dziennikarz

  Grzegorz Kajdanowicz jest jednym z gospodarzy głównego wydania "Faktów" TVN. Zawsze pełen profesjonalizmu, niezależnie od okoliczności. A jak wyglądały jego początki w telewizji? Co lubi robić w wolnym czasie? Czy celebrował 50. urodziny? Na te pytania odpowiedział w rozmowie z Mateuszem Hładkim, dziennikarzem Dzień Dobry TVN.

  Krzysztof Skórzyński jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy stacji TVN i TVN 24. Dziennikarz specjalizuje się głównie w tematach politycznych. Kilka miesięcy temu wystąpił w programie "Mask Singer" i zaprezentował się widzom z zupełnie innej, nieznanej dotąd strony. Jak zaczęła się jego kariera w telewizji?

  Wychowywanie dzieci wymaga nie lada poświęceń i często przypomina przejażdżkę rollercoasterem. Wie o tym doskonale dziennikarz Kamil Baleja, który ma dwójkę dzieci. Swoje doświadczenia zawarł w książce "Tato, no weź. Kupa i inne radości tacierzyństwa". O swojej publikacji opowiedział w Dzień Dobry TVN.

  - Ciężko nam w to uwierzyć - żegnają go koledzy z pracy.

  Dziennikarze relacjonują wydarzenia z Ukrainy często z najbardziej niebezpiecznych miejsc. Muszą radzić sobie w sytuacjach trudnych i nieprzewidzianych.

  W poniedziałek, 9 maja rozdano Nagrody Pulitzera. Nagrodę otrzymał dziennik "Washington Post" za teksty dotyczące zamieszek na Kapitolu z 6 stycznia 2021 roku, wyróżniono też m.in. dziennik "New York Times". W trakcie gali jury postanowiło uhonorować ukraińskich dziennikarzy za "odwagę, wytrwałość i oddanie" pracy w czasach wojny.

  - Najbardziej zagrażający byli snajperzy - ocenia siostra reportera.

  27 kwietnia światło dzienne ujrzy przejmujący reportaż Dawida Góry "WOPR. Życiu na ratunek". To spis najtrudniejszych akcji, wyzwań i zawodowej codzienności ratowników, a także zasad, które ratują życie.

  "To również żołnierze, tylko zamiast broni mają pióro i słowo".

  "Ja to wiedziałem, otwierając lodówkę".

  Od kilku tygodni w mediach krążyły informacje o nowym związku Macieja Orłosia. Dziennikarz po rozstaniu z żoną miał związać się z koleżanką z branży. Wreszcie postanowił oficjalnie potwierdzić doniesienia i pochwalił się zdjęciem z ukochaną. Wyglądają na bardzo szczęśliwych.

  Zginął nasz redakcyjny kolega Paweł Kiliański. Był cenionym i doświadczonym reporterem. Będziemy go pamiętać jako ambitnego i ciekawego świata człowieka, którego wielką pasją, a zarazem misją było dziennikarstwo. W chwili śmierci miał 29 lat.

  Hubert Urbański był gościem kolejnego odcinka cyklu "Krótka piłka z..." Mateusza Hładkiego. Prezenter pokazał naszemu reporterowi studio, w którym nagrywany jest program "Milionerzy". Zdradził też, ile wpadek zaliczył na antenie oraz kim chciał zostać, gdy był małym chłopcem.

  Co pamięta z tego eksperymentu? "Były narkotyki, seks i alkohol"

  Wojciech Bojanowski wrócił niedawno z Ukrainy, gdzie na oczach całej Polski relacjonował prze wojnę. Dziennikarz przebywa teraz na urlopie, ale jak sam mówi, nie wyklucza powrotu na front. Zanim jednak to, opowiedział, jak na miejscu wygląda praca korespondenta.

  Wojciech Zamorski był jednym z najbardziej znanych dziennikarzy radiowej Trójki. 19 marca poinformowano o jego śmierci. Powodem zgonu miała być ciężka choroba.

  Fani: "Czas dla ciebie się nie zatrzymał".

  Dziennikarz pożegnał tatę podczas programu.

  Dziennikarz do tej pory chowa twarz pod maseczką ochronną.

  "Czasami bliscy płacą wyższą cenę".

  "Chciałabym o tym pogadać z kimś dużo mądrzejszym ode mnie".

  Jerzy Szperkowicz zmarł w wieku 89 lat. Dziennikarz pracował dla "Gazety Wyborczej" i "Tygodnika Powszechnego". Był wziętym reporterem oraz znakomitym pisarzem. Smutną informację o śmierci męża przekazała jego żona, z którą dzielił życie od 64 lat - pisarka i dziennikarka Hanna Krall.

  Daniel Passent nie żyje. Informację o śmierci dziennikarza przekazał serwis internetowy tygodnika "Polityka", z którym był związany od 1959 roku. Oprócz działalności publicystycznej, tworzył teksty kabaretowe dla grup "Pod Egidą" i "Dudek".

  "Niech moc będzie z wami w te święta".

  "To jest opowieść, którą musimy naszym widzom przedstawić".

  Kilka godzin przed śmiercią przekazał, że był zarażony koronawirusem.

  "Teraz robimy jeszcze trudniejszą robotę".

  Dziennikarz miał 50 lat.

  Swoją przygodę z pracą w telewizji Przemek Kossakowski rozpoczął już blisko dekadę temu. Początki kariery niosły za sobą wiele wyzwań, które na stałe zapisały się w pamięci cenionego dokumentalisty. W rozmowie z Karoliną Kalatzi prowadzący program "Down the road. Zespół w trasie" przyznał, że pierwsza wizyta w siedzibie stacji TTV kojarzy mu się z krępującym, a jednocześnie niezwykle zabawnym incydentem.

  "Do zobaczenia Kamil… Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś zagramy"