Hubert Urbański

  Hubert Urbański

  Choć każdy z nas kiedyś trzymał go w ręce, większość pewnie nie ma pojęcia, jakie ma wymiary. O czym mowa? Chodzi o banknot dziesięciozłotowy. Zresztą o tym, że nie jest to zagadnienie proste, przekonał się ostatnio Sebastian Kusz z Warszawy, który w 505 odcinku programu "Milionerzy" walczył o milion złotych. 

  Za nami 503 odcinek programu "Milionerzy", w którym mogliśmy podziwiać brawurową grę Marcina Mazura. Prawnik z Krakowa błyskawicznie przeszedł do pytania za 40 000 złotych, po drodze wykorzystując jedynie jedno koło ratunkowe. Po drugie sięgnął, gdy padło pytanie o Zatokę Świń. 

  Za nami 502 odcinek programu "Milionerzy". Tym razem o główną wygraną zawalczyła Agnieszka Czaja z Poznania. W zadaniu eliminacyjnym jako pierwsza uszeregowała kanclerzy Niemiec. Uczestnika pierwsze koło ratunkowe wykorzystała już przy pierwszym pytaniu. Nie wiedziała, który z podanych frazeologizmów jest wyrazem niechęci. Kolejnej podpowiedzi potrzebowała na etapie 5 000 złotych. 

  W środowy wieczór mogliśmy obejrzeć 501 odcinek "Milionerów". Program ten rozpoczął się od wznowienia gry Jakuba Nowickiego. Uczestnik ponownie rozpoczął walkę o milion od pytania za 2 000 złotych. Mężczyzna miał już wykorzystane jedno koło ratunkowe. Po kolejne sięgnął, gdy natrafił na problematyczne pytanie o probanta. 

  Jędrzej Siarkowski kontynuuje swoją grę o milion. W programie "Milionerzy" usłyszał pytanie o Kominy Amoku, Warszawskie Kaskady, Błotne Łaźnie, Syfon Dziadka oraz Galerie Krokodyla. Kto i gdzie je zobaczy? Poprawna odpowiedź jest warta 40 000 zł.

  Trzynaście edycji, największe gwiazdy telewizji i najlepsi tancerze w Polsce. "Taniec z Gwiazdami" to program kultowy, który w niedzielne wieczory śledziły w TVN setki tysięcy osób. Zmagania taneczne osób znanych z seriali, programów informacyjnych czy występów estradowych elektryzowały publiczność. Jak wyglądał początek tej historii? Archiwalne nagranie przypomniał Adam Sztaba.

  Hubert Urbański od lat jest dobrze znany widzom TVN. Lubiany prezenter prowadzi "Milionerów", zadając pytania uczestnikom marzącym o wielkiej wygranej. Szpakowate włosy i przyprószona siwizną, starannie przycięta broda oraz nienagannie skrojone garnitury dodają dziennikarzowi powagi i uroku. Na opublikowanym w sieci zdjęciu sprzed 32 lat wygląda jednak zupełnie inaczej.

  Po raz czternasty rusza akcja Godzina dla Ziemi WWF. Tegoroczna edycja skupi się na Bałtyku i jego mieszkańcach, którzy umierają ze względu na zły stan środowiska naturalnego. Kampanię ratującą polskie Morze Bałtyckie postanowił wesprzeć Hubert Urbański. Nam prezenter telewizyjny wytłumaczył, jak bardzo poważny jest ten problem.