Michał Kempa zastąpi Szymona Hołownię w "Mam talent". Jak sprawdzi się w nowej roli? "To jest dla mnie wielka radość"

Aktualizacja:

"Mam talent" wraca na antenę TVN po dłuższej przerwie. W programie zaszły zmiany: w jury z Agnieszką Chylińską i Małgorzatą Foremniak zasiądzie Janek Kliment, natomiast Szymona Hołownię u boku Marcina Prokopa zastąpi Michał Kempa. Teraz komik o swoim nowym wyzwaniu opowiedział w Dzień Dobry TVN.

Michał Kempa nowym prowadzącym "Mam talent"

Marcin Prokop zdecydował się zastąpić miejsce Szymona Hołowni w "Mam talent" Michałem Kempą. Na pierwszym spotkaniu szybko złapali wspólny język. Dziennikarz powiedział: "Ja wreszcie przejdę na zasłużoną emeryturę, czyli po trzynastu latach, kiedy to głównie ja gadałem, teraz widzę, że role się odwrócą".
W Dzień Dobry TVN komik wyznał, że bardzo cieszy się z tego nowego zawodowego wyzwania. Dodał: "To jest wielka radość dla mnie , dla rodziny, dla lokalnej społeczności".
- Są komentarze w Internecie, że Marcin Prokop mógłby sam prowadzić ten program. Nie przesadzajmy , tzn. to jest chłop ponad 2 metry wzrostu, on się nie schyli za bardzo w tym momencie, widziałem, że z biodrem są kłopoty... Naprawdę jest ktoś potrzebny od takiej roboty. Mogę się podjąć. (...) 1,5 roku, około 450 dni, siedziałem i czekałem na to, żeby się z ludźmi zacząć spotykać - stwierdził żartobliwie Michał Kempa w naszym programie.
W duecie Marcin Prokop i Michał Kempa bez wątpienia będą rozbawiać miliony widzów. Zdają sobie sprawę, że "Mam talent" dzięki temu zyska całkiem nową odsłonę.
- Myślę, że suma szaleństwa, która się rozpęta na antenie już niedługo, będzie albo trudna do zniesienia, (...) albo okaże się, że jurorzy lub uczestnicy są zupełnie niepotrzebni, albo to jakoś kliknie i wytną nas po prostu na montażu i zostawią tylko zapowiedzi - mówił Marcin Prokop w Dzień Dobry TVN.

Michał Kempa - stand-up

Michał Kempa ukończył studia prawnicze, jednak nigdy nie pracował w wyuczonym zawodzie. Postawił na działalność artystyczną. Jest absolwentem The iO Theater w Chicago oraz nowojorskiej Manhattan Comedy School. Jego kariera zaczęła się rozwijać w 2010 r., kiedy został zwycięzcą programu "Stand-up. Zabij mnie śmiechem". Ale to nie jedyne wyróżnienie komika zdobyte podczas polskich festiwali i konkursów. W 2011 r. zajął 2. miejsce w Lidzbarskich Wieczorach Humoru i Satyry, a rok później triumfował m.in. w Przeglądzie Kabaretów Amatorskich (PAKA).
Obecnie Michał Kempa jest jednym z czołowych artystów polskiej sceny kabaretowej. Na stronie standuppolska.pl można o nim przeczytać:

Uważa się za mądrzejszego i lepiej wykształconego od pozostałych komików ze Stand-up Polska. Może nie jest bardzo śmieszny, ale jest sympatyczny. Ludzie nieustannie z zażenowaniem określają go jako gorszą wersję Andy Kaufmana, Andrzeja Poniedzielskiego, czy inne gorsze wersje innych wersji. A on ciągle biega. I dalej bolą go piszczele. Nie śmieszność, subtelność i dużo Boba Dylana. Żal, żal, więcej żalu!P.S. Jest mistrzem, absolutnym mistrzem w długich nudnawych anegdotach i ma przerost lewego kolana.

Michał Kempa - "Szkło kontaktowe"

Michał Kempa nie ogranicza się tylko do występów na scenie. Jest również dziennikarzem radiowym i telewizyjnym. Od kilku lat widzowie TVN24 mogą go zobaczyć w programie "Szkło kontaktowe", gdzie występuje w roli komentatora, a czasami - prowadzącego.
Warto też dodać, że komik pojawił się na głośnym "Roaście Michała Szpaka". Obok niego wystąpili m.in.: gospodarz programu - Kuba Wojewódzki, Beata Tadla, Bartosz Zalewski, Hubert Urbański i Karol Kopiec.
- Jesteś względnie przystojny, ale, przyznam szczerze, dziwnie wyglądasz. Czego mogę ci życzyć? To już masz, pewne rzeczy przyjdą - wyczucie smaku, styl, to wszystko przyjdzie - zwrócił się wtedy do Michała Szpaka.

Michał Kempa - życie prywatne

Michał Kempa urodził się 13 lipca 1988 r. w Bielsku-Białej, ale obecnie mieszka w Warszawie. Jego mamą nie jest - jak wielu przypuszcza - jedna z eurodeputowanych, Beata Kempa.
Co komik lubi robić w wolnych chwilach? - Jeżdżę na rowerze, jem i śpię. Czasem się spotkam z jakimiś ludźmi, ale to nie za często, bo wtedy należy ograniczać spanie, jedzenie i jazdę na rowerze - powiedział serwisowi dziendobry.tvn.pl.
Michał Kempa aktywny jest w mediach społecznościowych. Ma swój profil na Instagramie i Facebooku.
Zobacz wideo: Rowerowy poradnik Kempy
Zobacz także:
Autor: Iza Dorf
Źródło: Wikipedia/stunduppolska.pl

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

Pozostałe wiadomości