satyra

  satyra

  Do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy reżysera, pisarza i scenarzysty Andrzeja Saramonowicza, by porozmawiać z nim o jego nowej książce "Pokraj". - Dla mnie najważniejsze było to, by ta książka była komedią, bo chyba z tego jestem najbardziej znany (...) - mówił w studiu. Co go śmieszy, a co drażni w Polakach?

  13 października w Polanicy Zdroju rusza czwarta Festiwalu Marii Czubaszek - Cały Kazio. Motywem przewodnim tego festiwalu jest wyśmiewanie głupoty i poszukiwanie radości życia. Do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy dziennikarza, artystę i przyjaciela Marii Czubaszek - Artura Andrusa, by powspominać zmarłą w minionym roku pisarkę, felietonistkę i satyryczkę. Jaki Maria Czubaszek miała stosunek do sportu? W jakich okolicznościach Artur Andrus poznał Panią Marię? Jak Czubaszek oceniała swoją twórczość? Co wyjątkowego jest w Festiwalu "Cały Kazio"?

  Politycy dostarczają wielu pomysłów na skecze. Czy to powinno nas martwić? Czym różni się satyra z czasów PRL-u od obecnej? O to w Dzień Dobry TVN zapytaliśmy: aktora Artura Barcisia, artystkę kabaretową Agnieszkę Przepiórską i twórcę internetowego Macieja Dąbrowskiego.

  Był premierem, a teraz jest prezesem w miniserialu politycznym "Ucho Prezesa". Kim właściwie jest Robert Górski, współtwórca Kabaretu Moralnego Niepokoju? Czy przyczynił się do przegranej PO w wyborach? Czy Robert Górski nie obawia się, że TEN prezes TEJ partii obrazi się na niego? Jak wyglądała praca Górskiego nad rolą prezesa? Robert Górski był gościem Anny Kalczyńskiej i Andrzeja Sołtysika w programie Dzień Dobry TVN.

  O podsumowanie mijającego już za chwilę roku poprosiliśmy gości Dzień Dobry TVN: publicystkę Agatę Passent, satyryka i muzyka Krzysztofa Skibę oraz dziennikarza Kamila Nosela. Co ich najbardziej śmieszyło, a co poraziło absurdem? Dowiedzieliśmy się przy okazji, dlaczego chcą odebrać medal gen. Jaruzelskiemu i dlaczego Prezydent RP Andrzej Duda nie zorganizuje - szeroko omawianego w internecie - Sylwestra ;)

  Jeden z wymyślonych kiedyś przez Andrzeja Mleczko aforyzmów spotkał się z falą krytyki, a sam autor został nazwany mizoginem. Czy osoby krytykujące rysownika byli w błędzie? Zaprosiliśmy go do krakowskiej siedziby TVN, aby miał szansę na stawienie czoła oskarżeniom. Rozmowę ze studia Dzień Dobry TVN przeprowadzili Dorota Wellman i Marcin Prokop.

  Dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki wybrał się do Tyńca, do domu rysownika Andrzeja Mleczki. Razem córką Ewą Andrzej Mleczko oprowadził nas po swoim magicznym ogrodzie. Czy córka odziedziczyła talent po tacie? Zobacz, jak mieszka najsłynniejszy satyryk naszego kraju!

  Mistrzowie satyry i szejkowie Internetu, jak sami o sobie mówią, co zmieniło się u V-Unit od czasu "Kradzionego bitu"? - Przerasta nas nasza popularność, nie wiemy jak żyć - mówili Katarzynie Olubińskiej, która pojechała do Poznania, by spotkać się z nimi. Kogo pozdrowili w Dzień Dobry TVN? Posłuchajcie i oceńcie ich nowy utwór przygotowany specjalnie na Euro 2012!