznanego jej mężczyznę. Jak czytamy na stronie krakowskiej policji - 19-latek przewrócił ją na trawę, zaczął dusić, a gdy próbowała się bronić - uderzył ją pięścią w twarz oraz głowę. Nieuzasadniony atak zaobserwowały dzieci, które jeździły po okolicy na hulajnogach. Jedno z nich poprosiło osobę dorosłą o powiadomienie policji. Innym świadkiem napaści był mężczyzna, który nie tylko wezwał pomoc, ale i ruszył w pościg za 19-latkiem. 

- Mężczyzna poprosił telefonicznie członka swojej rodziny mieszkającego w pobliżu, by ten przyszedł, zaopiekował się dziewczyną i powiadomił policję - czytamy na stronie KMP w Krakowie.

Świadkowi udało się dogonić agresora, którego przejęli funkcjonariusze policji. Poturbowana nastolatka trafiła do szpitala, gdzie otrzymała odpowiednią opiekę medyczną.

Agresor usłyszał zarzuty

Do sytuacji doszło 19 kwietnia, a dziś wiadomo już, jaka kara grozi 19-latkowi za napaść na młodą kobietę. W trakcie przesłuchania mężczyzna przyznał się do napaści i "działania z zamiarem pozbawienia życia 17-latki". Agresor usłyszał od krakowskiej prokuratury zarzut usiłowania zabójstwa, za co grozi od 8 lat pozbawienia wolności do nawet dożywocia. Sąd zastosował wobec 19-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. 

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Zofia Wierzcholska

Źródło: krakow.policja.gov.pl

Źródło zdjęcia głównego: MonikaGruszewicz/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Apokalipsa w galerii sztuki
Materiał promocyjny

Apokalipsa w galerii sztuki