Piotr Latała to satyryk znany użytkownikom mediów społecznościowych. Zasłynął nagraniami, na których parodiuje najzwyklejsze sytuacje, przydarzające się zwykłemu człowiekowi. Przy okazji rosnącej popularności, chce zwrócić także uwagę na coraz większe problemy związane ze zdrowiem psychicznym, o czym opowiada na swoim profilu na YouTubie. O swojej misji opowiedział w Dzień Dobry TVN.
Piotr Latała i jego przygoda z satyrą
Piotr Latała podbił serca tysięcy widzów, ubierając w satyrę zwykłe, codziennie sytuacje, z którymi mierzy się niemalże każdy z nas. Do tej pory wyśmiał już m.in. zachowanie typowego szefa – wyzyskiwacza, oddawanie sobie pieniędzy za zakupy przez sąsiadki czy przejazd taksówką ze starym taryfiarzem "złotówą". Latała bezbłędnie obnaża absurdy codzienności i potrafi je doskonale uchwycić.
- Zaczęło się w szkole. Już wtedy prekursor stand up-u był ze mnie. To nie była jeszcze epoka internetowa, więc pozostawało mi rozbawianie klasy i zabijanie nudy w szkolnej ławce - opowiadał twórca.
- Paradoksalnie to, co się dzieje teraz, zaczęło się od kryzysowego momentu. Miałem problemy zdrowotne i z pracą, zresztą wszystko legło w gruzach. Ale wtedy nagrałem pierwszy filmik. Zaskakuje mnie, jak zmieniam życie ludzi. Dostaję wiadomości, że moje filmy podtrzymują ludzi na duchu - podsumował.
Piotr Latała i jego historia
Piotr nie ukrywa, że choruje na nerwicę somatyczną, o wszystkim opowiedział w dwóch książkach/audiobookach. Nazywa je swoimi autobiografiami. Otwarcie mówi, skąd wzięły się jego problemy zdrowotne i jak bardzo zachowanie i decyzje najbliższych dorosłych miały wpływ na jego życie i zdrowie.
- Być może to sposób, żeby poradzić sobie z pewnymi rzeczami. Ta druga strona mnie jest inna i dotyczy tematów poważnych, bo chodzi o zdrowie psychiczne, które nadal jest stygmatyzowane. Cieszę się, że te dwa światy zostały zestawione i można przełamywać niewiedzę na ten temat - stwierdził Piotr Latała w Dzień Dobry TVN.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Dzieci już nie chcą być influencerami? "Za dużo roboty"
- Wirtualna influencerka podbija sieć
- "Skończyłem w szpitalu psychiatrycznym". Jakie są mroczne strony bycia influencerem?
Autor: Oskar Netkowski
Źródło zdjęcia głównego: Michał Żebrowski/East News