stand-up

  stand-up

  Kylie Cease to mówca motywacyjny i autor bestsellerów "I hope I screw this up" oraz "The illusion of money". Sławę zdobył jako stand-uper i aktor. W szczycie popularności porzucił dotychczasową karierę po to, by zacząć pomagać ludziom na drodze osobistego rozwoju. Czy - i jak - humor może pomóc nam odnaleźć swoją drogę w życiu?

  Są artyści, którzy nie próżnują w wakacje. Należą do nich: aktorka Aldona Jankowska, stand-uper Antoni Syrek-Dąbrowski i aktor Artur Barciś, którzy podczas kanikuły występują na letnich scenach. Zaprosiliśmy ich do Dzień Dobry Wakacje, aby zapytać, czym różni się gra w teatrze od tej w plenerze. Jak reagują, kiedy publiczność zachowuje się tak, jakby chciała być dodatkowym aktorem na scenie?

  Zbigniew Czendlik jest polskim księdzem, który mieszka i pracuje w Czechach już od 25 lat. Jest proboszczem parafii w miasteczku Lanškroun. Oprócz posługi kapłańskiej prowadzi program telewizyjny i radiowy. Ma swój własny stand up show. Słuchają go nie tylko wierzący, ale także ateiści. Jeden z magazynów zaliczył księdza do jednego z dziesięciu najbardziej wpływowych osób w Czechach. Dlaczego Zbigniew Czendlik zdecydował się wyjechać do Czech? W naszym studiu ksiądz Czendlik gościł razem z Mariuszem Szczygłem. Skąd się znają i jak długo trwa ich przyjaźń?

  Krzysztof Hajdas jest byłym rzecznikiem prasowym Komendanta Głównego Policji. Ze względów zdrowotnych musiał odejść z Policji. Obecnie jest już na emeryturze. Okazuje się, że pasją Pana Krzysztofa jest stand-up. Co mu dają występy na scenie? Co w stand-upie jest dla niego najtrudniejsze? W jakiej tematyce czuje się mocny? I kto jest jego wzorcem? O stand-upie Krzysztof Hajdas opowiedział w studiu Dzień Dobry TVN.

  Antoni Syrek-Dąbrowski: "Przez tydzień chodziłem uśmiechnięty, przytulałem wszystkich, wąchałem kwiaty..." - mogłoby się wydawać, że to objawy wielkiego szczęścia, które spotkało go w życiu. Było zupełnie odwrotnie: stand-uper miał wylew krwi do mózgu spowodowany guzem. Chwilę po tym rzuciła go dziewczyna, z którą spotykał się przez trzy lata. Zmartwiło go to? Niekoniecznie. Dalej chodził uśmiechnięty. Dlaczego? Okazało się, że tak objawiała się u niego padaczka skroniowa spowodowana wylewem. Jak rak zmienił jego podejście do życia? Co go zainspirowało do zrobienia programu, w którym opowiada dokładnie o przebiegu swojej choroby? I czy spotkał się z krytyką za żartowanie z własnej śmierci? W Dzień Dobry TVN stand-uper (już) bez raka - Antoni Syrek-Dąbrowski.

  Ricki Krzyżewski przyjechał z Kanady do Polski, by nauczyć się wymawiać swoje nazwisko. I został. Jak jego rodzina trafiła do Kanady? Mikołaj Rey spotkał się z nim, by przygotować tradycyjny pulled pork na pyszne kanapki. Czy wiesz, jak długo należy gotować to mięso?

  Popularny na świecie stand-up robi się modny także w Polsce. Z tym trudnym gatunkiem zmierzyli się aktorzy "Drugiej szansy": Rafał Rutkowski i Maciej Musiałowski. Jak im poszło? Na planie serialu była dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska.

  Zasada jest prosta: zaszokować, zniesmaczyć, ale przede wszystkim rozśmieszyć. W stand-upie żarty sypią się z prędkością karabinu maszynowego. Trudnią się nim gwiazdy, a mistrzowie rodem ze Stanów Zjednoczonych dzięki niemu zyskują sławę. O tym, by stanąć w oko w oko z publiką zamarzył osiemnastoletni Tomek Kołecki. Zobaczcie, jak mu idzie na scenie.

  Dla wielu nauka jest nudna, a wiedza przekazywana przez naukowców - zbyt trudna do zapamiętania. Jest jednak na to sposób. To naukowe stand-upy, podczas których uczeni udowadniają, że nauka to nie tylko kwasy ;)

  Odwiedził nas Michael Winslow czyli Sierżant Jones z kultowej Akademii Policyjnej! Kiedy odkrył swój talent, jakie dźwięki potrafi naśladować i co przygotował specjalnie dla nas? Czy powstanie kolejna część Akademii Policyjnej? Zobaczcie koniecznie!

  Razem tworzą team „Bękarty Stand-Upu”. W swoich skeczach poruszają najbardziej kontrowersyjne tematy. Jak to się stało, że trafili do więzienia? O tym opowiedzieli w Dzień Dobry TVN - Łukasz Lodkowski oraz Karol Modzelewski.