Piotr Latała zasłynął swoją satyrą. Nie miał jednak łatwego życia. "Wszystko legło w gruzach"

Satyra na codzienność – historia Piotra Latały
Źródło: Dzień Dobry TVN
Codzienność z przymrużeniem oka
Codzienność z przymrużeniem oka
"Mama na obrotach" o pracy influencerki
"Mama na obrotach" o pracy influencerki
Mama na obrotach lubi poprawiać humor innym
Mama na obrotach lubi poprawiać humor innym
Klaudia Klimczyk wchodzi na standupową scenę!
Klaudia Klimczyk wchodzi na standupową scenę!
"Mama na obrotach" pokazuje na TikToku prawdziwe życie
"Mama na obrotach" pokazuje na TikToku prawdziwe życie
Mama na obrotach o karierze na TikToku
Mama na obrotach o karierze na TikToku
Śmiech, śląska gwara, czyli mama na obrotach
Śmiech, śląska gwara, czyli mama na obrotach
Piotr Latała to satyryk znany użytkownikom mediów społecznościowych. Zasłynął nagraniami, na których parodiuje najzwyklejsze sytuacje, przydarzające się zwykłemu człowiekowi. Przy okazji rosnącej popularności, chce zwrócić także uwagę na coraz większe problemy związane ze zdrowiem psychicznym, o czym opowiada na swoim profilu na YouTubie. O swojej misji opowiedział w Dzień Dobry TVN.

Piotr Latała i jego przygoda z satyrą

Piotr Latała podbił serca tysięcy widzów, ubierając w satyrę zwykłe, codziennie sytuacje, z którymi mierzy się niemalże każdy z nas. Do tej pory wyśmiał już m.in. zachowanie typowego szefa – wyzyskiwacza, oddawanie sobie pieniędzy za zakupy przez sąsiadki czy przejazd taksówką ze starym taryfiarzem "złotówą". Latała bezbłędnie obnaża absurdy codzienności i potrafi je doskonale uchwycić.

- Zaczęło się w szkole. Już wtedy prekursor stand up-u był ze mnie. To nie była jeszcze epoka internetowa, więc pozostawało mi rozbawianie klasy i zabijanie nudy w szkolnej ławce - opowiadał twórca.

- Paradoksalnie to, co się dzieje teraz, zaczęło się od kryzysowego momentu. Miałem problemy zdrowotne i z pracą, zresztą wszystko legło w gruzach. Ale wtedy nagrałem pierwszy filmik. Zaskakuje mnie, jak zmieniam życie ludzi. Dostaję wiadomości, że moje filmy podtrzymują ludzi na duchu - podsumował.

Piotr Latała i jego historia

Piotr nie ukrywa, że choruje na nerwicę somatyczną, o wszystkim opowiedział w dwóch książkach/audiobookach. Nazywa je swoimi autobiografiami. Otwarcie mówi, skąd wzięły się jego problemy zdrowotne i jak bardzo zachowanie i decyzje najbliższych dorosłych miały wpływ na jego życie i zdrowie. 

- Być może to sposób, żeby poradzić sobie z pewnymi rzeczami. Ta druga strona mnie jest inna i dotyczy tematów poważnych, bo chodzi o zdrowie psychiczne, które nadal jest stygmatyzowane. Cieszę się, że te dwa światy zostały zestawione i można przełamywać niewiedzę na ten temat - stwierdził Piotr Latała w Dzień Dobry TVN.

DD_20240424_Codziennosc_rep_REP
Codzienność z przymrużeniem oka
Źródło: Dzień Dobry TVN

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Michał Żebrowski/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Julia Wieniawa podbija Cannes
Materiał promocyjny

Julia Wieniawa podbija Cannes